Některé školní budovy jsou nové a bohatě vybavené učebními pomůckami, jiné se snaží vystačit s málem. Jak tuto skutečnost vnímají samotní žáci a co by změnili, aby prostředí, v němž se učí, bylo přívětivější? Některé odpovědi vás možná překvapí. A co víc, můžete jim k ideálnímu školnímu prostředí dopomoct i vy sami.

Jak si představuješ ideální školu?

Lukáš, 8 let: Přál bych si, aby ve škole bylo víc živých zvířat a zábavy, třeba akvárium na chodbě i ve třídě a taky lezecké stěny. A taky bych se chtěl víc učit na tabletu, aby měl každý svůj.

Anička, 6 let: Mně by se líbilo, kdyby za námi mohli do školy chodit i rodiče a třeba nám někdy pomáhat. Nebo aspoň kdybychom měli vyučování společně s bráchou.

Jonáš, 10 let: Bylo by dobré, kdybychom se nemuseli přezouvat a mohli jsme sedět po jednom a nenosit tak velké tašky, jako je to třeba v Americe. A o přestávkách aby šlo třeba hrát basket nebo jít ven.

Antonín, 12 let: Mně baví kreslit a tvořit a líbilo by se mi, kdyby šlo dělat víc věcí na velkém prostoru, malovat na zdi, podlahy, obří papíry a tak. Lavice jsou moc malé.

Sebastian, 9 let: Hlavně bych zrušil známky. A taky víc propojil hodiny a přestávky. A každý by mohl mít svůj stůl a v něm zabudovaný displej, jako dotykovou obrazovku.

Mají vaše děti jiná přání?

Pomozte jim je splnit hlasováním v soutěži, v níž může právě „vaše“ škola získat až 200 tisíc korun na své aktivity. Tři školy s nejvyšším počtem hlasů získají finanční prostředky na zlepšení prostředí pro vzdělávání školáků. Celkem se hraje o 450 000 Kč. Hlasovat můžete až do 18. listopadu také pro kresby žáků na téma „Jak vypadá ideální škola“. Tři z nich, které obdrží nejvíce hlasů, vyhrají 5 000 Kč na školní výlet. Více na stránkách www.pomahame-skolam.net.

skola

Zdroj foto: Procter & Gamble

Reklama