Dříve byly výměny bytů celkem běžnou záležitostí. Když o tom uvažujete dnes, jste pomalu za exota: Copak už se byty nemění? Je to vůbec ještě výhodné, když ceny malých bytů rostou?

house

Obývám státní byt dva plus jedna a chtěla bych ho vyměnit za dva menší. Myslíte si, že jsem pošetilý  blázen? Jaké „pidikrcálky“ by mi za to mohl někdo nabídnout, aby mu to stálo za to?
Počkejte, ještě jsem vám zapomněla říct, že je to sice „papírově“ dva plus jedna, ale prakticky tři plus jedna, nebo čtyři pluk KK o rozloze sto osm metrů.

Ještě jsem blázen?

Kromě toho se jedná o byt mansardový, tudíž atraktivní, poprvé obydlený, tudíž nezdevastovaný, s balkonem, garáží, dětským oploceným hřištěm, v tiché lokalitě a s dobrou dostupností do centra.

Nájem včetně poplatků o pár tisíc překročí přes desítku. Jenomže v tom je právě ten háček, který mě od výměny odrazuje.

Nájmy v oněch krcálcích, garsonkách, dvougarsonkách,či jiných malometrážních bytech se pohybují přibližně ve stejných relacích, protože je o ně velký zájem. Něco málo se tedy ušetří jen na energiích.

A nabízí se další otázky.

Kam se vším tím nábytkem? Malý byt se musí uspořádat úplně jinak, to znamená pořídit úplně nové (nebo jiné) vybavení, a to stojí další peníze.

A co když se některá z dcer bude chtít vrátit domů? Bude mít kam? Do garsonky?  

Co myslíte, nemám si radši utáhnout opasek a zůstat ve velkém bytě? Nebo mám zkusit výměnu? Co byste mi radily, milé ženy-in?

Reklama