nadace

Třetí zářijový víkend proběhne v holešovické tržnici první ročník festivalu Foodparade a Dětský čin bude u toho. Během celého víkendu mohou rodiče s dětmi navštívit dětský koutek a sepsat zde s nimi hrdinský příběh, který děti v minulosti vykonaly, nebo ho přinést již napsaný a pouze jej odevzdat v dětském koutku. Na každého malého hrdinu bude čekat milý dárek a automaticky se účastní projektu Dětský čin roku, kde má šanci stát se vítězem jedné ze sedmi kategorií.

Festival Foodparade proběhne 17. a 18. září 2011 v prostorách holešovické tržnice a děti do 12 let mají na akci vstup zdarma. Každý člen rodiny si zde najde své - dobré jídlo, kulinářské show, barmanské minikurzy či aktivity v dětském koutku v režii Dětského činu roku. Zúčastnit se projektu a poslat svůj příběh mohou děti i prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz, kde napíší příběh do připraveného formuláře, nebo ho mohou zaslat poštou na P.O. Box 96, 170 04, Praha 74.

Projekt Dětský čin roku podporuje děti v konání dobrých skutků a nabádá malé hrdiny k šíření příběhů o svých skutcích. Letošní ročník Dětského činu roku byl odstartován v březnu tohoto roku a školáci mohou až do 25. září 2011 posílat příběhy o svých dobrých skutcích či dobrých činech svých stejně starých kamarádů. Po uzávěrce zasílání příběhů se mohou děti účastnit hlasování dětské poroty a rozhodnout tak o absolutním vítězi jednotlivých kategorií. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií proběhne 1. prosince za přítomnosti VIP patronů projektu na Staroměstské radnici v Praze.

Reklama