Známý herec Miroslav Táborský nemá žádné politické funkce, přesto měl dnes stejnou práci jako prezident nebo ministr. V nejstarší škole v Praze ve Štěpánské ulici totiž vítal do školy prvňáky. Na pomoc si přivedl dokonce Kozí prezidentku, která vzbudila rozruch v pražských ulicích už svým příjezdem. Do školy přijela na koloběžce.

koza

Velký maskot Kozy z filmu Kozí příběh vyvolal v první A v základní škole ve Štěpánské nadšení a jásot. Miroslav Táborský přinesl prvňákům rozvrhy a za doprovodu veselého mečení Kozy je uvítal do školních lavic, děti se ale nemohly dočkat hlavně toho, až se budou moci zvednout a Kozu osobně pozdravit a podrbat. Dokonce i známý herec se snažil dětem nastavit, aby ho polechtaly, nebyl ale pro ně dostatečně plyšový.

Miroslav Táborský s Kozou chtěli trochu odlehčit oficiální vítání dětí do škol, které si pro sebe pravidelně zabírá zástup přátelsky naladěných ministrů, náměstků, jeden premiér a jeden prezident v doprovodu svých poradců, asistentů a tajemníků. Namísto blahosklonného přání jedniček a povzbuzení do práce přinesli dětem trochu neplechy a zábavy.

koza

Přímé volby prezidenta ČR se Koza nezúčastní, přestože jí to její status umožňuje a pravděpodobně by vyhrála. Kozí prezidentka dává přednost své filmové kariéře a právě teď dohlíží na dokončení animované 3D komedie Kozí příběh se sýrem. Film jde do kin 25. října a volně navazuje na úspěšný snímek Kozí příběh: Pověsti staré Prahy, který vidělo v českých kinech 350 000 diváků. Miroslav Táborský daboval postavy v obou z nich.

koza

Reklama