Bulvár

Dětí jako smetí

Dobrý den, píšu Vám na dnešní téma-nevlastní děti, protože si myslím, že mám k tomuto tématu co napsat.

S nevlastními dětmi mám dokonce zkušeností více. S mým prvním manželem máme dceru, potom jsem se rozvedla a vzala si mého aktuálního manžela, a ten má taky z předchozího manželství dceru. Ta k nám pravidelně chodí (1x za 2 týdny na víkend). Je jí 12 let, ale je hodně rozmazlená. Je drzá, odmlouvá a je někdy hodně náladová, ale i přesto ji mám ráda, jako by byla moje vlastní. Někdy ji ale ráda nevidím - za to bohužel může její matka.

Rozvod nedopadl pohádkově, jeho "bývalka" ho nenávidí, dělá nám různé naschvály a pravidelně zkracuje, nebo vůbec neumožňuje styk s dcerou. Buď to jsou "důležitější" aktivity než je otec(hory, kroužek, kino, divadlo..) a nebo je NEMOCNÁ. Ze začátku jsme tomu věřili, ale když se to opakuje třeba 4x za sebou, tak to je jasné, že k nám nechce dceru dávat. Ale úplně nejhorší je, že nám toto dává vědět den předem nejdřív v 9 hodin večer. My už máme program vymyšlený tak, aby se u nás nenudila a potom nám nezbyde, než ho zrušili. :-( Teď už raději nic moc neplánujeme dopředu, prostě to naplánujeme až když přijede). Díky své hodné mamince u nás byla jednou až po 4 měsících!

Její mamka se maximálně snaží mého muže ztrapnit. Zašlo to až tak daleko, že jí před ním řekla, že je nezodpovědný kretén. No a co jí asi říká, když tam nejsme a neslyšíme to... Snaží se nás maximálně pomlouvat a navádět ji proti nám. Není divu, že když k nám přijde a my se zeptáme co jí bylo, tak vůbec neví, co má od maminky dovoleno říct a je hrozně roztžitá. No, takže je to takhle těžký.

Zrovna tenhle týden k nám nemohla jít, protože prý jde v sobotu do divadla i s paní učitelkou a děckama ze školy.... V SOBOTU se školou... a v neděli se zase musí CELÝ den připravovat na vyučování. Chudák dítě, co z ní asi vyroste.

A můj manžel má zase nevlastní dceru z mého předchozího manželství, ale je hrozně hodný, chová se k ní jako k vlastní. Dokonce má o ni větší péči, než její otec biologický. On to nerozděluje - dcera vlastní -dcera nevlastní, on to bere dcera jako dcera. A ona ho dokonce bere jako vlastního tátu, a to jsem moc ráda.

Můj "bývalý" o dceru nemá skoro zájem. To je největší rozdíl mezi těma dvěma. Manžel o svou dceru zájem má, chce aby k nám chodila co nejčastěji, ale můj bývalý manžel o své dítě nestojí. Dcera k němu chodila tak jednou za 2 měsíce, teď už ho neviděla celý rok. Prostě ani nic nenapsal a už si ji vůbec nebere.

Když si to tak vemu, tak má moje dcera 4 nevlastní sestry. Jedna je od mého manžela, dvě jsou úplně z prvního manželství mého bývalého muže a čtvrtá je od aktuální manželky, co se s ní oženil. Všichni se sice nestýkáme, ale kdyby ano, tak je to úplná škola. Kromě nevlastních sester má i 2 bratry, které máme se stávajícím manželem. I přesto všechno jsme šťastní a užíváme si společné chvilky. :-) Vaše alminka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak v tom aby se čert vyznal. To je opravdu hodně široká rodina. Na tu hloupou bývalku nezbývá než si zvyknout. Nejvíc tím totiž ubližuje vlastní dceři. Simona

A jak je to u vás, milé čtenářky? Taky řešíte nevlastní děti a cizí partnery? Napište nám o tom. Moc se těšíme a čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
25.01.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [6] tera8 [*]

  Taky máme s tímto své zkušenosti.Manžel má dvě děti z 1.manželství a a bejvalka se k nám chovala přesně tak, samé naschvály.Dnes jsou už děti téměř plnoletý, ale nic se nezlepšilo.K vánocům jim manžel musel koupit drahé dárky ( protože dle slov bejvalky stále mají trauma z rozvodu) a oni se nepřišli na tatínka ani podívat o vánocích, ani sms neposlali.Manžel to prožívá dost těžce..

  superkarma: 0 26.01.2010, 09:26:01
 2. avatar
  [5] diblice [*]

  tak my máme dohromady sedm dětí, takový přístup matky jsme taky zažili, ale naštěstí jen do doby, kdy jedna z dcer začala uvažovat, že by bydlela s námi, pak jezdily pravidelně každých 14 dní bez problému, dneska jich je 5 už dospělých a ty tatínkovi si na nás vzpomenou, jen když něco potřebují

  superkarma: 0 25.01.2010, 12:11:07
 3. [4] dadma [*]

  Taky tyhle ženský nechápu.Místo ,aby byly rády, že táta dětí má zájem, tak všechno dělají naschvál.A komu nejvíc ubližují ,vlastně svému dítěti ,kterého mají rády.Jsou to blbky.

  superkarma: 0 25.01.2010, 12:08:22
 4. avatar
  [3] maje [*]

  to je velice časté, že se matka chová jako magor nebo otec nemá zájem, ale já to moc nechápu. byla bych ráda, pokud bych měla 1 za 14 dní volný víkendSml80 pokud bych samozřejmě věděla, že jí tam netlučou nebo že nestrádá. jenže ono domluvit se je asi někdy hrozně těžké.

  superkarma: 0 25.01.2010, 10:38:52
 5. [2] lleennaa [*]

  No nevím, paní matku bych poslala k odborníkovi,...tohle není normální. Si ta ženská neuvědomuje, jak to v budoucnu holku může ovlivnit?

  superkarma: 0 25.01.2010, 09:37:43
 6. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml22 to je věčné téma, matky, které dělají naschvály a děti odmítají dát bývalému, jj máme to taky za sebou Sml15Sml68

  Vše je v lidech, když se dohodnou, aby neodnášely děti jejich rozvod, ale....Sml15

  superkarma: 0 25.01.2010, 09:26:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme