S příchodem září vyvstávají rodičům vrásky na čele nejen kvůli očekávaným školním povinnostem jejich ratolestí, ale také při pomyšlení na otázku, jak a co nejlépe naložit s jejich volným časem. Jaký koníček dětem vybrat, aby vhodně využily svá volná odpoledne, odreagovaly se a zároveň pořádně protáhly těla po několikahodinovém sezení ve školní lavici? Zkuste jim nabídnout squash, přesněji squashovou školu pro děti, kterou pořádá SquashPark Cibulka na Praze 5. Tento v současnosti velice oblíbený sport lze provozovat v kteroukoliv roční dobu, může být také vhodnou zimní alternativou k některému z letních sportů. Děti jsou navíc vedeny instruktory již od začátku výuky nejen k osvojování správného herního stylu, ale také k gentlemanskému chování k soupeři, které pobyt na kurtu, vzhledem k jeho velikosti a rychlosti míčku, vyžaduje.

Ve SquashParku Cibulka nabízejí kurzy squashe pro děti a mládež od 7 do 19 let, hodiny probíhají v úterý a ve čtvrtek. Na kurtu je s instruktorem tři až pět dětí, učitel se tak každému z nich může plně věnovat a zabránit případným chybám. Děti se naučí správným squashovým úderům a pohybům po kurtu a v neposlední řadě také pravidlům hry. Součástí hodiny je řádná rozcvička, kromě samotného squashe jsou děti vedeny k získání lepší fyzické kondice a zvládnutí běžných pohybových dovedností. Cena za hodinu s instruktorem se pohybuje mezi 140 až 160 Kč, přičemž děti mají volný přístup na všechny squashové kurty, které jsou v dané době neobsazené.
Squashovou školu na Cibulce navštěvuje zhruba 50 hráčů, ti nejlepší z nich jsou zapsáni v České asociaci squashe (ČASQ). Jednou za čas mohou děti vyrazit na víkendové soustředění mimo Prahu, o prázdninách SquashPark Cibulka připravuje výjezdy nejen za squashem na delší dobu. Žáci se zúčastňují také oficiálních turnajů ve squashi v kategorii B, kde mají možnost změřit své síly a nabité dovednosti s novými soupeři. SquashPark Cibulka se může pyšnit výsledky jednoho ze svým bývalých svěřenců, který je v současnosti na 2. místě ve své kategorii v profesionální lize.

 

Ve SquashParku na Cibulce najde něco pro sebe i zbytek vaší rodiny. Ti, kteří své potomky doprovázejí na hodinu, nemusí čekat mimo areál SquashParku, mohou využít řady možností, jak příjemně strávit čas čekání a zároveň pro sebe něco udělat. Pokud si s sebou přivedou spoluhráče, mohou si zahrát na vedlejším kurtu, nebo si mohou vyzkoušet svou obratnost na vnitřní nebo venkovní lezecké stěně, dát si hodinku spinningu nebo salsy… V případě, že se po celodenní honičce již nechcete více hýbat, máte možnost posedět si v klidu v místním fitness baru nebo se opálit v soláriu.

 

***SOUTĚZ***SOUTĚŽ***SOUTĚŽ

Pokud vás nabídka zaujala a jste z Prahy (nebo se do centra chcete přijet podívat), máme pro Vás připravenou soutěž o tři permanentky.

Umožní vám navštívit jakýkoli sport ve SquashParku Cibulka. Pro představu:
5 lekcí indoor-cyclingu (1 lekce = 55minut)
solárium (až 160 minut)
lezecká stěna 80 hodin
posilovna (15 hodin)
overballs (téměř 10 lekcí)
squash 5,5h (v nejlevnějším tarifu)
2h (v nejdražším)
Vše je možné libovolně kombinovat. Permanentka je přenosná.

Otázka:
V kterých dnech se můžete projet lekcí indoor-cyclingu?
Odpověď hledejte v Aktualitách na www.squashpark.cz

Správnou odpověď napište nejpozději do 23. 9. 2007 SEM.

Reklama