Rodina

Děti snědí půl kila špíny ročně. A žijí!

Nejsem přítelem vyvoněných bytů, kde se člověk bojí, aby ponožkami neumazal parkety, ale nejsem ani prase. Domnívám se, že prolévat byt chlorem a obden luxovat matrace předraženým luxem v marné naději, že život bez roztočů bude zdravý, je do jisté míry vraždou vlastního imunitního systému…

Měli jsme souseda, který měl dvojčata. Nádherné malé andílky - holčičky. Jen velmi těžko a s dávkou sebezapření chodil po chodbě, kde se volně proháněly moje a máminy kočky. Pokládaly toto území za své stejně jako jejich občasné návštěvy, které si zvláště v době říje zvaly.

Už několik schodů pod sousedovými dveřmi se linula vůně, nápadně připomínající krytý bazén.

Jeho paní bylo možno potkat buďto, kterak jde na vycházku s dětmi, což opravdu nebylo o tepláčkách, kyblíčku a veřejném pískovišti, nebo na vycházce s hadrem.

Jednou mi nešel doma telefon a moje chytré dítě si našlo v telefonním seznamu pana Kašpara. Byl ochotný.

„Máte u mě telefon. Volá vaše dcera.“

„Ježíši, děkuji vám, hned běžím,“ běžela jsem v bačkorách o dvě patra výš. Za dveřmi si chci způsobně sundat domácí obuv.

„Nemusíte si ty bačkory sundávat,“ pravil a já si říkala, že jsem mu s tou bacilofobií trochu křivdila.

„Natáhl jsem tam všude noviny.

Píchal jsem do něj a oschlo!

Chudák pan Kašpar jednou našel v mezipatře drobný výměšek, který se patrně některé z chlupatých kočičích dam nepodařilo umístit do záhonku s růžemi.

Myslela jsem, že se zhroutí. Byl rudý až modrý, což v jeho bezpigmentovém obličeji způsobilo malou polární záři.

„Paní Kudláčková, v mezipatře je fekálie a já se domnívám, že je od kočky a že je tam minimálně půl dne.“

„Jistě, jistě, já to uklidím… a ehm, jak víte, jak je to hovínko staré? zajímalo mě.

„Rozhrnul jsem ho klacíkem a myslím, že již z části oschlo,“ vysvětlil.

Poté mi několik dlouhých minut líčil strukturu zmíněného odpadu, jeho konzistenci, barvu i nebezpečí z jeho umístění vyplývající.

Mezitím jsem z guláše na plotně vyrobila parádní „samopek“.

Sterilní, nebo vražedné?

Onehdá zase přišel s tím, jestli bych mohla postrádat půl zahrady, kde se nachází můj stoprocentně značně infikovaný pes, že by zde udělal svým holčičkám pískoviště.

To měl již objednané. Z plastu a s plastovým víkem, aby dle jeho slov zamezil bakteriím, které by sem mohly spadnout.

spinaPokusila jsem se mu vysvětlit, že z pískoviště udělá pařeniště, a nastínit mu, v jakých podmínkách se nejlépe množí bakterie. Myslím, že si to ověřil i u někoho spolehlivého.

No vy byste věřili někomu, jehož kočka je schopna podělat společnou chodbu a kdo se klidně dívá na to, jak se jeho potomek dělí se psem o chleba s máslem??

Jinak jsem ale měla pana Kašpara ráda. Díky své neúnavnosti se tento nezmar zasloužil o mnoho věcí, které by nám realitka, spravující dům, nikdy dobrovolně neposkytla.

Když tam ale chodil týden denně v kuse a každá jeho návštěva trvala třicet minut, během kterých nepřetržitě hovořil, aniž by se nadechoval, dali by nám i nákladní výtah, kdybychom chtěli.

Půl kila špíny za rok!

miNedávno jsem se dozvěděla, že průměrné dítě, říkám průměrné, ne Kašparovo, pozře za rok - půl kila špíny. U některých etnik půl tuny a nejen dítě, ale tohle je průměr. Nevím, co by tahle informace udělala s panem Kašparem.

Když jsme o tom mluvily s mojí sestrou, která je u nás na návštěvě s dětmi a která je, no, řekněme tou úzkostlivější maminkou, nevěřila.

No, já si myslím, že pokud se její dvě báječné děti nestihly zařadit do průměru doposud, včera to rozhodně dohnaly. Ze začátku se sice usilovně snažila nabídnout jim jinou zábavu než po sobě mazat uhlí a chvílemi ho i pojídat, ale rezignovala a vlastně my všichni.

nCo k obrázkům dodat?

Dnes ráno se probudily zcela zdravé a živé. Imunitu mají zajištěnou na měsíce dopředu. A nejen to. Když poprvé viděly ve zdejší oboře daňky, identifikovaly veliké pejsky. Teď již vědí, že daněk není pes.

Jen my se pořád přeme, jestli je šašlik, který nám připravil Radek, jídlo původně arménské, lotyšské nebo z jiné části Rusi.

Každopádně je to hrozně dobré.

Znáte?

Recept:

Vepřové nebo skopové maso Radek naložil do horkého grepového džusu spolu s trochou pepře, bobkovým listem a cibulí. Malinko zalil octem a také horkým vývarem. Nic jiného.

Takto bylo maso zatížené talířkem a potopené až do chvíle, než jsme ho napíchali na kovové „šavle“ a upekli na uhlíkách, které děti nestihly umístit na své obličeje.

Vy víte, odkud pochází „šašlik“? A co jedí vaše děti?

0 = B-d m-u na C-ě s-i

   
21.05.2009 - Děti - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [46] esterka820 [*]

  ZNÁM DĚCKA CO PAPALI NA DVORKU SLEPIČINCE A DNES JSOU ZDRAVÍ A PEKNÍSml52

  superkarma: 0 31.05.2009, 20:03:36
 2. avatar
  [45] delfi.na [*]

  Vlaďko ... můžeš za to, žes mi pokazila mejkap ... dlouho jsem se tak nenasmála jako teď ... ještě teď mi slzy tečou. Paráda Sml30

  superkarma: 0 29.05.2009, 09:12:41
 3. [44] dadma [*]

  Můj syn když byl malý, tak v jídle se nimral, ale na pískovišti do sebe ládoval lžičkou písek a nebo u babičky z uhláku uhlí.....A já jako dítě co jsem se najedla nemytého ovoce co jsme si natrhali venku a někdy i nezralého.Základní hygiena musí být a vést k tomu děti od malička.Ale na druhou stranu si také potřebují vytvořit obrané látky a to ve sterilním prostředí nelze.

  superkarma: 0 26.05.2009, 13:44:35
 4. avatar
  [43] Eliana [*]

  Nestyda — #42 Vzhledem k budování nového příbytku jsem si nechtě taky olízla pryskyřici, která tekla z trámů. Mno voní jako dobře to zas ano, ale chutově to není nic moc. Poslední dny konzumujeme sádru při broušení sádrokartonu, dostane se to přes roušku a pak to křupe  mezi zubama :-)

  superkarma: 0 25.05.2009, 19:59:23
 5. [42] Nestyda [*]

  Eliana — #41 Tos mi připomněla, když jsem, není to tak dávno, jen asi dva tři roky zpátky, šla lesem a na zemi ležela poražená borovice a já nevím proč, ale jak tam měla tu smolu, tak jsem se ohnula a bolavou ránu již mrtvého stromu olízla... A to několikrát... Pak mi celou procházku trnul jazyk, štípalo to, i v krku... "No co, pryskyřice," uklidňovala jsem se...

  1. na komentář reaguje Eliana — #43
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:10:14
 6. avatar
  [41] Eliana [*]

  A teď jsem si vzpoměla jak mi chutnala děsně kůra ze stromů...to byla dobrota, pak sice proběhla otrava, ale co blinkačka a průjem a kousalo se dál :-)))

  1. na komentář reaguje Nestyda — #42
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:05:14
 7. avatar
  [40] Eliana [*]

  No jo, luxuju denně, línají nám králíci a taky si tahají seníčko po koberci,to se nedá nic dělat. Také máme rozestavíno, bordel denně a všude... broušení sádrokartonu, jak zmiňovala Kentánová, kuličky polystyrenu, prach, piliny z profilů, izolace pod sádroš to je svinstvo největší.Ty drobné chloupky z huňáče vás koušou ještě měsíc úplně všude....

  superkarma: 0 25.05.2009, 13:55:51
 8. avatar
  [39] Zázvorka [*]

  Teda tady je supr nálada! Bavím se a chechtám o 106!!

  My taky říkáme, že doma je čistá špína!

  superkarma: 0 25.05.2009, 09:08:07
 9. avatar
  [38] Michaela Kudláčková [*]

  vladka006 — #37 Sml30 No a předpokládám, že je také zdravá....v žížalách a jiných červících je fůra proteinů - kdo četl Motýlka ví :-)

  Já takhle při manupulaci s kýblem zmrzliny vysoko na lednici spolkla švába....chtěla jsem ho poslat zpátky na zem, ale přes veškeré lehtání madlí se mi to nepovedlo...Mám tedy proteiny a krovky jsem patrně také zpracovala.Sml28

  superkarma: 0 21.05.2009, 14:20:24
 10. avatar
  [37] vladka006 [*]

  Michaela Kudláčková — #33 jednou jsme taky takhle vařily s kamarádkou, žížaly byly špagety. Kamarádka zaklonila hlavu, svírajíc žížalu v puse a říkala: "Hele špagetka, že je snííí...." Jak se žížalka kroutila, tak se vykroutila a spadla kamarádce do krku, kámošky reflex - polkla. No, vypadala v první chvíli zeleně, ale žije dodnes.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #38
  superkarma: 0 21.05.2009, 14:05:03
 11. avatar
  [36] vladka006 [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #32 To jo, chtěla bych vidět jeho reakci. Asi si malého půjčim a budeme vařit a pak dáme papíkovi ochutnat Sml30. To ho trefí na dvakrát - jednou asi směsice čehosi zabalená v listu, matlaná holýma rukama děťátka a pak, že kluk vaří!!!!!!!!! To je totiž ženská práce. Posledně si malej umokřil totálně triko, tak mu jeho mamča dala jedno fialovo růžové po dceři. Skorošvagra málem klepla pepka, že prý takový tričko jeho synovi? Místo toho, aby byl rád, že se našlo aspoň nějaký suchý tričko.

  superkarma: 0 21.05.2009, 14:03:08
 12. avatar
  [35] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Michaela Kudláčková — #33 lehce srknul))haháááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

  superkarma: 0 21.05.2009, 13:12:04
 13. avatar
  [34] Krišpína [*]

  Míšo, opět super článek, ze života. Po hláškách typu : "nedávej nám sem ten bílý ubrus, my se na tom nemůžeme v klidu najíst" jsem vzdala snahu mít doma všechno perfektní. Pokud přijde nečekaná návštěva a zrovna není doma po generálním úklidu, říkám, aby všichni dělali jakoby nic. Památná věta opraváře lednice, kterému jsem se omlouvala za prach v rohu místnosti :"to neřeště, to je jenom čistá špína!"Sml30

  superkarma: 0 21.05.2009, 13:11:18
 14. avatar
  [33] Michaela Kudláčková [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #32 Jooo - ano pravda - Také jsme vařili -

  Lehce seždímaný kus bahna bylo maso, zalilo se "omáčkou z řidšího bahna, nebo jílu (U rajské).

  Žabinec posloužil jako špenát a hodně řídké bahno bylo kafe.....

  Občas si někdo při markýrování pochutnávání i lehce srknul - žiju!

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #35
  2. na komentář reaguje vladka006 — #37
  superkarma: 0 21.05.2009, 13:06:28
 15. avatar
  [32] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  vladka006 — #25 a Michaela Kudláčková — #27 když jsem byla malá Kentánová, hrály jsme na obchod tak, že jsme po ulici posbírali všecky možný papírky od ňamek,od nanuků, krabky od cigár, prostě odpadkové obaly...malý šutry, velký šutry,klacejky, hlavičky od kytiček všech barev) natrhali jsme si větší lupeny a na listy jsme nasypali rozmlácený kousek cihly, to byla jako paprika... a dosypali na další list hrstičku bordelu šedivýho od silnice, to byl pepř...žížaly v plechovce byli jako vánocoví živí kapři,prostě co bylo venku, jsme komplet použili a udělali jsme si z cihel pult, jako v krámu, vyložili zboží a už se hrálo na prodávání)))) myslím, že by z toho Kašpar nebo ten skorošvagr asi zemřeli na místěSml52

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #33
  2. na komentář reaguje vladka006 — #36
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:57:53
 16. avatar
  [31] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Juana — #30 jojo, tak to jsme ve stejném klubu))) máme hotový do mrtě jediný pokoj, další 4 místnosti jsou v pořadí,v obýváku chybí ještě předělat okna a dotáhnout omítky a vymalovat...jeden z dětských pokojů se dělá na etapy zrovna te´d, takže všude jsou ty minikuličky polystyrénu, jak se nahoru po schodech tahá zateplování...Sml28, koupelna je obr veliká, je tam vše funkční,kuchyň s jídelnou taky, v kuchyni už jen chybí strop a je to) ale taky jsme tu našli tajnou zazděnou místnost, tak se bude bourat do ní vchod...v přízemí je schovaná i černá kuchyň se zbytkem pece...no a čeká nás střecha, na sundání střechy odjedu s dcerou do Holandska ke kamarádce, protože bych asi jinak byla na Nově ve Zprávách, jak ležím na svých kytkách pod barákem a bráním je tělem, aby mi na ně chlapi neházeli starý tašky))))určitě jich pár zařve, chuděry moje keříčíčky a růžičky a měsíčky a mochyněSml30 navíc s mužem bojuju o každej výklenek, manžel chce zazdít a zarovnat, já nechat a obejít a lžičičkou dávat omítečku a opravit opatrně)))

  Díky za psaní Juano, jsem tak ráda, že jsem normální)))))))Sml52

  superkarma: 0 21.05.2009, 12:46:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Juana [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #24 Taky mám někde žehličku, a překvapivě jsem ji nedávno našla, když jsme potřebovali zažehlit hrany na novou kuchyňskou desku Sml33

  Žijeme taky na staveništi, takže velký úklid neřeším, dokud nezakopávám o hračky, tak jsem v klidu. Snažím se mít jakžtakž uklizený obývák, koupelnu a záchod a občas vypěním v dětském pokoji, ale z ložnice je prozatím skladiště, stejně jako i v dalších místnostech, takže bych se musela zbláznit, kdybych to chtěla mít uklizené. Máme rozbudovaných několik dalších místností - pracovnu, druhý dětský pokoj, novou koupelnu a ještě pánský salón, až to bude, tak bude i uklizeno. Dřív ale ne.

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #31
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:35:08
 2. avatar
  [29] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Věrulinka — #26 já zas říkám s oblibou: Bordel  bytě=spokojené dítěSml39

  superkarma: 0 21.05.2009, 12:34:26
 3. avatar
  [28] Michaela Kudláčková [*]

  Věrulinka — #26 Však oni ti předci věděli, co říkají. Termín "alergie" bychom tehdy ve slovníku asi těžko hledali.

  superkarma: 0 21.05.2009, 12:33:32
 4. avatar
  [27] Michaela Kudláčková [*]

  vladka006 — #25 Sml30 umim si ho živě představit....

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #32
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:32:40
 5. avatar
  [26] Věrulinka [*]

  Opět úžasné čtení, jenom hltám každé tvoje slovo Míšo Sml67

  Říkávalo se, čistota půl zdraví, špína celý Sml52, to platilo, pro ty maminy, co to s úklidem přeháněly Sml30

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #28
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #29
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:29:14
 6. avatar
  [25] vladka006 [*]

  Mám přehnaně úzkostlivého skorošvagra. Mají dvouletého chlapečka a  pomalu by ho dezinfikoval, když si hraje s jiným určitě nedezinfikovaným dítětem, všude se musí blýskat čistotou, dítě musí být jako ze škatulky. Jednou jsme s nima byli na chatě, vzala jsem si tam psa (chodského ovčáka). Pokaždé, když se náš hafan k dítěti příblížil, ujížděl mi úsměv, jak skorošvagr syčel a nervózně poposedával. Malej si vzal do ruky disko sušenku. Nechutnala mu čokoláda, tak tu nechal olízat pesana a pak jako, že jí malej dobaští. Skorošvagr po dítěti chňapl, urval mu sušenku od úst a hodil na zem. Prcek samo nehápal a začal řvát. Jeho tatík ho okamžitě začal prohlížet, jestli už nevyskakuje nějaká vyrážka. V tom přiběhla mamka chlapečka, viděla brečícího prcka, sušenku na zemi, myslela, že bulí kvůli sušence, tak jí oprášila o triko a dala mu jí. A malej, aby zas o ní nepřišel jí v rychlosti nasoukal do papulky. Skorošvagr ještě ve větším šoku nebyl schopnej slova, odložil teď už spokojené dítě a odešel - asi rozdýchávat. Vylíčila jsem mamince situaci. Smála se jak pominutá a říkala, že ho teda musela dostat, když mu tu olízanou a vyválenou sušenku dala zpátky. A žertovala, že to bude na rozvod.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #27
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #32
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:15:52
 7. avatar
  [24] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Michaela Kudláčková — #23 hmmmm, taky někde doma máme žehličku  Sml30...moderní určitě dvě a po prababičce jich mám sedmSml57 , železňaček bezdrátovek)))

  Skřítkové schovávajsníci jsou darební a vykutálení, ale bez nich by to doma nebylo ono)

  1. na komentář reaguje Juana — #30
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:08:32
 8. avatar
  [23] Michaela Kudláčková [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #22 Mě zase rozflákali žehličku....ne, že bych si přerazila nohy, jak letím koupit jinou....ale budu muset - ještě si do konce týdne dáchnu Sml8

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #24
  superkarma: 0 21.05.2009, 12:01:56
 9. avatar
  [22] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Michaela Kudláčková — #19 smeták nám schovali domácí skřítkovéSml30 a dítě i já matka - spokojené jsmeSml29

  /20/ Nestyda: úklid neřeším už dávno) občas se tady proženu se savem, to zas jo, ale nedá se nic dělat, dokud nebude dorekonstruováno,bude tady čurbes furt a taky topíme ve velkém krbu, takže si prostě návštěvy zvykly nosit u nás tzv.trapky na nohách :-D

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #23
  superkarma: 0 21.05.2009, 11:55:48
 10. [21] Josephine [*]

  Tak já myslím, že na baráku jsou chuchvalce ok. Ne? Tam jak člověk stále pobíhá ze zahrady dom, tak myslím, že se na boso ani nepočítá, ne?

  superkarma: 0 21.05.2009, 11:47:21
 11. [20] Nestyda [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #18 božíčku, Kentánko, na co řešit úklid, když život je tak krásnej :) Vždyť Ty tu píšeš tak nádhernej příběh,který Ti než závidím. Umím si to představit, koukám se koukám a žádný nepořádek nevidím. Je krásný teplo.

  superkarma: 0 21.05.2009, 11:43:34
 12. avatar
  [19] Michaela Kudláčková [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #18 Jsem hluboce přesvědčená, že na chuchvalec ještě nikdo nikdy neumřel.

  Hlavně, že je malá Kentánová spokojené dítě a Ty si užíváš jejího dětíčkovství a nejsi otrokem hardu a koštěte.

  To by pak mohla klidně dospět a Ty by sis nevšimlaSml67

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #22
  superkarma: 0 21.05.2009, 11:42:22
 13. avatar
  [18] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Michaela Kudláčková — #17 to je hezky napsánoSml67

  My máme chuchvalce hlavně teď, barák je otevřený z obou stran a lítá se z jedné zahrady na druhou a chuchvalce vyrábí hlavně malá Kentánová, která přijede na tříkolce ze zahrady do kuchyně a volá..mami mami... a v ruce má stříbrný pampechmířky a foukne fúúúúúúúúúúú... a máme to chmíří všudeSml30 a hned zas odjede....občas najde na zahradě cizí kočku, tu mi hodí do kuchyně, kočka zaječí mááááu a zdrhne.

  Taky máme rozestavěno, venku i vevnitř a douklizeno v životě asi mít nebudemSml27

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #19
  2. na komentář reaguje Nestyda — #20
  superkarma: 0 21.05.2009, 11:35:16
 14. avatar
  [17] Michaela Kudláčková [*]

  Josephine — #14 Přímo chuchvalce prachu není dobrý model, i když uznávám, že díky kočkám a rozestavěnému spodnímu traktu domu je mám rozích každou chvíli.

  Nadto je mi ale milejší, když přijdu někam, kde se sem tam něco válí, například hračky a je patrné, že v bytě se žije a bydlí.

  Je mrzuté, když člověk nadzvedne dětskou hračku v pokojíku a pod ní je kolečko, jak tam je už dlouho.

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #18
  superkarma: 0 21.05.2009, 11:30:20
 15. [16] Nestyda [*]

  Josephine — #14 K nám, když přijde moje pořádkumilovná maceška, tak říkám: "Je tu bordel, ale ty jsi zvyklá!" A ona říká: "Mně to neříkej, já ti ho uklízet nebudu!" A tím máme téma úklid vyřešené a pak jenom hlídám, aby vypila kafe až do dna, protože nesnáším, když ho nechá... Ona to ví, tak u nás dopijí kafe pomalu i s hrnečkem..

  superkarma: 0 21.05.2009, 11:27:23
 16. avatar
  [15] Lenice [*]

  Míšo super článek, myslím, že pan Kašpar by návštěvu našeho domu obývaného jedním kocourem a jednou čubinou asi těžko rozcházel Sml30

  superkarma: 0 21.05.2009, 11:26:02
 17. [14] Josephine [*]

  A k nám zase chodila známá, co ráda trousila, no dnes nemáš moc v pokojíku uklizeno.

  Ale na druhou stranu, myslím si, že je dobré mít uklizeno, neboť když někdy přijdu k někomu, kdo má na zemi chuchvalce prachu a nemám bačkory, je mi to trapné ponožkama vytírat. Ovšem jak se přinutit poklízet, i když se zrovna nechystá návštěva? :-)

  1. na komentář reaguje Nestyda — #16
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #17
  superkarma: 0 21.05.2009, 11:18:16
 18. [13] Josephine [*]

  Jedna známá chodila se starším mužem, co měl zrekonstruovaný byt a všude až přečisto. Když za sebou nechala ve vaně dva dlouhé vlasy - měla je po ramena; byla z toho přednáška.

  Trochu utrpení - být u nich na návštěvě. Nevzala jsem si nabídnuté bačkory a raději chtěla být bos, ale nakonec pro zachování míru jsem je obula, neboť známá mi vysvětlila, že by z toho taky byla přednáška.

  A měl krásnou kuchyň - bohužel jen na studené večeře - nejlépe mazání chleba, neboť olej ulpívá na kachličkách apod. a blbě se meje.

  superkarma: 0 21.05.2009, 11:15:25
 19. [12] Nestyda [*]

  Míšo, jsi úžasná. Děkuju za nádherné čtení. Kdyby pan Kašpar občas navštívil náš domov, myslím si, že by již nebyl schopen vyjít z údivu, v čem se také dá bydlet. Navíc by ho natolik zachvátil tak urputný tik v obličeji, že by nebyl s to již normálně existovat a možná by z té hrůzy navíc pojedl i pár kočičích exkrementů :)

  superkarma: 0 21.05.2009, 11:08:53
 20. avatar
  [11] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Michaela Kudláčková — #10 na Kašpara ale nikdo nemáSml52 paní Kudláááčkováááá..našel jsem fekáááliiSml52Sml52

  superkarma: 0 21.05.2009, 10:59:16
 21. avatar
  [10] Michaela Kudláčková [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová) — #9 Jooo takový znám taky Sml67

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #11
  superkarma: 0 21.05.2009, 10:52:59
 22. avatar
  [9] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Krááásnééé čtení, jako vždyckySml30)))) neustálým gruntovačům se tlemím z dálky, taky mám jednoho takového kámoše, má furt naklizeno, sám je jak z cukru, hlídá si cholesterol a žere zdravě, spí zdravě...a při tom mu furt teče z héblu a osmkrát do roka má chřípku)))) Vždycky se s ním směju do telefonu...že to má z tý čistoty)  Taky máme jiné známé a u nich na návštěvě jsem seděla vždycky na krajíčku židle a nohy jsem měla na špičkách palců, ab\ch nedošlápla nedopatřením celým chodidlem na podlahu a uplně jsem chcípala, kam mám dát žličku od kafe, olizovat se to nemá, v hrnku to dělá rachot...na sněhobílý ubrus jsem si tu žlici dát VŮBEC nemohla...do obýváku se jen nakukovalo z kuchyně, tam se snad nikdy nesedělo... Ále jednouSml57... měla jsem chvíli do porodu, musela jsem autobusem do Varů a v zimě po cestě domů zas autobusem, jsem strašlivě začla potřebovat na WC, oni bydleli po cestě, zavolala jsem,zda jsou doma a řidič mi zastavil u jejich baráku...a já letěla k nim na malou. Při letu jsem viděla neobvyklosti, ale ty jsem zaregistrovala až pak znova: neměli vytřeno, v obyváku hromady hadrů, jak to tejden svlíkali a dávali jedno na druhý, v kuchyni na flekatým ubruse měli na papíru rozbalenej gothaj a na micáku metr nádobí do vejškySml30) nečekali holt návštěvu)

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #10
  superkarma: 0 21.05.2009, 10:14:36
 23. avatar
  [8] Michaela Kudláčková [*]

  Zázvorka — #7 Sml30

  superkarma: 0 21.05.2009, 09:42:10
 24. avatar
  [7] Zázvorka [*]

  Michaela Kudláčková — #6 Ta toto zvířátko nikdy nikde neměla, jak jen se roztoč přiblížil na 5m k domu, tak umíral sám strachy Sml29

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #8
  superkarma: 0 21.05.2009, 09:16:51
 25. avatar
  [6] Michaela Kudláčková [*]

  Zázvorka — #4 Ponožky na zápraží?  Toje hustý....

  Takovému člověku, když ukážeš zvětšenýho roztoče, tak to s ním sekneSml30

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #7
  superkarma: 0 21.05.2009, 09:09:51
 26. avatar
  [5] Michaela Kudláčková [*]

  dajdada — #1 Pochybuji, že by ten "zdechlý" foťák vyfotil auru....nevšimla jsem si toho...teď to vidím. Racionálně myslím, že to bude světlem.... Ale kdo ví

  superkarma: 0 21.05.2009, 09:07:34
 27. avatar
  [4] Zázvorka [*]

  Opět usměvný článek! Míšo, si zlato!

  Taky jsem znala paní, která přehnaně uklízela. Fakt přehnaně, neb když 1x za 14dní přijela na chalupu, tak prala a žehlila!! koberce (do té doby jsem ani nevěděla, že se koberce žehlí), odstavovala kamna, aby za nima uklidila (i když se v nich netopilo!), myla okna..... a chalupu natírala 4x ročně.                                          K ní na návštěvu do chaloupky jsme nesměli (nesměl tam nikdo) a když náááhodou ano, tak jsme nechávali boty i ponožky!! na zápraží a i na půdu jsme museli bosi! Prostě sranda! To už není normální, to je nemoc!

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #6
  superkarma: 0 21.05.2009, 09:02:46
 28. avatar
  [3] vladka006 [*]

  dajdada — #1 šašlik mě učila babička, pochází ze Slovenska Sml30.

  Míša mi tam na té fotce přijde jako anděl. Taky vidím nějakou zář kolem ní.

  superkarma: 0 21.05.2009, 08:48:53
 29. [2] Jasmína [*]

  Z mých zkušeností stačí vzít děti na písek a pak mají žaludek jak když vlkovi vyskočí kůzlátka a zašijou mu tam kameny Sml30

  superkarma: 0 21.05.2009, 08:23:25
 30. avatar
  [1] dajdada [*]

  skorošvagrová pochází z ukrajiny a šašlik dělá výborný, ale nevím jestli je to původem od nich.

  Článek mě pěkně pobavil, ale co ta fotka Míšo, nevím nějak se mi nezdá, že by byla neklvalitní, ale vidím tam kolem vás nějakou mlhu, co to je? Má to trochu u hlavy i to dítko vedle v modrém, ale ten chlapec v červeném už ne. Že by auraSml80

  1. na komentář reaguje vladka006 — #3
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #5
  superkarma: 0 21.05.2009, 07:46:23

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme