Čtenářka Marry.lu nepeče jako její maminka přes celou noc a nenadává u toho na manžela. Umí si to užít. Vy jste ji svými recepty letos rozhodily!

Ahoj ženy-in,
Když jsem byla malá, pekla moje máma krabice a krabice cukrovího. Vždy se domluvila s tetou a pekly od rána do rána. Vůbec nespaly. Nás děti, vždy někdo hlídal mimo domov, aby měly klid. To nám aspoň říkaly. Jak jsem rostla, informace o pečící noci se doplňovaly. Nešlo jen o pečení v jednom kuse, ale i o popíjení vínka spolu s brufenem na bolest zad, o večeři v nedaleké hospůdce a o nadávání a pomlouvání manželů.
Když jsem první rok bydlela sama, nabídla mi máma, ať prý s ní peču já. Šla jsem do toho. A to poprvé a naposledy!! Nebavilo mě to, byla jsem neskutečně unavená a léky s alkoholem zásadně nekombinuji.
Od té doby se rok co rok těším na pečení v klidu svého domova, pěkně zvolna, zrovna když mám chuť tak něco napeču . . . Cukroví jíme hned, na Štědrý večer schovám jen malý tácek na stůl a spousty ho také rozdám. Množství upečeného cukroví jsem po mámě asi zdědila :)
Letos jsem si slíbila, že budu dělat jen 8 druhů namísto 30ti. Čekám mimi, tak nebudu bláznit . . .
Jenže. Jenže. To jsem ještě nevěděla, že se tu, na ženě-in, 01.12.2012 objeví plno mňam receptů a já budu opisovat jak vzteklá a plánovat co vše vyzkouším :)
Pohodu do pečení přeji všem kuchtičkám

marry.lu
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji Marry.lu za váš příspěvek. Jak vaše maminka pekla cukroví, tak můj otčím dvakrát do roka udil maso. A když jste v požehnaném stavu, tak neblázněte a šetřete se. Když tak napište SOS a nějaké cukroví vám naše čtenářky určitě rády přinesou…

Dnešní téma je:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama