.

Dětská onkologie se roztančila ve stylu streetdance

Novinky

Dětská onkologie se roztančila ve stylu streetdance

Vůbec poprvé v České republice vtrhla skupina patnácti tanečníků na pracoviště dětské hematologie a onkologie, aby potěšila místní hospitalizované děti, vytrhla je na chvíli z monotónní šedi každodenní náročné léčby a zpříjemnila jim vánoční období. Mladí a talentovaní tanečníci z Jam Dance Crew, za přispění hostů ze skupiny Dap, Las Minute a Left Jawa předvedli improvizaci ve stylu streetdance, do které se zapojili také samotní nadšení malí pacienti.

Celá akce byla inspirovaná australským modelem, který v letošním roce sklidil obrovský ohlas u široké veřejnosti. Obdobné akce se uskuteční v průběhu letošního roku postupně na všech klinikách dětské hematologie a onkologie po celé České republice.

„Pro úspěšnou léčbu našich pacientů je nesmírně důležitá psychická pohoda. Děti by během hospitalizace, ale nejen v rámci ní měly zůstat v co nejintenzívnějším kontaktu s běžným životem, prožívat výjimečné zážitky a snažit se co nejvíce myšlenkově odpoutat od náročné léčby. Za účelem zpříjemnit onkologicky nemocným dětem proces léčení, vznikl projekt Můj nový život, který pro onkologicky a hematologicky nemocné pacienty po celé České republice pořádá řadu zábavních akcí a zážitkových projektů. Jedním z naprosto výjimečných počinů bylo právě taneční představení přímo na našem oddělení v Motole. Velice si v té souvislosti vážíme důvěry vedení naší kliniky a nemocnice, které nám umožnilo tuto událost na dětské onkologii zrealizovat,“ říká MUDr. Lucie Cingrošová, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol.

\sadff

Hodinu trvající taneční show, která se odehrála přímo na chodbách dětské onkologie v Motole, byla založená na improvizaci a interakci s přítomnými dětmi. Ty se do tance samy nadšeně zapojily. Dokázaly tím, že přes svou momentální těžkou zdravotní indispozici a mnohdy také trvalé následky léčby v podobě amputací se dokáží bavit a radovat, jako každé jiné zdravé dítě. Z akce bylo pořízené jedinečné video, které je k dispozici ZDE.

Taneční představení vznikalo pod taktovkou Lucie Bláhové z Jam Dance Crew a za přispění dalších významných jmen českého streetdance – Zuzany Zizoe Veselé (Dap), Mathew Davida (Left Jawa, lektor Jam Dance Crew) a Davida Taz Lajperta (Last minute, lektor Jam Dance Crew)

ya\sfca

„Taneční akcí a následně pořízeným videem chceme také upozornit českou veřejnost na problematiku dětské onkologie. Jde totiž o téma, před kterým velmi často zavíráme oči, ač se ve skutečnosti týká nás všech. Záznamem z tanečního představení chceme dokázat, že onkologicky nemocní malí pacienti jsou především stále dětmi, kteří se přirozeně radují, hrají a baví a v tomto ohledu nejsou jiné, než jejich zdraví vrstevníci,“ dodává Lucie Cingrošová.

O projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl na jaře 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti děti léčené pro zhoubný nádor. Cílem projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT je nabourat zažité předsudky společnosti o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí a upozornit na nutnost včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění a prevence jeho pokročilého stadia. Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT zároveň pořádá řadu aktivit určených onkologicky a hematologicky nemocným dětským pacientům po celé České republice, které jim mají zpříjemnit proces náročné léčby a tím přispět k jejímu úspěšnému výsledku.

\cdyacf

\scf

 

   
08.01.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] vladka321 [*]

  Krásný a velmi záslužný projekt. Mám slzy v očích a knedlík v krku a vzpomínám na dny prožité v nemocnici se svým synem, s dětmi, s maminkami a někdy i tatínky, kteří jsme v nemocnici byli se svými miláčky. Vzpomínám, jak jsme se strašně snažili nemyslet na prosttředí, které nás obklopovalo, na neskutečně milé sestřičky a chápající lékaře. A přestože takováto akce je svým způsobem dost velkým vstupem do léčebné terapie, tak je nesmírně milá, pozitivní a měla by být snad každý týden, aby se děti měly nač těšit, čím se zabývat a jak rozptýlit Sml67

  superkarma: 0 08.01.2015, 21:24:28
 2. [5] Nikar [*]

  Všechno, co jim vytvoří úsměv na tváři, je více než vhodné.

  superkarma: 1 08.01.2015, 12:25:40
 3. [4] digi46 [*]

  Také přeji Všem malým pacientům brzké uzdraveníSml79

  superkarma: 0 08.01.2015, 11:47:28
 4. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  krásná akce a dětičkám brzské uzdravemí přeji Sml79

  superkarma: 0 08.01.2015, 11:10:31
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Každá akce pro ty broučky dobráSml67

  akčak — #1 Ty víš, viďSml22

  superkarma: 2 08.01.2015, 10:23:23
 6. [1] akčak [*]

  přeji všem dětem uzdravení

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  superkarma: 0 08.01.2015, 10:08:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme