.

Děti z dětských domovů si přijely užít Vánoce do Aquapalace Praha!

Novinky

Děti z dětských domovů si přijely užít Vánoce do Aquapalace Praha!

Do Aquapalace Praha přijely na návštěvu děti z dětských domovů z celé České republiky, aby společně oslavily Vánoce. Dárky ze „Stromu splněných přání“ přijeli dětem rozdat známé osobnosti jako Karolína Krézlová, hvězda nového muzikálu Mamma Mia!, zpěvačka Kristie, a Petr Bendl, bývalý hejtman Středočeského kraje, s manželkou Petrou.

V létě v Aquapalace Praha byly všechny děti obdarovány tištěnými rozvrhy hodin do školy. K nim každý malý návštěvník dostával vstupenku pro sebe na podzim za jednu korunu, a zároveň druhou - „černobílou“ - vstupenku. Pokud jí vybarvil a odevzdal v Aquapalace na recepci, pomohl tím namalovat vstupenku i pro dítě z dětského domova. Vybarvené vstupenky byly potom v Aquapalace proměněny v návštěvu dětí z dětských domovů z celé ČR - a to právě na této události, kdy Nadace Terezy Maxové slavnostně oznámila počet účastníků, kteří se do celé události zapojili. „Máme velkou radost vždy, když můžeme podobné projekty podpořit, protože co může být na Vánoce důležitějšího, než přinést spoustu zážitků a dárků právě pro děti, které normálně takové výsady v životě bohužel nemají,“ komentoval akci Ing. Pavel Sehnal, majitel Aquapalace Praha, který pořádá podobné události několikrát v roce.

vvv

V rámci celého odpoledne byl pro děti připravený zábavný program začínající prohlídkovou trasou celého aquaparku, aby si děti mohly pořádně prohlédnout, která atrakce jim nejvíce padne do oka. „Mám ráda tyto akce, dokonce jsem sama přemýšlela, jak bych mohla k dnešnímu dni přispět nějakým dárkem,“ řekla Karolína Krézlová, která si udělala čas i přes svůj nabitý program, jelikož právě dnes večer startuje nový muzikál Mamma Mia!, kde patří Karolína mezi přední hvězdy.

Vrcholem celé události bylo rozdávání dárků ze „Stromu splněných přání“. O tom, že nadílka byla opravdu bohatá, svědčí již jenom celkový objem celého nákladu – všechny dárky přivezlo dohromady pět velkých dodávek, takže Ježíšek byl letos k dětem skutečně štědrý.

fff

 

   
18.12.2014 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Jandywoman [*]

  Ta statistika tady pode mnou je fakt alarmující. Souhlasím s uvedenými důvody, proč tomu tak zřejmě je. Bohužel, jsem pesimistka v tomto případě, myslím, že bude ještě hůře. Smutné....Sml15

  superkarma: 0 18.12.2014, 22:57:22
 2. avatar
  [2] ohnivazenaMagdalena [*]

  Vedle hokejistů, škodovek, olomouckých syrečků nebo piva jsme v Evropě známí i něčím onačejším. V rámci EU se totiž pyšníme nejhustší sítí dětských domovů a v ústavní péči máme nejvíce dětí do 3 let. (V r. 2007 to bylo např. 1407 dětí umístěných v 33 kojeneckých ústavech a dětských domovech pro děti do 3 let). Co se týče celkového počtu dětí v ústavní péči, tam jsme na tom o poznání lépe, nejsme totiž první, ale „až“ třetí s 20.000 dětmi.

  Podle www.e15.cz skončila ČR v žebříčku ekonomické prosperity ze 110 států světa na 24. místě. Je s podivem, že tak rozvinutá země opomíjí právě nevinné a nejzranitelnější členy společnosti, ačkoliv za každého režimu platí, že „děti jsou naše budoucnost…“ V ostatních evropských zemích včetně těch postkomunistických totiž převažuje alternativní rodinná péče nad ústavní a v některých státech u dětí mladších tří let zákony jinou péči než pěstounskou vůbec nepřipouštějí.

  Důvody tohoto stavu, za který jsme dlouhodobě kritizováni různými mezinárodními organizacemi, jsou známé: byrokracie, nefungující systém a nekoordinovaná politika péče o děti, rozdělená mezi několik ministerstev, kraje a obce. Vážnost situace si uvědomují někteří odpovědní činitelé, pracovníci státních i neziskových organizací.

  Nejsou to věty k zamyšlení? Co je platná jednorázová akce, když v dětských domovech čeká na objetí a pohlazení mámy dětí jako smetí. Sml15

  superkarma: 1 18.12.2014, 10:32:24
 3. avatar
  [1] JITA72 [*]

  To by mělo být samozřejmostí celý rok, né jen na vánoce ;-)

  superkarma: 0 18.12.2014, 09:42:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme