Vztahy

Děti mi ho nepřály


Někdy to prostě napoprvé nevyjde. Martina měla přání, aby manželský slib, který si se svou láskou na úřadě dávali, vydržel skutečně do doby, dokud je smrt nerozdělí. Štěstí jim však nevydrželo dlouho. Přestali si rozumět, hádky byly na denním pořádku, a tak se rozhodli, že se rozvedou. Malý háček byl v tom, že spolu měli už dvě holčičky. Otec neprojevil velký zájem o výchovu, a tak děti zůstaly u matky. Pro matku je to vždy výhra, ale v tomto případě to mělo i vedlejší negativní efekt.

 

Druhá šance
Proč se po jednom neúspěchu zavřít mezi čtyři stěny a odmítat žít? Martina rozhodně nechtěla zahořknout a před láskou nezavírala dveře. Ne že by nové partnery přímo vyhledávala, spíše čekala, až to přijde samo. A přišlo. Romana poznala přes svoji kamarádku. On byl taky rozvedený, Martina se mu líbila, a tak se začali scházet i bez přítomnosti kamarádů. K dětem ho však zatím nebrala. Nechtěla to udělat dřív, než si nebude jistá, že to není jen pomatení smyslů.

 

Při představování řekly jen „hmmm“
Holkám svého nového přítele tedy představila až po půlroční známosti. Reakce dívek ji však nepotěšila. Dívky se na sebe jen podívaly, pak shodně pronesly „hmmm“ a zapadly do svého pokoje. Roman Martinu uklidňoval, že je to možná na ně moc rychle a že se to časem zlepší. Martina však takový optimista nebyla.


Všichni jsou stejní...

Dcerky viditelně nechtěly mít ve svém životě dalšího muže, kterému by měly říkat „tati“. Rozhodně to nebylo kvůli jejich pravému otci. Nedalo se říct, že by k němu cítily velkou náklonnost po té, co o ně u rozvodového soudu neprojevil zájem. Pravděpodobně se bály toho, že se situace bude opakovat. Viděly svoji matku, jak ji rozvod trápil. A proč si také zvykat na někoho, kdo za nějakou dobu stejně odejde, jako to udělal jejich pravý otec? Aspoň tak své odměřené chování dcery obhajovaly.

 

Veškeré snahy ztroskotaly
Martina se pokoušela sblížit své holky s Romanem nesčetněkrát. Různé společné výlety, večeře a návštěvy kulturních akcí. Marně. Dívky čím dál tím víc vyhledávaly na partnerovi své matky chyby. „Vždyť po sobě neumí umýt ani hrneček od kávy!“ „Ty své trapné řeči považuje za smysl pro humor?“ „Matko, kam jsi dala oči? Stejně tě nechá!“

 

Je to špatnou výchovou!
Stále větší nepřátelství, stále větší útoky z jejich strany Martinu uváděly v zoufalství. S Romanem se kvůli tomu hádali čím dál častěji. Roman měl její dcery za rozmazlené. Říkal Martině, že je aspoň vidět, jak je vychovala. Dcery by si přece neměly dovolit takto zasahovat do života své matky a podobně. Situace se čím dál tím více přiostřovala. Martina se dostala do tlaku dvou stran. Ze strany svých dcer a ze strany svého přítele. Situace už byla dále neúnosná. Musela se nějak řešit.

 

Dcery s ní zůstaly, přítel ne
Martina měla Romana ráda a nechtěla ho opustit, ale být neustále v křížku se svými dcerami také nechtěla. Jenže jak se ukázalo, na všechna řešení už bylo pozdě. Holky jednou přišly ubrečené domů, že právě viděly Romana, jak se v trolejbusu objímal s jinou ženou. Roman viditelně nevydržel situaci „rozmazlených dcerušek“ a vycouval ze vztahu. Ovšem nijak to nedal Martině vědět. Nezavolal, neodpovídal na vzkazy, přímým setkáním se vyhýbal. Dokonce se nechal zapírat i společnými přáteli.

 

Najednou to byly právě její dcery, které stály při ní a snažily se ji rozveselit, když jí bylo z té situace nejhůře. Nejdříve na ně byla naštvaná, že to byla jejich chyba, ale postupně jí došlo, že tohle se asi moc ovlivnit nedalo. Ani teď se zcela neuzavírá před novými vztahy. Jen je opatrnější a na své dcery už tolik netlačí, co se týče toho, aby jejího partnera přijaly do svého života. Bude to přece jenom její přítel, ne přítel jejích dcer.

 

Jak byste se zachovala vy na Martinině místě? Co byste dělala s takovými dcerami, které vám možná rozvrátily vztah s milovaným mužem? Jak byste sblížila své děti s novým partnerem? Byla jste někdy v takové situaci? A rozešel se s vámi někdy chlap, aniž by se vám to obtěžoval říct?

   
09.10.2007 - Láska a vztahy - autor: bezradná Eleonor

Komentáře:

 1. avatar
  [28] Lulli [*]

  Draco: To je fakt. Když si táta našel novou paní, tak jsme ji taky nenáviděli. Tátu jsme měli rádi pořád moc, ale o ní jsme nemohli ani slyšet! Ale teď po několika letech jsme si tak nějak zvykli. Pořád ji nedokážu brát jako člena rodiny ani jako kamarádku, ale více méně spolu vycházíme
  Suzanne: Na tom něco bude. Taky mám pocit, že tátu spíš využívá. Ale když jsou spolu spokojení, nemůžu jim do toho mluvit

  superkarma: 0 02.01.2008, 16:59:14
 2. avatar
  [27] Suzanne [*]

  Meander: to ne, chraň Bůh Spíš jsem měla na mysli životní postoj "obslužte mě". Můj je taky bordelář, ale když má čas, tak kupř. vaří, nebo se jinak zapojí.
  Dokud je člověk zamilovaný, popř. když KONEČNĚ! někoho najde, tak leccos nevidí. Někdy není od věci zeptat se střízlivých očí a děti mají obvykle dost vyvinutý šestý smysl.
  A dost často je odpor dětí dán přístupem dospělého. Ne vždycky. Často.

  superkarma: 0 10.10.2007, 10:56:00
 3. [25] Draco [*]

  Sobeckým dceruškám pěkně zmalovat zadek nebo je ignorovat Znám to z vlastní zkušenosti (=dětský úhel pohledu) když se naši rozváděli taky jsme to těžce nesly a nechtěly přijmout jejich nové partnery Ale bylo nám vysvětleno, že rodiče mají právo také na svůj život ať se nám to líbí nebo ne, že jejich vztah k nám se nemění a tak jsme si prostě zvykly

  superkarma: 0 10.10.2007, 07:41:16
 4. avatar
  [24] Meander [*]

  Suzanne: To máš těžké. Kdyby se kvalita jedince hodnotila jenom podle toho, jaký po sobě nechává bordel, tak byl můj exmanžel nejlepší chlap pod sluncem a současný partner totální hovado. A hle - ono je to naopak.

  superkarma: 0 09.10.2007, 16:48:30
 5. avatar
  [23] Suzanne [*]

  al-ha: uffff, tak to je síla. Jedině přerušit styky

  superkarma: 0 09.10.2007, 16:44:20
 6. avatar
  [22] Suzanne [*]

  Hele a napadlo někoho, že ty děti třeba měly jenom pud sebezáchovy??

  superkarma: 0 09.10.2007, 16:43:34
 7. avatar
  [21] femme [*]

  řekla bych, že ty holky jsou pěkný zmije

  superkarma: 0 09.10.2007, 15:19:33
 8. [19] 7kraska [*]

  Podle mne je cely pribeh vycucany z prstu. Zajimalo by mne, kolik je pani/slecne Tosnerove let, jake ma sve vlastni zivotni zkusenosti, kde pracovala predtim, pokud vubec nekde. Vazne to tady zacina pripominat nikoliv Cosmopolitan, ale spis Zenu a zivot. Asi sem prestanu chodit. Zrejme vazne plati, ze KAZDA ZMENA JE K HORSIMU.

  superkarma: 0 09.10.2007, 14:34:41
 9. avatar
  [17] borovice [*]

  Zažívám něco podobného, ovdověla jsem a po čase přivedla domů nového přítele. Syn (9) nadšený, dcera (18) zaujala přístup, který by se dal charakterizovat jako lhostejný odstup nebo ignorace. Postupem doby se to ale srovnává a uklidňuje. Dcera se sama zamilovala a vidí věci už trochu jinak. Jestliže to s novým partnerem klape, dooporučuji nevzdávat se, ale ani na děti příliš nenaléhat, aby ho přijaly za tatínka, spíš všemu nechat volný průběh a vysvětlit jim, že matka má právo na svůj vlastní osobní život. Za pár let děti odejdou z domu a není nic horšího, než opuštěná a ublížená matka, která má pocit, že se obětovala a stejně to je k ničemu. A jelikož je lidská paměť krátká, děti mohou položit otázku - A proč sis tenkrát někoho teda nenašla ????

  superkarma: 0 09.10.2007, 12:49:56
 10. avatar
  [16] OlgaMarie [*]

  Snad by také nebylo od věci popovídat si s bývalou manželkou,proč se rozvedli.

  superkarma: 0 09.10.2007, 12:47:07
 11. [15] Rikina [*]

  Mně říct potomek „Matko, kam jsi dala oči? Stejně tě nechá!“ - tak mu střihnu jednu výchovnou, že se nestačí ani podivit. Nikdy jsem nežádala od synů, aby mé partnery přijali za druhé otce, ale na tom, aby laskavě respektovali, že mám taky svůj život, do kterého nemají co mluvit, na tom jsem si trvala.


  superkarma: 0 09.10.2007, 12:41:16
 12. avatar
  [14] gerda [*]

  Holky jí přerostly přes hlavu. Na názor samozřejmě právo mají, ale nemůžou matce linkovat život. Je to těžké, ten chlap asi nebyl dost statečný, aby vydržel. Když si najde matku od dětí, těžko může čekat idylku, takže je možná docela i dobře, že odpadl včas. Já, pokud bych měla známost, bych to dětem časem taktně oznámila, doma by se pro ně nic neměnilo, nijak bych ho nevnucovala, ale dala jasně najevo, že i já mám právo žít a až vyrostou, může být pro mě pozdě.

  superkarma: 0 09.10.2007, 12:38:18
 13. avatar
  [13] Suzanne [*]

  Nu, podle skromného popisu "přítele" měla asi děťátka dost vyvinutý šestý smysl. Pán, který si po sobě neumyje ani hrneček (to beru ne jako popis ojedinělé situace, ale přístup k druhým), který vypustí z úst věty typu "jak sis je to vychovala" a obratem jde balit jinou... to by asi nebyla zrovna životní výhra.
  Jedna věc je, že děti můžou žárlit. Druhá věc ale, že často mají šestý smysl. Já jsem partnera nejdřív "předhodila" synovi. Bylo na něm, jak se vypořádá

  superkarma: 0 09.10.2007, 11:57:22
 14. avatar
  [12] paji [*]

  Meander: Souhlasím s Tebou!

  superkarma: 0 09.10.2007, 11:51:38
 15. avatar
  [11] Meander [*]

  Já si taky myslím, že děti by neměly takhle zasahovat do života rodičů. Mohou jim být vděčné, že vůbec existují. Jsou okamžiky, kdy by měla děvčátka držet pusu a šoupat nohama...

  superkarma: 0 09.10.2007, 11:43:06
 16. avatar
  [10] Daniela71 [*]

  Také jsem se rozvedla a nového partnera přivedla domů, když bylo dětem 5let a 5 měsíců.Měla jsem štěstí, že bývalý o děti na rok přerušil zájem a ony se tak sblížily s mým novým partnerem.Ale starší syn je nyní v pubertě a protože už se stýká se svým otcem a s ohledem na svůj věk není někdy jednoduché, vyhovět všem.Jedno ale zabírá, a to když ho přiměji, aby se dokázal vžít do mé situace.Aby si představil, jak by se zachoval on kdyby byl mnou, přítelem, svým dítětem. Martině držím palce, aby si našla trpělivého partnera a přidávám jednu radu na závěr: děti odejdou z domu, ale partner by s Vámi měl vydržet až do smrti a bude to on, kdo se o Vás ve stáří postará - ne děti.

  superkarma: 0 09.10.2007, 11:12:25
 17. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  Za daleko horší životní ránu pokládám,když si máma namlouvá,že se pro děti obětovala,nikoho si nenašla a když děti mají již své rodiny,jiné starosti a méně času,lituje se,že je sama.A touží v prázdných večerech,aby ji někdo vzal jen tak za ruku a třeba s ní jen rád mlčel.

  superkarma: 0 09.10.2007, 10:28:56
 18. [8] Anai [*]

  Tak si teď začínám o to víc vážit tolerance mých dnes již dospělých synů. Bylo jich po rozvodu víc a všechny partnery mi tolerovali a snažili se je mít rádi. Dnes mám o 20 let mladšího (už 5 let) a vše je OK a nemyslím jen proto, že s námi nežijí, podnikají s námi rádi cokoliv a vzájemné vztahy jsou velmi hezké. Myslím, že je nutno si s dcerami, ať už jsou jakkoliv staré promluvit jako "žena s ženou" a vysvětlit jim, že když budou tolerantní dnes ke své matce, bude jejich matka jednou tolerantní i k výběru jejich partnerů a to není vždycky úplně jednoduché!

  superkarma: 0 09.10.2007, 10:25:06
 19. [7] Mehteb [*]

  Děti stejně v patnácti víceméně opustí domov a dochází tam jenom kvůil potravě, spánku a penězům. Vymezit hranice a snažit se vydržet, dětem se málokdy líbí někdo kdo usiluje o lásku a přátelství matky.........ale pak se zamilují a odkráčejí lehkým krokem za svojí láskou a rodiče nechají klidně opuštěné...........rada - nedat se !

  superkarma: 0 09.10.2007, 10:15:08
 20. avatar
  [6] Kadla [*]

  Eleonor: Mám jednu připomínku, chtělo by to občas článek bez těch mezinadpisů, je to pak všechno "na jedno brdo"... Jako z Kosmopolitanu..

  superkarma: 0 09.10.2007, 09:55:38
 21. avatar
  [4] MEK [*]

  taky jsem to zažila,mé děti na mého přítele žárlily a snažily se nás oddělit,dělaly různé naschvály,ale my dva jsme tomu nechávali volný průběh a byli jsme spolu a jsme spolu,už přes dva roky,takže dětičky musely ustoupit-VYHRÁLI JSME!!!

  superkarma: 0 09.10.2007, 09:26:42
 22. avatar
  [2] Amálie [*]

  Je tu smícháno více věcí. "Kvalita" nového partnera, výchova dcer, přístup matky k sobě, dcerám, partnerovi,... Takže se nedá jednoznačně odpovědět na otázky pod článkem.

  superkarma: 0 09.10.2007, 09:12:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme