Novinky

Děti odjely poprvé na tábor

S třemi dětmi to asi o prázdninách není jednoduché. Můžete si přečíst, jak vyřešila letošní prázdninové hlídání čtenářka Kůzle.

Moc vám děkuju za příspěvek, milé Kůzle. Přeju vám, ať manžel brzy najde práci a děti se ve zdraví vrátí z tábora. Hezký den.


Krásné slunečné ranko všem. S hlídáním malých dětí je vždy problém. Pamatuji si jak nás rodiče posílali se sestrou na tábor a potom na celý měsíc k babi na chatu do Beskyd. Tam to bývalo úžasné a moc ráda na tu dobu vzpomínám.

Minulý rok bylo hlídání ratolestí ještě celkem v pohodě. Po 8 letech jsem se vracela zpátky do práce z mateřské a měla jsem domluvené, že nastoupím až v srpnu. Takže červenec jsem pokryla já. Část jsme byli všichni u našich, část července chodily starší děti na příměstský tábor a já byla s nejmladší doma. V srpnu se potom hlídání zhostil manžel a i naši si je na týden vzali na starost. I když vždycky prohlašovali, že je všechny 3 hlídat nebudou. :-)

Letošní prázdniny jsem plánovala už dlouho dopředu, pomalu od ledna. Bohužel nastala spousta komplikací.

Nejdříve onemocněla naše nejmenší, a sice infekční mononukleózou, takže její umístění v prázdninové školce vzalo za své, přece jen držet ve školce dietu a klidový režim není zrovna to, co by si paní učitelky přály. A aby toho nebylo málo, tak manžela vyhodili z práce. A tím se nám hlídání zjednodušilo, ač na úkor toho, že není dost peněz na poplacení hypotéky a podobných měsíčních výdajů. Naštěstí mám báječné rodiče, kteří nám pomůžou, než se zase vše v dobré obrátí. I když prázdniny jsou dost okurková sezona a ač rozesílá životopisy, práce zatím nehrozí.

V sobotu jsem starší děti vypravila na jejich první tábor a ani to se neobešlo bez komplikací. Prostřední dcera Liduška z toho byla tak strašně nervózní, že od rána zvracela a zvracela a nic v sobě neudržela. Smlouvala, že na tábor nechce, ale umluvila jsem jí a podle posledních informací cestu zvládla bez zvracení a na táboře je moc spokojená. To jen já matka kvočna večer co večer lezu na balkon a zjišťuji, jestli je venku zima nebo ne, protože spí ve stanech s podsadou ve spacáku. A není minuty, abych si na ně nevzpomněla. :-)

Hned jak dopíšu tento článek chystám se jim napsat, aby věděli, že na ně myslím. Jsem ráda, že alespoň ten nejstarší odjel bez problémů a užívá si to tam. Snad i ta Liduška bude nakonec spokojená a příští rok pojedou znovu. Já bych jela hned :-)

Až se vrátí, budou mít týden na zotavení a potom by měli letět s našima do Turecka. Mamina se sice děsí, jak to tam budou zvládat. Navrhla jsem jí, že tím, že mám muže doma, tak dovolené bude dost, že pojedu místo táty, který má jet s ní, aby jich na ně bylo víc. A teď čekám, jak se rozmyslí. Tak mi držte palce, ať mě vezmou sebou.

No a v srpnu zase hlídá táta, pokud do té doby nenastoupí do práce, což bych si přála snad ještě víc než to Turecko.

Kůzle

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Jak řešíte hlídání dětí o prázdninách?

 • Máte menší děti, které ještě potřebují dozor?
 • Máte dost dovolených?
 • Kam děti o prázdninách dáváte?
 • Máte hlídací babičky a dědy?
 • Jezdí vaše děti na tábor?
 • Máte nějakou dobrou prázdninovou historku?

Napište mi, budu se těšit. Pro jednu z vás mám připravený dárek: vitamíny Marťánky, knížku o Shrekovi a tvořivý sešit pro předškoláky. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem moc děkuju!

ce

   
01.07.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] ladouch [*]

  Také si pamatuji když jely moje děti poprvé na tábor, ale zvládly to v pohodě a moce se jim tam líbilo.Sml22

  superkarma: 0 24.07.2013, 09:40:17
 2. [7] doginka [*]

  Liduška určitě přijede nadšená a jako podporu tam má staršího bráškuSml67

  Přeju,ať všechny ty plány vyjdou v pohoděSml16

  superkarma: 0 01.07.2013, 15:40:14
 3. avatar
  [6] kuzle [*]

  akčak — #3 tak to snad nehrozi, prece jen je ajtak a tam se snad vzdycky nejaka prace najde Sml22 jen fakt ty prazdniny jsou s hledanim na pytel, snad alespon od zari Sml80

  superkarma: 0 01.07.2013, 12:39:08
 4. avatar
  [5] kuzle [*]

  lenig — #2 taky doufam Sml22 ona je jinak clovicek spolecensky, jen nevedela do ceho jde, pristi rok uz by to vedet mela a taky jsme se dohodli, ze kdyz tam nebude chtit, ze nemusi Sml23 i kdyz v hloubi duse doufam, ze bude po mne a ja tabory milovala a nebyl rok abych na nem nebyla Sml23

  superkarma: 0 01.07.2013, 12:37:47
 5. [4] V19 [*]

  naša vnučka, keď išla prvý krát do tábor, tiež deň pred odchodom zo stresu zvracala, hnačkovala, no hrozné, ale nakoniec to dobre dopadloSml22

  superkarma: 0 01.07.2013, 12:23:21
 6. [3] akčak [*]

  HLAVNĚ ŽE SE ŘÍKÁ ,KDO CHCE DĚLAT ,TAK SI PRÁCI NAJDE ,SNACHA BYLA BEZ PRÁCE 2 ROKY

  1. na komentář reaguje kuzle — #6
  superkarma: 1 01.07.2013, 12:13:23
 7. avatar
  [2] lenig [*]

  máš to pěkně složité, při čtení mi naskakovala husina, ale je vidět, žeto máte dobře rozplánované a věř tomu, že Lidušce se na táboře nakonec bude moc líbit Sml79 a přijede spokojenáSml59

  1. na komentář reaguje kuzle — #5
  superkarma: 0 01.07.2013, 12:11:30
 8. avatar
  [1] marde [*]

  Není to jednoduchéSml23

  superkarma: 0 01.07.2013, 11:46:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme