Jak je na tom se samochválou čtenářka s nickem DeV, patrno v titulku. V příspěvku se ještě dozvíte, co se jí vlastně povedlo a také, jak je na tom s chválou jedna její známá.  

Dobrý den, chlubiči :)

V první řadě se teda trošku pochválím, ale taky řeknu, co vyloženě nesnáším.

Chtěla bych se přiznat, že se občas taky přistihnu u toho, že sama sebe pochválím – ať už v duchu nebo nahlas. Když nad tím tak přemýšlím, tak to bude nejčastěji u vaření ... větu „Tož kurňa, tobě se to ale dneska povedlo“, si řeknu celkem často a když to uslyším od jiné osoby, tak se cítím ještě mnohem líp. Sem tam mám slabou chvilku i u zrcadla, hodím po sobě očkem a řeknu si, že dneska by to šlo, ale zas tak často se to nestává, protože jsem jako „každá“ ženská k sobě většinou kritická.

 Jedna „známá“ má rodiče, kteří ji od mládí až moc milovali a za žádnou cenu ji nedokázali říct nic, co by se jí nelíbilo. Takže slečna od nich slyšela, že je úžasná v tom, v tom, v tom a taky v tom....že to zvládla skvěle, to se jí taky parádně povedlo...když se nedařilo, pomohli rodiče, ale stejně byla nejlepší ona. Kritiku snad od rodiny nepoznala. Ze slečny vyrostla sice studovaná paní se slušnou prací, ale s tak nehorázným sebevědomím, až to není možný. Když dojde na rozhovor, tak  mluví vlastně jenom o sobě....nic neudělá špatně, ve všem je skvělá a má pravdu. A běda, jak si někdo dovolí s ní nesouhlasit – to už je blbec, co ničemu nerozumí a ona se s ním nebude zahazovat.

 Zdravé sebevědomí – ano, nechutně přehnané sebevědomí – ne.

 DeV

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

To je jako byste psala o té mé příbuzné, kterou zmiňuji v tematickém článku, taky neuznává jakoukoliv kritiku.
Tož kurňa, ale vy jste dobrá a já děkuji za originální pozdrav z rodného kraje :)
Mějte se moc hezky
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama