Podívejte se na fotky z pečení čtenářky Věrulinky. Dříve pekla i 20 kilo cukroví, letos se konečně dostala k tomu, že výsledná hmotnost je 5,4 kilo...

Další přispěvatelkou k dnešnímu tématu je čtenářka Věrulinka. Když měla doma děti, pekla jako o život...


Zdravím a přeji krásný den.

Vánoce a cukroví, dvě slova, která se vzájemně snoubí, včetně vánočky a kapra, takže vlastně čtyři slova.

Neumím si představit být bez cukroví a vánočky, to by nebyly svátky, jak mají být. Peču a letos po 43, bože toto letí, slušné číslo již.

cukrovi

Každým rokem jsem pekla na kila, co kila, 10-15-20 kilo, k tomu 6-10 vánoček, 4-6 nohavic závinu z domácího listového těsta, nebo lineckého. Děti vyrostly, odešly z domu a já jsem jásala, už nemusím tolik péct, letos hodně zmenším dávky a množství, ale vždy jsem pekla hodně. Vloni měly Vánoce i slepičky a jim cukroví chutnalo.

cukrovi

Konečně letos jsem opravdu svoje předsevzetí vzala vážně a mám již napečeno a to pouze 5.40 kg. Sláva, prohlásil manžel konečně jsi dostala rozum. A není vše pro nás, třetinu dostane kamarád a druhou třetinu kamarádka, která nám dá svoje, dělá ráda nepečené cukroví. Takže toho pro nás zbude ale až.

linecke

A co jsem pekla? Pouze linecký lepený, miluje manžel, vanilkové rohlíčky, miluju já s dcerou, která přijede na svátky, jako každé svátky a kokosky, co se zbylými bílky a navíc je milujeme všichni tři. Takže mám tři druhy a tím končím letos. Na přibývání váhy, toho je ale až stejně hodně, ale určitě se rozdělíme se slepičkama.

rohlicky

Vánočky upeču tři, jednu pro nás, druhou kamarádovi a třetí si odveze dcera do Prahy. Ale nesmí u nás chybět domácí dort z máslového krému. Jenom mě mrzí, že vždy do krému jsem dávala hodně rumu a letos, se bojím koupit rum, asi nahradím rumovou esencí.

rohle v bedne

Přeji Vám milé ženy klid a pohodu a žádné honění přes svátky.

Zdraví, Věrulinka

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

  • Pečete o Vánocích?
  • Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví?
  • Kolik pečete druhů?
  • Už jste s pečením začala?
  • Děláte také vánočku a koblížky?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte (a můžete třeba i s fotkou, když budete už z letoška mít) na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 30. 11. 2012 do 14.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a možné získání pěkného dárku: balíčku Hera máslová příchuť a knížky Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama