Čtenářka delfi.na si vzpomněla na úraz z letního tábora, který se jí stal při vaření gulášové polévky. Díky delfi.no za příspěvek. To muselo pekelně bolet. Jste velmi statečná žena!

                Zdravíčko,

                jak už jsem psala v komentáři, kdyby se psaly úrazy v zimě, to bych jich pár měla v zásobě, ale v létě?

                Až po přečtení článku PBD, nevím proč, jsem si vzpomněla na jeden můj letní úraz, o který se s vámi s dovolením podělím.

                Jezdila jsem jako vedoucí na letní tábory a měla na starosti asi 12 dětí. Jednou jsme šli kempovat k blízkému rybníčku a měli za úkol si uvařit v přírodě nějaké dobré jídlo. Zasytit 12 dětiček spolu s instruktorem a mou osobou, to už bylo něco. Takže gulášová polívka s brambory a chlebem bude výtečná. Mno a když už voda v kotlíku s brambory pořádně bublala a bylo třeba je zcedit, tak jsem to šla udělat. Nesu tu vroucí vodu v kotlíku a nějak jsem špatně šlápla,  noha se mi zvrtla a začala jsem padat, chtěla jsem ten kotlík odhodit, jenže tam zrovna byly děti.  Mno nic, přece je nepoleju, takže jsem si slila a pořádně popálila nohu. Co dělat? „Honem, podejte mi vodu“. Jako, že si to schladím, jenže v přírodě jsme měli jen jeden malý barel na uvaření a něco na pití, takže taky nic. Do tábora daleko, vydržím to, přece nejsem bábovka.

                Taky, že jo, děti jsou úžasné, celou dobu mi zpívaly, aby mě to tak nebolelo. Ještě jsem s nimi strávila odpoledne, musely se přece najíst, zahrát pár her, uklidit ohniště apod.. Přece jim nezkazím den. Mno a pak jsem se došourala do tábora, to už nešlo vydržet, tak mě prohlídla zdravotnice. „Nic jedem do nemocnice.“ Popálenina druhého stupně a v jedné části třetího. Paní doktorka řekla: „Ta kůže se musí strhnout.“ Zdravotnice: „Nebudeš brečet?“ Já: „Nebudu, ale drž mě za ruku“. Nebrečela jsem, od maličká jsem zvyklá nebulet. Holt tvrdá holka. Jak došlo na věc, tak jsem zarvala nehty do ruky zdravotnice tak, až jí vyhrkly slzy. Chudák holka. Takže to nakonec bolelo nás obě. ?-))

delfi.na
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Dvě z vás dnes kolem 16. hodiny odměním knihou Dětské úrazy - první pomoc krok za krokem

urazy

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


8. Člen representačního baseballového družstva, který nesložil zkoušky na střední školu a emigroval nakonec do Austrálie

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď, podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématu

Reklama