Domácnost

Dětské flirtování

Už jsem napsala příběh o svojí současné (a doufám i budoucí) lásce, ale neodolám a podělím se o příběhy z mého dětství a dospívání, které byly pro můj život dost zásadní - řekla bych..:-)

Až do mých deseti let jsme bydleli v paneláku, na novém sídlišti - od malička jsem si rozuměla spíš s kluky a první srdce jsem si vydobila už jako malá předškolačka. Mně bylo kolem 5 let, můj vyvolený byl prvňáček z vedlejšího vchodu.

Po delším laškování na pískovišti a "tahání za copy" se odhodlal se vyslovit. Pojal to skutečně originálně - barevnými křídami pomaloval a popsal panelák kolem našeho vchodu, jeho obrovská srdce a vyznání z lásky byla úžasná a celý panelák je obdivoval, jenže na kom myslíte, že zůstalo mytí zdi - na mně, samozřejmě. Hned bylo po lásce!!  :-))

Další zlomový okamžik nastal v mých 12 letech, kdy jsem se o letních prázdninách, které jsem trávila u babičky, zamilovala do 17letého kluka z vesnice. Ke svým citům jsem se postavila čelem a napsala mu milostný dopis. S napětím a očekáváním jsem čekala na odpověď... ta bohužel dorazila, jsem prý hrozně milá a hezká, ale... bla bla bla

Vrcholem však bylo, když jsem následující den dostala já milostný dopis - od kamaráda kluka, jež si dovolil mě odmítnout!! Mára mi napsal opravdu krásný dopis (snad ho mám ještě doma mezi jinými skvosty..:-)) Kromě jeho hlubokých citů mi sdělil svůj názor na mě, jako na: "...smysl jeho života, jež má tři vlastnosti, jež jsou u ženy nejdůležitější - podle něj jsem byla krásná, chytrá a inteligentní - ve dvanácti letech, úžasné...:-))

Takže jsem pro změnu psala odmítavý dopis já, jak je fajn, milý, hezký, ale...:-))

Noo, taky moc ráda vzpomínám na vojáka Mojáka (jeho jméno), který se narodil ve stejný den jako já a v dopisech mi psal, že: "Láska je mocná čarodějka, která nás očarovala..." a jiné úžasné věci, za ním jsem neváhala jezdit denně 10 km na staré ukrajině a pak chodit pěšky a stopovat, když mi koloobabička zakázala - vojáci jsou prý hrozně zkažení a myslí jen na jedno....-)))

Zolinda


Ahoj Radku,
 
tak se musím jen usmívat nad těmi příspěvky tady... bylo a vlastně ještě i je (i když už ne tak krásně pubertální a ztřeštěné jako dříve) tohle navazování známostí.
 
Já už jsem po klucích "šla" od útlého dětství..Pamatuji si, že jsem si jako 4letá vyrazila s o mnoho staršími kamarády do lesa (hlídali mě jen prarodiče na chalupě, takže mi "propustka ze zahrady" prošla..).

Bylo mi s nimi moc fajn a myslím, že i přes věkový rozdíl jsme se spolu dobře vždy pobavili. Já totiž flirtovala už jako dítě a oni se tím dobře bavili :-)
No, ten den jsme se šli procházet lesem, až jsme po několika hodinách došli do druhé vsi. Nijak jsem to neřešila, jelikož jsem věděla, že s nimi se mi nemůže nic stát..
 
Ale to jsem nevěděla, že máma se už vrátila dom a dupla na prarodiče a že babička poslala dokonce vojenský náklaďák, aby mě jel hledat..
 
Takže když u naší party zastavil v lese onen náklaďák a ze zadní korby, kde sedělo mimochodem 12 úžasných vojáků a jeden řekl: "Soničko, doma tě hledají, musíš jet s námi. ", ve mně dost hrklo a hned jsem naskočila..
 
I když jsem byla trochu vyděšená, začala jsem během jízdy dost hýřit a bavit se spíše jak nějaká dvacítka... a když jsme dorazili před náš dům, byla tam již celá vesnice... jeden voják mě vyndal z vozu, a když se všichni ptali, jestli jsem v pořádku atd.. jsem se otočila na babičku a řekla: "Ti ale byli, bábi, co? :-)) a ukázala jedno známé gesto z filmu Slunce, seno, erotika..
 
No co dodat, jsem starší a řekla bych velmi stejná... jo, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš..
 
Sonya
 

Přiznávám, že nevím, jaké gesto máš, Sonyo, na mysli, ale předpokládám, že budu poučen:)
 
Jinak vám oběma díky za vzpomínky na dětství.
 
   
11.08.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [4] *daisy* [*]

  Rekla bych, ze se jedna o Keliscino gesto, kdyz se koupala v potoce coby strasidlo s nahacema Kdyz pak sedela s hrnkem horkyho caje a zachumlada v dece, vzpominala, ze jeden byl jako neboztik Lojza (gesto to bylo to, ze .. hm..se spatne popisuje..u nas se tomu rika "figu borovu" Ani nevim, co to znamena Proste se jedno predlokti, zatata pest, pritahuje smerem k telu (jako bych chtela predvest biceps ) a druha ruka spociva v loketni jamce te pritahovane ruky. Lip to popsat fakt neumim

  superkarma: 0 11.08.2005, 16:06:26
 2. avatar
  [1] evita_ij [*]

  Taky nevím jaké gesto?????

  superkarma: 0 11.08.2005, 13:41:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme