Čtenářka marry.lu  má děti, které ji nenechají doříct ani půlku věty. A také je velmi netrpělivá, když někdo plácá prázdnou slámu. Díky marryl.lu za Váš příspěvek. S těmi dětmi máte pravdu. Všechny moje děti byly v jisté době přeborníky ve skákání do řeči. Až se mi po té době začíná stýskat…

Dobré ranko všem :)
Spíše bych potřebovala návod, jak do řeči neskákat. Nemluvím o sobě. Já naopak nechávám domluvit úplně každého. Jen někdy je monolog druhé strany tak nezáživný a zbytečně zdlouhavý, že se nestydím to trochu popohnat: ,,Už k věci!“ nebo ,,To přeskoč!“ nebo ,,no, no dáál!“.

Vlastně když se nad tím zamyslím, jsem dost netrpělivá a nemám ráda bezduché tlachání . . .

Naopak když máme doma jednou za sto let s mužíkem rozepři, poslouchám a trpělivě čekám až domluví, získávám tak čas na mé argumenty a taky vím, že kdybych mu je vnucovala hned, bral by to jako útočnou obranu a byl by oheň na střeše.

Skákání do řeči je hlavní disciplína mých dětí. Chápu, že to jsou ještě prckové, ale když Vás nenechají si dopovědět ani půlku věty, protože Vám zrovna potřebují sdělit něco neskutečně naléhavého jako ,,mami, mami, mami, mami koukej, mami, mami, mami mám nohu . . .“ No, vždycky mě to rozesměje a pak se snažím vysvětlit, že by měly počkat až já nebo jiný dospělák domluví.

Věřím, že jak porostou bude se vše zlepšovat, jsou i důležitější věci na světě :))

marry.lu
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne je: Skákání do řeči

  • Co si myslíte o tom, když někdo někomu skáče do řeči?
  • Dělá to někdo vám?
  • Nebo jste si vědoma, že skáčete do řeči vy?
  • Opravujete historky, které vyprávějí vaši známí, a vy jste se jich zúčastnila?

Své úvahy, příběhy, historky i stížnosti směřujte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, co přispěje k tématu dne, dnes kolem 16. hodiny odměním  balíčkem Maybellin New York v hodnotě cca 500 Kč.

maybelline.jpg

Reklama