Zdraví

Děti do 3 let věku bývají často nemocné! Víte proč? Zeptejte se on-line!

 

Téměř každá maminka si stěžuje na častá onemocnění svého dítěte. Aktuální výsledky výzkumu poukazují na alarmující fakt, že děti do 3 let věku bývají v průměru nemocné jednou za 3 měsíce!

 

Většina maminek léčí své děti léky a bohužel je nenapadne odstranit pravou příčinou opakujících se nemocí, která se skrývá v životosprávě dítěte…

 

 

Maminky nemají informace

O oslabené imunitě, která způsobuje většinu nemocí, se mluví především v souvislosti s  dospělou populací.

Výzkum, který probíhal mezi maminkami malých dětí, zjistil, že maminky:

·         nemají přesné informace o vlivu snížené imunity na celkový zdravotní stav dítěte

·         si neuvědomují, jak důležitou roli hraje právě období prvních tří let pro správný vývoj imunitního systému

·         neví, jak přirozenou cestou imunitu svých dětí posilovat    

 

Je oslabená imunita medicínský problém?
Jak výzkum dále uvádí, bylo jednoznačně prokázáno, že matky dětí do 3 let si uvědomují existenci problému zvaného oslabená imunita a většinou i vědí, že kvalita stravy má vliv na obranyschopnost organizmu. Překvapivým zjištěním je však fakt, že maminky k problému s imunitou přistupují z hlediska medicíny „jako k onemocnění, které se řeší speciálními potravinovými doplňky a léky.“

Maminky nenapadne, že oslabená imunita je obrazem životosprávy dítěte, ke které patří stravovací zvyklosti a výběr potravin.

 

 

Co dělat, aby bylo mé dítě zdravé

Jak jsem už v úvodu naznačila, u dětí, které mají oslabenou imunitu, je vyšší předpoklad vzniku nemocí. I když podle zjištění většina maminek zná vliv stravy a různé druhy přípravků na posilnění imunity, neví, že existují potraviny, které jsou pro dítě „prospěšné“ nebo „škodlivé“. Z tohoto důvodu jsou děti se „špatnou stravou“ nemocné častěji než děti, které mají dobrou životosprávu.

 

Mnohé maminky za „prospěšnou stravu“ považují domácí kuchyni, která je připravena z dostupných surovin a zpestřena specializovanými potravinovými doplňky a chemickými preparáty.

Je smutné, že znalosti o běžných potravinách, které podporují imunitu, má jen nepatrné množství těchto žen. Ještě horší je však zjištění, že většina maminek neumí vůbec konkretizovat potraviny, které škodí. A to je pro zdraví dítěte to nejdůležitější!

 

Proto, milé maminky, dbejte na správnou životosprávu svého dítěte a dávejte mu jen to nejlepší, nejzdravějšíí! Jídlo bohaté na cereálie, ovoce, zeleninu a především bílkoviny, které jsou důležité pro zdravý vývoj organizmu. Speciální důraz byste měla klást na mléčné výrobky obsahující živé mikrobiální kultury. Prokázalo se, že právě mikrobiální kultury (probiotika) významným způsobem posilují imunitu a zabraňují šíření infekce.

 

 

Zdroj: Tisková konference „Děti do 3 let věku bývají často nemocné! Proč?“, realizace výzkumu: Factum Invenio, zabezpečení materiálů: Jitka Musilová, Ogilvy Public Relations, s. r. o.

   
24.04.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] catcat [*]

  Tak moje dcera si všechno odmarodila v socialistických jesličkách a školce - nějaký čas jsem to prostě musela protrpět - a to i finančně. Od 1. třídy pak nezamarodila, až na nějaký ten den s teplotou, která po vyspání ustoupila. A to už drahoušek končí střední školu

  superkarma: 0 24.04.2006, 16:23:44
 2. [13] dana.reznikova [*]

  Žábina: sekce Rozhovory http://www.zena-in.cz/osobnosti/rozhovor.asp?id=127

  superkarma: 0 24.04.2006, 14:46:43
 3. avatar
  [12] Žábina [*]

  když ten chat skončil, můžu si někde přečíst ty otázky a odpovědi?

  superkarma: 0 24.04.2006, 14:04:41
 4. avatar
  [11] závislá na čokoládě [*]

  Asi záleží i na konkrétním dítěti, můj syn byl nemocký jako mimi a teď je pořád taky nemocný, antib.máme minimálně 4x-5x do roka a nic jiného nepomáhá a to sní zeleniny a mléčných výrobků nepředstavitelně moc. Možná z toho vyroste. Ještě štěstí, že mám hodou babičku, jinak bych do práce chodit nemohla.

  superkarma: 0 24.04.2006, 13:32:08
 5. [10] Kettynka [*]

  Prosím, poraďte, pokládala jsem on-line otázku, kde se dočtu odpověď?

  superkarma: 0 24.04.2006, 13:13:06
 6. avatar
  [9] Beruška1 [*]

  Do tří let dcera měla snad jednou jedinkrát rýmu a kašel, jinak nemocná nebyla, jedla hodně ovoce a zeleninu. A ve školce onemocněla až po půl roce, sama paní učitelka se divila, že jiné děti jsou co 14 dní nemocné. Tak asi moje beruška měla velice dobrý vlastní imunitní systém, nic ji neohrožovalo. A dosud nemocná nebývá, maximálně jednou za rok.

  superkarma: 0 24.04.2006, 12:56:32
 7. [8] niagára [*]

  Nápodobně, první antibiotika jsme dostali až po třetím roce a to jen jednou a nebyli jsme jinak vůbec nemocní, jen vyjímečně rýma. Ale se školkou je to děsivé, od chvíle kdy jsme začali chodit, tak je nastřídačku doma a ve školce,takže opravdu odborný článek, autorka jistě nečerpala z vl.zkušeností

  superkarma: 0 24.04.2006, 12:16:15
 8. [7] Macek123 [*]

  Moje dcera do 3 let jen rýma několikrát za rok. Pak nastoupila do školky a je pořád doma. Antibiotika už taky měla, ale hned od začátku.....podle výsledků z laboratoře a doporučení lékaře. Někdy stačí jen stáhnout ze školky a je v poho....ale někdy taky ležía cpem ji prášky. Já se vrátila po mateřské do práce a mám dokonce i jen 7-hodinovou prac. dobu....nechci na úřad práce a pak lítat po konkursech. jsem v práci ráda a doufám, že nemoci se časem spraví. Zatím hlídají mí rodiče, ale bydlí od nás 160 km a já se modlím aby přijeli. Pokud je malé fakt zle, zůstávám s ní doma sama. Věřím, že bude líp.

  superkarma: 0 24.04.2006, 11:36:08
 9. avatar
  [6] Žábina [*]

  no to je logický - když jsou doma nemají se od koho nakazit, v kolektivu kde vždy alespoň pár dětí prská nebo kašle je to hned..
  ale zase na druhou stranu se tím posiluje imunita

  superkarma: 0 24.04.2006, 11:14:09
 10. [5] dagomara [*]

  Moje dcera také byla nemocná tak 1x až 2x do roka, ale jak poprvé vstoupila do školky, tak to začala:jednou šla,pak 14dní nemocná a toto se opakovalo 4x za sebou, že jsem si raději prodloužila mateřskou ze 3let na 4 roky a teď jí byly 4 a já jsem ještě na půl roku na pracáku,takže se raději spokojím s méně penězi,než bych musela koukat na její trápení když marodí.Problém jsem ale nevyřešila,protože co bude za půl roku?No začne chodit do školky a vše se bude opakovat,snad jen s tím rozdílem,že už bude starší a já se uklidňuji,že bude rozumnější,nebude při nemocech tzv. tolik kňourat a třeba i ta imunita u starších dětí je trošku lepší.Maminy z okolí mi říkají,že si to ve školce odmarodí a ve škole už to bude lepší,protože si organismus zvykne a pak se už dokáže s nemocí poprat,tak mi nezbyde nic jiného,než doufat,že ten rok a půl ve školce zvládneme a že pak bude lépe.Zdravím všechny maminy a přeji jim jen a jen samé zdravé a krásně spokojené dětičky,vždyť jejich zdraví a úsměv je pro nás to nejcenější.Ahoj Dáša

  superkarma: 0 24.04.2006, 10:16:09
 11. avatar
  [4] svetluszka [*]

  .. ..přesně. Malýmu je 20měsíců a když nepočítám těd v zimě rýmu, nemocnej ještě nebyl...

  superkarma: 0 24.04.2006, 08:43:50
 12. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Přesně - do tří let moje děti nebyly nemocné téměř vůbec. Zato jakmile nastoupily do školky, byly nemocné téměř v tahu. Musela jsem kvůli tomu nechat zaměstnání a vzít je ze školky. Posléze byly nemocné "jen" tak týden z každého měsíce a trvalo to do jejich asi 10-ti let. Pak se to postupně zlepšovalo, hlavně dcera byla zdravější po autovakcíně. Synovi se zdraví upravilo samo.

  superkarma: 0 24.04.2006, 08:41:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme