Popis nakupování dárků nám prostřednictvím příspěvku sepsala také čtenářka s nickem DeV. Měsíc před Vánocemi klídek, pohoda, ale pozor, týden před Vánocemi, to už nastartuje lítačka ))

Dneska máme zrovna ten měsíc do Vánoc a já se chtě nechtě musím pochlubit, že po skříních ani pod postelí žádné dárky zatím neschovávám.

Zatím žádný stres, mám měsíc - to je času. Doba plyne, už to vidím, půlka prosince, ve skříních nějaká ta nová nerozdělaná ponožka, trencle ... prostě každoroční dárky, co už tady každej čeká. :) Ale co teď, Ježíšek přijde, ale dárky za mě nevybere. Už se to stupňuje, nervy rostou, mám týden, dva – ale čas tu ještě je. Je víkend a vytáhnu přítele, i když s tím ty nákupy nejsou ono, ne, že by spěchal a já nestíhala vybírat, ale prostě s chlapem nakupovat nedokážu, nesoustředím se. Samozřejmě, v tašce se táhne maximálně nějaky jídlo a výjimečně drobnost pod stromeček.

Poslední víkend před Vánoci – stres se dostavil naplno. Na řadu přichází DeV a její lítačka. Sobota a neděle jsou jasné - rychle obletět město, obchoďáky, trhy, prostě cokoliv, kde by mohlo něco vhodného být.

I když se tomu vždycky sama divím, přicházím ověšená taškami – sice unavená, ale spokojená, že mi to nakonec zase vyšlo a pod stromkem se dárečky najdou. Na jejich balení je čas po nocích, popř. Ježíšek chodí až večer :)

Asi mi ten spěch i vyhovuje, jinak bych ten režim přece změnila. Problém asi bude, až někdy přijde rodina a já nebudu zodpovědná jenom za sebe :) Ale, to je času...žádný stres.

Co se týče ještě nakupování na Vánoce, tak si klepu na čelo, když slyším, že si někdo půjčil na dárky. Nic mi po nikom není, ale mě by to třeba netěšilo, když bych věděla, že si koupíme třeba počítač a další měsíce ho budeme splácet. Podle mě: Ať každý koupí, na co má a nepředvádí se.

A ještě, možná trochu mimo, ale mě to zaráží – sestra přítele napíše rodině seznam dárků, co by si přála (podotýkám, je dospělá, žádny dítě). Jednou jsem byla s přítelem v drogerii – hledal pro ni lesk na rty – na papírku přesnej popis. Chtěla bezbarvej – značku neměli, tak říkám, ať vezme jinej bezbarvej. A že ne, že ji přece nebude o Vánocích poslouchat, že chtěla něco jinyho a že se musí radši kupovat, co přesně chtěla. Já k tomu nemám komentář, ať dostanu,  co dostanu, tak kvůli tomu nemám dělat divadlo a aspoň se teda přetvařovat, ale rozhodně to neříkat upřímně. Sama vím, jak by mi bylo, kdyby mi někdo řekl, že jsem mu koupila blbost...jde to potom říct i nějak oklikou, ale ne v danou chvíli.

Hezký den přeje DeV

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

A tak to já také coby dospělá píšu přesný popis, jinak by Ježíšek místo oblíbené značky parfému mohl přinést třeba aviváž na prádlo. (i když ta by byla taky dobrá)).
Děkuji, že jste napsala a pozor, ať se neulítáte ))
Klidný, předvánoční čas
Saša

Téma dnešního dne: Už kupujete vánoční dárky?

 • Máte už nějaké nakoupeny?
 • Řídíte se přáním svých dětí? (dospělých)
  nebo kupujete dle vlastního uvážení
  A také dle finančních možností
 • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
 • Kupujete všem příbuzným, nebo jenom některým?
 • Kupujete i svým kamarádkám a známým?
 • Kupujete na objednávku, přes internet nebo osobně?
 • Líbí se vám vánoční nákupní atmosféra nebo ji považujete za nákupní šílenství?
 • Pro koho máte dárky nakoupeny nejdřív?

O nákupech vánočních dárků, na které máte už nejvyšší čas
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: dámským parfémem od firmy Avon / CITY RUSH

parfem

Reklama