Zdraví

Dietní triky pro lepší sex

LONDÝN  - Pokud máte dojem, že v posteli není vše tak, jak byste si přáli, nejste sami. Jen ve Velké Británii byste byli ve společnosti dalších 15 milionů lidí. A nový výzkum ukazuje, že za to mohou nejen nezdravé stravovací návyky, ale i stresující životní styl.

Třetina dotázaných uvádí, že jsou na sex příliš unavení anebo si připadají celí nafouklí, protože jedí nezdravá jídla a ve špatnou denní dobu. Ani jedno z toho příliš neprospívá sexuálnímu životu. Jak ale uvádí odbornice na výživu Amanda Ursellová, člověk se k lepšímu sexu může projíst.
„Každý si připadá víc sexy, když je zdravý - srovnáte-li si stravovací návyky, uvidíte, že vám to prospěje i v ložnici.
Především je nutné omezit nasycené tuky, jaké se nacházejí v dortech a sušenkách. Ty způsobují problémy s prokrvením, což je důležité hlavně pro mužův sexuální výkon. Stejný efekt mají i velmi slané potraviny, které zas zvyšují krevní tlak. Bílý chleba, cukr a brambory vám sice zvednou hladinu cukru v krvi, ale po pár hodinách budete mít chuť spíš si zdřímnout než se pouštět do nějakých milostných hrátek. Páry by se měly jídlu vyhýbat pozdě v noci, protože když jdete spát s plným žaludkem, vaše tělo je příliš zaměstnané trávením, než aby se chtělo věnovat noci plné vášně. Také si dávejte pozor na přílišné pití čaje a kávy, protože to může narušit váš spánkový rytmus a následující den si budete připadat jako zpomalený film. A ačkoliv platí, že jedna sklenička alkoholu vás na sex naladí, alkohol je depresant, takže když je ho příliš, nálada na sex vás přejde," říká Amanda Ursellová.
Jak uvádí list The Sun, do správného tělesného rozpoložení vás uvedou jídla bohatá na pomalu trávené uhlovodany, jako je celozrnný chléb a těstoviny.
Vypořádat se s únavou vám zas pomohou jídla obsahující hodně železa, jako například nepříliš tučné maso, vejce a listová zelenina.

Abyste se dostali do správné nálady, dejte si steak, cottage cheese, lososa nebo jogurt, tedy jídla, která zvyšují úroveň dopaminu, takzvaného mazlicího" hormonu. Zvýšit citlivost kůže a zlepšit prokrvení vám mohou pomoci ryby jako třeba makrela a sardinky, které obsahují hodně omega-3 olejů. Muži by si měli dávat pozor na dostatečný přísun zinku, který se nachází například v ústřicích a v mase - ví se totiž, že zinek ovlivňuje mužskou potenci. Tak, teď už stačí jen najít tu správnou partnerku či partnera a dobrou noc.

 

   
06.06.2008 - Zdraví - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Léthé [*]

  Mě k sexuálnímu apetitu úplně stačí, když muž voní ...a je fuk, co jsem před tím jedla .

  superkarma: 0 07.06.2008, 22:40:35
 2. avatar
  [5] Dimsy [*]

  Cože!?!? Celozrný chléb a těstoviny u mě tedy žádný orgasmus nevyvolají.Ale takhle vepřo ,knedlo,zelo.....

  superkarma: 0 07.06.2008, 10:03:18
 3. avatar
  [4] shb [*]

  Manx: ne to jsou dietní triky pro ty tlustý přežraný aby si aspoň ještě někdy mohli skočit a neviděli u toho svůj poslední chod

  superkarma: 0 06.06.2008, 10:32:51
 4. avatar
  [2] Petrushe [*]

  Takže se mám přes den naládovat následujícím: steak, cottage cheese, losos nebo jogurt, celozrnný chléb a těstoviny, ryby jako třeba makrela a sardinky, vejce a listovou zeleninu a do rána už mě ze sebe miláček nesundá, jo?
  Já spíš myslím, že časopis The Sun popsal to, co by měl jíst člověk, který jí prostě zdravě, pestře a to ovlivňuje mnohem víc věcí, než jen nějakou chuť na sex....Ale to už všechny víme asi dvacettisíckrát, jen se nám to asi musí opakovat, abychom na to nezapoměly

  superkarma: 0 06.06.2008, 09:39:28
 5. avatar
  [1] SENSITIVESKIN [*]

  mě do správného rozpoložení uvede jedině skotská

  superkarma: 0 06.06.2008, 09:30:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme