Novinky

Děti přinesly jedničky odshora až dolů

Mít šikovné děti je radost. Čtenářka kůzle je má, takže vysvědčení u nich dopadlo výborně. Přečtěte si, jak to u nich včera po vysvědčení vypadalo.

A taky se dozvíte, jakou známku měla kůzle jako dítě z chemie.


Ahoj všem žínkám při pátku.

Ano, i u nás včera proběhlo vysvědčení. Čekala jsem na děti s naší nejmladší před barákem, až dojdou z hudebky. Už z dálky na mě volali ahoj. Ptala jsem se na vše možné, ale o vysvědčení jsem mlčela. Nejstaršího to nejspíš dost vytáčelo, protože pořád popichoval, že čekal jinou otázku. Schválně jsem se tomu vyhýbala, až sám vyslovil slovo vysvědčení. To už to, ale nevydržela prostřední a práskla na sebe i na něj, že mají samé jedničky. :-) V tu chvíli se spustil vodopád slz, že to chtěl říct sám a že je ségra strašná. Uklidnila jsem ho, že mi bylo jasné, že mám doma chytré děti, že jsem s tím počítala a odměnu kinder vajíčko koupila už ráno v obchodě. Naštěstí se uklidnil a slzavé údolí ukončil.

Doma mi potom předvedli jedničky od shora až dolů. Pro prostřední dceru bylo první. Docela mě překvapilo, protože ač to byl jen opis, měli na něm namalovanou krásnou sovičku. Na konci roku už asi s obrázky mít nebude.

Musím říct, že jsem na děti pyšná, protože možná z vlastních ambicí, kdy mi nikdy moc nešly jazyky jsem je přihlásila do bilingvní třídy česko-německé a děti tak vlastně jedou část předmětů v němčině. Tu s nimi probírá hlavně manžel a babička a fascinuje mě, že Pája už teď ve 2. třídě odpovídá německy a německým větám rozumí. Docela mě děsí představa, že za pár let spolu budou brebentit německy a já se nebudu chytat, přece jen je mi blíž angličtina. Tím jak u nás probíhá trénování německých slovíček, tak se zapojuje vlastně i ta nejmenší, takže až bude její čas a pokud bude ještě bilingva fungovat, určitě jí nemine.

Když si vzpomenu na svá vysvědčení, tak na základní škole byly v pohodě. Do 5. třídy vždy samé jedničky a na druhém stupni alespoň to vyznamenání. Co mě mrzí, je vysvědčení na konci 8. třídy a zrada paní učitelky na chemii. Účastnila jsem se chemické olympiády a ona slibovala, že kdo se umístí do 10. místa dostane na vysvědčení 1. Byla jsem 8. a stejně mi dala nakonec 2, ač si nemyslím, že by tam ty známky na 2 byly. Mohla jsem mít samé jedničky a ta 2 mi je pěkně pokazila.

Na druhou stranu si myslím, že známky nejsou zase až tak důležité. Někomu sedí písemné zkoušení, někdo má prořízlou pusu a vše krásně „okecá“. Doufám, že nebudu nikdy z těch rodičů, co své děti za špatné známky bijí či jim udělují nějaké zákazy, příkazy. Vše zkusíme vyřešit v klidu a bez stresů dětí i mých. Však na známky se mě nikdy nikdo při pohovorech do práce neptal, víc už je zajímala znalost jazyků a o tu tady u dětí nouze nebude. :-)

Hezký víkend všem.

kůzle

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dne je: Vysvědčení.

 • Co vy a vysvědčení?
 • Co vaše děti, jak dopadly?
 • Máte nějakou historku na téma vysvědčení?
 • Vzpomínáte si na něco, co vás opravdu nadchlo (zklamalo, pobavilo....)?
 • Měly jste ve škole nějakého nezapomenutelného učitele/ku?

Napište nám také! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I). Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

 • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
 • Předmět: VYSVĚDČENÍ

les

   
01.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [4] onohlo [*]

  hezký příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:25:23
 2. [3] Trefa [*]

  Trefa:znamky nejsou v zivote tak dulezite.hlavne aby jsme meli praci a byli spokojeni.

  superkarma: 0 03.02.2013, 20:42:42
 3. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Mě rozesmál vnouček (2. třída):

  "Mám samé jedničky, dokonce i z chování!"

  superkarma: 0 03.02.2013, 09:47:30
 4. avatar
  [1] lenig [*]

  moc pěkně napsané...Já jsem taky nosila samé jedničky, později i dvojky, ale vyznamenání, až v 8. třídě mi to pokazil tuším dějepis??? Ten mi nešel a nebavil mě, dostala jsem první trojku na výzo. Naši to nemohli vydýchat. V 9. třídě jsem se pak zase vrátila k jedničkám a dvojkám a k vyznamenání...Sml59Sml59Sml59 ale už je to dlouho, dlouho, dlouho Sml80Sml30

  superkarma: 0 01.02.2013, 14:01:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme