Rodina

Dieta mi málem vzala rodinu

Jestliže hubnete a váš svět se točí kolem počítání kalorií, hlídání si zdravého jídelníčku, chození na všemožná cvičení a zkoušení všemožných diet, přečtěte si příběh paní Heleny a poučte se...

diet

Nedávno jsem uzavřel zajímavou korespondenci s jednou z čtenářek našeho magazínu. Díky ní jsem mohl vytvořit následující rozhovor. Nejprve ale nastíním několik skutečností...

Ze života paní Heleny

Už jako dítě měla paní Hela problémy s váhou. Se svým mužem Radimem se seznámila při studiu vysoké školy. Tenkrát šla hodně do sebe, a aby Radima získala, shodila nezdravé množství kilogramů. Když se vdávala, připadala si jako modelka. První rok manželství byl tím nejšťastnějším v jejím životě. Pak přišlo těhotenství a po porodu už nebyla schopná vrátit se k váze, kterou měla dřív. Při druhém těhotenství nabrala ještě víc. Ačkoli jí Radim nic nenaznačuje, bojí se, že mu její váha vadí. Abych mluvil konkrétně, Helena má při výšce 169 centimetrů 92 kilogramů. A tak začala hubnout...

Co jste pro hubnutí dělala?
Vyzkoušela jsem kde co. Problém byl v tom, že jsem asi nešla k žádnému odborníkovi, trendy jsem sledovala sama. A tak jsem držela váženou dietu, dobrou dietu, masnou dietu... nakonec jsem zkusila i vegetariánskou dietu. Dvakrát týdně jsem chodila na Zumbu, v pondělí do páry, o víkendech Nordic Walking.

Jaký jste slavila úspěch?
No, výsledek se dostavil. Zhubla jsem po půl roce dřiny a sebeodříkání na 81,5 kilo, ale byla jsem úplně bez energie. Celý můj svět se točil kolem hubnutí, chodila jsem pozdě spát, brzy jsem vstávala, u každé potraviny zkoumala složení, trávila hodiny po obchodech...

A pak přišla ta krize?
Ano, Radim začal být smutný. Pro samou dietu jsem na něj přesunula spoustu domácích povinností a výsledný efekt, totiž, že se mu budu víc líbit, se nedostavoval. Myslela jsem, že je to mou vahou, ale problém byl jinde. I děti mi začaly pomalu vykat.

Tak moc jste nebyla doma?
Myslela jsem, že v mé nepřítomnosti se Radim o všechno postará, že to přece dělám pro nás, až mi otevřela oči naše společná kamarádka. Radim se jí svěřil, že je ve vztahu nespokojený, že pořád blbnu s nějakou dietou a on musí všechno obstarat. K tomu má problémy v práci - vůbec mi o nich neřekl! To by se dřív nestalo. A milostný život, no, ten ustrnul na bodu mrazu, kdykoli jsem se totiž vrátila, byla jsem tak unavená, že jsem zalezla rovnou do postele.

Opravdu to bylo jenom na vás?
Když se na to zpětně podívám, určitě to nebylo takhle černobílé, ale ano, uvědomuji si, že jsem rodinu kvůli hubnutí hodně zanedbávala. A vztah s Radimem také.

A jak se to rozkříslo?
Radim na to šel od lesa, jednoho dne o prázdninách sbalil děti a odjeli na chatu. Když jsem se vrátila ze cvičení, zpanikařila jsem. Na stole byl sice lístek, kde jsou a ať dojedu, jestli chci a mám o víkendu čas, ale tohle nikdy dřív neudělal. Když mě varovala kamarádka, říkala jsem si, že to začnu nějak řešit, ale díky tomuhle kroku jsem pochopila, jak moc je to vážné.

Spravilo se to?
Hubnutí jsem pověsila na hřebíček. Co k tomu víc říct? Jsem zase tlustá a šťastná!

Co je pro vás víc: štíhlá linie, nebo šťastné manželství?

Možnost%
Šťastné manželství.94,3
Štíhlá linie.5,7

Čtěte také...

   
14.09.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Já tohle za šťastný konec nepovažuji. Stejně jako jeho trápil nedostatek manželky, jí trápí váha. Z extrému, kdy bodala na rodinu se přesunula do extrému a kašle na sebe. To je jako happy? A co takhle:

  Manžel:" Miláčku, chápu, jak ti kila na víc vadí. I když mně se líbíš taková jaká jsi, víš, že blbnout s dietami nemá cenu. Pokud navštívíš odborníka a bude to mít nějaké mantinely a rozumný postup, rádi tě v tom podpoříme"

  Ona: " Chápu, že jsem vás zanedbávala a hodlám to napravit. Za odborníkem zajdu, ale slibuji, že se s ním domluvím na takovém postupu, který umožní normální život naší rodině."

  titulky, konec zvonec a rozněžněle ubrečené publikum odchází do drogerie pro kapesníky

  superkarma: 1 14.09.2011, 12:24:17
 2. [1] Anime Otaku [*]

  Pokud by se paní svěřila, tak by jí určitě pomohl a kdyby zašla k odborníkovi, tak by energii naopak získávala a ne ztrácela. Ono k hubnutí patří i dobrá nálada, když je přemíra stresu tak se nabírá i z dýchání.

  superkarma: 0 14.09.2011, 08:55:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme