Pražská Galerie umění pro děti GUD zahájila charitativní výstavu obrazů s názvem Příběhy pro Davídka, která potrvá až do konce února 2013. Obrazy namalovalo 25 slavných českých osobností spolu se svými dětmi a výtěžek z prodeje obrazů bude věnován na konto Centra pro handicapované ALKA, o. p. s., jež dětem postiženým mozkovou obrnou poskytuje speciální pohybovou terapii Therasuit.

gud

Bára Nesvadbová, Adéla Gondíková, Markéta Hrubešová, Mahulena Bočanová, David Ondříček, Michal Froněk, Nela Boudová, Petr Svoboda, Jan Hřebejk, Jiří Macháček, Jan P. Muchow, Milan Cais, Aleš Najbrt, Ivana Jirešová, Lenka Hornová, Mirjam Landa, Pavlína Hodková a Jan Saudek, Gábina Partyšová, Ivan Trojan, Natálie Kocábová, Jitka Schneiderová, Olga Menzelová-Kelymanová a Vladimír Šmicer – ti všichni se rozhodli podpořit charitativní výstavu pro Davídka a spolu se svými dětmi ztvárnili své vlastní příběhy štěstí. Zadání společné malby rodič–dítě bylo zcela záměrné. Rodič se svým dítětem hovoří o zdravotním problému Davídka a o Davídkově odhodlání překonat tuto zdravotní bariéru a naučit se chodit. To jsou témata, s nimiž se dítě běžně nedostane do styku. A navíc společnou tvorbu dítě nevnímá jen jako malování pouhého obrázku, ale jako vytvoření skutečného díla, které spolu se svými bližními dává jako dárek, a to je v rámci utváření osobnosti dítěte velmi důležité.

Výstavu Příběhy pro Davídka dále doplňují interaktivní umělecké instalace od Jana Šimra, Ráchel Smékalové a Michaely Petrů s názvem Cesta, jež provázejí malé návštěvníky říší fantazie, tajemnou nocí a světem snů. 

Záštitu nad Galerií umění pro děti GUD převzala pražská radní Alexandra Udženija a projekt navíc podpořila vlastním obrazem, který namalovala spolu se svými dětmi.

gud2

Hlavním partnerem celého projektu je Nadace Pražské děti v čele s předsedou Danielem Hodkem, která pořádá a podporuje nejrůznější projekty zaměřené na kulturní a sportovní vyžití dětí v našem hlavním městě.

Během adventu mohou návštěvníci galerie zdobit originální vánoční recyklovaný strom z kartonu a připraveny jsou i další doprovodné akce a workshopy.

Dalšími partnery výstavy jsou:

VersaCo, s. r. o., provozovatel maloobchodní sítě McPen, jenž věnoval výtvarné potřeby, Jiří Schovanec – Studio DECOR, věnoval magnetickou barvu pro instalaci Michaely Petrů. Mediálním partnerem je Rádio City.

Více na www.galeriegud.cz nebo na Facebooku.


Adresa galerie:                             nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1 (u Staroměstského náměstí)

Otevírací doba GUD:                   út–ne 10:00 – 18:00 hod.

Aktuální program galerie:

Rádi bychom Vás pozvali na Vánoční víkend u nás v galerii GUD. Bude plný pohádek a vánočního tvoření.

SOBOTA, 15. 12. 2012

od 16,00 hod se můžete těšit na divadelní soubor Divadýlko z Pytlíčku s vtipnou pohádkou Prasečí slečinky aneb prasečinky

NEDĚLE, 16. 12. 2012

od 10,00 hod autorské čtení s Nelu Boudovou (její knížky O víle Voněnce) aneb vše o vílach, co jste nevěděli (a kdo přijde ve vílím oblečku, může se těšit na originální dárek) od 16,00 hod dětská disco

Přímo před GUD máme výtvarné dílny (vyhřívaný stan), kde si Vaše děti můžou ozdobit perníčky a Vy si u stánku můžete v poklidu vypít svařák, sníst výbornou klobásu a užít si vánoční pohodu. (zisk z venkovního provozu jde v rámci naší výstavy na pohybovou terapii pro postižené děti).

Těšíme se na Vás a Vaše děti!

Reklama