Matka se před pár dny vrátila z práce a už u dveří si mě volala spiklenecky k sobě. To bude zase něco ve smyslu: Víš, kdo byl u nás dneska nakupovat? Mé předpovědi se však nesplnily, protože mamina začala úplně netradičně:

„Vzpomínáš si na tu moji kolegyni, která se mnou dělá? Ta stejně stará, víš?“

„No vím, a co jako?“ příliš jsem ji nechápala.

„Tak ta si našla zajíčka! Normálně, dneska ji vyzvedával z práce! Je mu tak třicet, víc ne!“

 

Prý to vypadá směšně

Maminu tohle viditelně překvapilo. Kolegyně má dvě dospělé děti, které odešly z domu. Ona byla rozvedená a na „stará kolena“ nechtěla zůstat v bytě sama. Proto si nabalila přítele, který je skoro stejně starý jako její děti. Matka říkala, že tohle se k jejímu věku vůbec nehodí. Vypadá to směšně, vypadají jako matka se synem. Přitom se vodí za ručičku a líbají se jako školáci.

 

Co je dalo dohromady?

To, že nechtěla zůstat sama, chápu. Proč si však nenašla někoho věkově k sobě? Nepřijde mi to směšné jako mamině, ale možná trošku nezvyklé a zarážející určitě. To, že ona se zhlédla v mladém muži, je docela pochopitelné, ale co vedlo jejího nového partnera k tomu, aby si ji vyvolil? Nevypadá špatně. Její věk bych jí rozhodně nehádala, ale stejně mi to připadá takové zvláštní.


Soutěž:

„Některé národy si ruce vůbec nepodávají. Třeba takoví Japonci, ukloní se a dost. Nebo takoví eskymáci. Ti mají na ruce palčáky a sundavej v té zimě rukavice. Tak si třou nos o nos. To je totiž to jediné co jim z těch kožešin kouká.“
 

Je to chlap plný života a energie

Co ji vedlo k tomu najít si zajíčka? Nevím, zda to byl její záměr, či ten případ, kdy srdci opravdu neporučíš. V tom prvním případě by šlo asi o to, aby si ještě něco užila. Je chlap plný života a energie. Ten nebude chtít prosedět celý víkend doma u televize. Dokážu si je představit na různých výšlapech a podobně. Na to mamčinu kolegyni užilo. Pokud šlo o srdce – muž je to prý pohledný, to ženská ztratí hlavu hned. To pak jde stranou i racionalita.

 

Má to šanci vydržet?

Ovšem jak dlouho může takový vztah vydržet? Ona mládnout nebude. Děti mu taky neporodí, což by možná nevadilo, kdyby o ně nestál. Ale za několik let z ní bude babička – a on? Muži bohužel dlouhou dobu nestárnou, ale zrají. Šediny ve vlasech jim přidávají na šarmu a přitažlivosti. Není přece možné, aby ho za nějaký čas nezaujala mladá slečinka, která mu bude moci nabídnout mnohem více než současná starší partnerka. Asi nebude umět tak skvěle vařit, ale to se dá časem vypilovat, ale na pokročilém věku se nevypiluje nic.

 

Zlomené srdce se hojí špatně

Kolegyně prostě za pár let nebude moci stíhat jeho tempo. Začne mu být trochu na obtíž a on jí odejde za jinou. Krásné společné chvilky skončí a ona zase bude sama. Možná ještě smutnější než při odchodu dětí. Jak se léčí rány v pokročilém věku? Je to stejné jako se zlomeninami? Hojí se špatně a bolí vždy při změně počasí?

 

Muž až do konce

Nebylo by pro ni tedy lepší najít si někoho k sobě bližšího, který by s ní mohl zůstat až do konce? S mladým si sice užije spousty legrace a romantiky, ale nemůže to být přece napořád. Uznávám, tuhle jistotu nemůže mít ani se starším partnerem, ale přijde mi, že šance je tam větší. A i mezi muži v letech se najdou takoví, kteří mají rádi romantiku a výlety.

 

Měla jste někdy zajíčka? Jaký byl vztah s ním? Vydrželo vám to? Nebo máte někoho takového ve svém okolí? Jak na vás působí ženské padesátnice, které si najdou o dvacet let mladšího chlapa? Přijde vám více zvláštní žena s mladším partnerem, nebo muž s mnohem mladší partnerkou?

Reklama