.

Děti si vyzkouší, jak vypadá povolání jejich snů – Centrum Černý Most představuje unikátní Mini City

Rodina

Děti si vyzkouší, jak vypadá povolání jejich snů – Centrum Černý Most představuje unikátní Mini City

Centrum Černý Most uvede na konci léta celosvětový, vzdělávací a zábavní projekt Mini City určený dětem, které si chtějí osahat svoji vysněnou profesi. Malí zvědavci ve věku 4–12 let mohou od 20. srpna do 4. září zblízka poznat osm vybraných povolání. To vše díky bezplatným workshopům ve skvěle vybavených dílničkách Mini City. Těšit se mohou například na květinářství, ordinaci lékaře, kadeřnictví nebo televizní studio. To vše pod vedením zkušených instruktorů. 

d

City pro nejmenší

Mini City v Centru Černý Most představí malým zvědavcům osm perfektně vybavených  dílniček, v nichž si mohou od soboty 20. srpna do neděle 4. září zcela zdarma pod dohledem instruktorů vyzkoušet to, čemu by chtěly možná zasvětit v budoucnu svůj život. Mini City je určeno je pro věkovou skupinu od 4 do 12 let a zájemci se v rámci něj mohou těšit na několik stylových instalací: dopravní hřiště, obchod, televizní studio, pizzerii, květinářství, ordinaci lékaře či stavbu.

d

 • Dopravní okruh budoucím řidičům a řidičkám přináší možnost natrénovat si dopravní značení a předpisy. Samozřejmostí je volný pohyb na připravených kolech či koloběžkách.
 • Kadeřnictví - vybrané kadeřnické potřeby, stolky se zrcadly a volná ruka umožňují kreativním kadeřníkům vyzkoušet toto zajímavé povolání.
 • Supermarket, zboží, regály, pokladna s pohyblivým pásem, nákupní vozíčky i speciální peníze a platební karty. Skvělá možnost vyzkoušet si, jak to funguje v moderním obchodě.
 • Televizní studio, jehož samozřejmostí je i potřebné technické vybavení, dává volnou ruku všem budoucím televizním a rozhlasovým moderátorům.
 • Pizzerie nabízí kuchyň vybavenou pecí a nádobím, kuchařské oblečení i stolky se židličkami pro hosty.
 • Květinářství - malí floristé se vyřádí na umělých i živých květinách a zkusí si, jak vypadá práce v květinářství.
 • Ordinace lékaře potěší budoucí lékaře, lékařky nebo zdravotní sestřičky vybavením v podobě lůžka pro pacienta, lékařskými nástroji či plášti.
 • Na stavbě děti naleznou umělé zdi, cihly, kolečko, kladkostroj i stavební nářadí, s jejichž pomocí mohou libovolně tvořit.

„Koncept workshopů Mini City pro naše zákazníky přivážíme ze zahraničí, kde se těšil velikému zájmu. Věřím, že jsme zvolili správné načasování na konci prázdnin, kdy rodiny pořizují nové školní vybavení a nejmenší se začínají těšit zpět do lavic. Rodiče zajisté uvítají možnost nakoupit školní potřeby, zatímco děti si užijí atraktivní program, v němž si na chvíli vyzkouší povolání dospělých,” uvedla Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

d

Staneme se tím, co si vysníme?

 • Facebookový průzkum Centra Černý Most odhalil, že pouhých 6 % respondentů si danou profesi v dětství vybralo, následně vystudovalo i se jí v současnosti věnuje.
 • O dvě procenta menší skupina na v dětství vysněné povolání zaměřila své vzdělání, ale nakonec pracuje v jiné oblasti.
 • Svůj dětský profesní sen, i přes vystudování jiné specializace, si splnilo jen 1 % dotazovaných.
 • 27 % fanoušků Centra Černý Most uvedlo, že získalo vzdělání v oboru, jakému se nyní profesně věnuje.
 • U 62% většiny respondentů se ale v dětství vysněné, následně vystudované a aktuální povolání různí.

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

   
15.08.2016 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] denkas [*]

  Kluk chtěl byt popelařem Sml80 taky to nevystudoval Sml30 Vnučka jde v září do školy a zrovna včera byla malem nešťastná,že neví čím bude. . Myslim,že by se jí tam líbilo Sml22.

  superkarma: 0 15.08.2016, 19:12:21
 2. avatar
  [4] metro84 [*]

  Hmmm, často jsem si v dětství hrála na učitelku. Nakonec skutečně učitelka jsem, ale naštěstí ne na základní škole. Že by to byl ale můj sen?? Prostě jsem si jen hrála na učitelku... Sml80

  superkarma: 0 15.08.2016, 09:48:14
 3. [3] bobani [*]

  dobrá akce

  superkarma: 0 15.08.2016, 09:28:38
 4. [2] anina4 [*]

  dobrý tip, zajdeme se podívat

  superkarma: 0 15.08.2016, 07:09:32
 5. [1] Andreadornova [*]

  Skvělý nápad na zabavení dětí

  superkarma: 0 15.08.2016, 05:52:38

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme