Vstávání bez kafe si ráno snad ani neumíme představit. A to ještě nevíte, že podle nejnovější brazilské studie kofein obsažený v kávě zeštíhluje ženám nohy. Ovšem pitím „hektolitrů“ tohoto voňavého černého nápoje si od špalíků nepomůžete. Zeštíhlující účinek má pouze v případě, že je na pokožku aplikován pravidelně a v krému.

Podle serveru Novinky.cz tým expertů z Federální univerzity státu Rio de Janeiro aplikoval stovce dobrovolnic na nohy krém se 7 % kofeinu. Ženy si je musely mazat dvakrát týdně po dobu třiceti dní. Na konci pokusného období byly výsledky viditelné již pouhým okem. Přes 80 % žen zaznamenalo zmenšení obvodu stehen a lýtek, u 68 % došlo také ke zmenšení obvodu boků.

Ačkoli dokázal kofeinový krém nohy zeštíhlit, stav celulitidy se při jeho užívání nezlepšil. Odborníci však tvrdí, že třicetidenní lhůta byla příliš krátká na to, aby se stav celulitidy výrazně mohl změnit.

Také patříte k ženám, které nestáhnou kalhoty a jen smutně pokukují po šťastnějších konkurentkách v mini? Jak jste se s tím vyrovnala? Šla byste do toho a zakoupila celé balení krémů, jen aby se vám splnil váš sen, a vy ohromila svého partnera gazelíma nožkama?

Reklama