.

Děti darují dětem: Vánoční dárky v krabicích od bot potěšily 1500 chudých dětí v ČR

Bulvár

Děti darují dětem: Vánoční dárky v krabicích od bot potěšily 1500 chudých dětí v ČR

Půl druhého tisíce krabic s vánočními dárky dostaly děti z chudých rodin či sociálně vyloučených lokalit v ČR. Vánoční překvapení zabalené do krabic od bot pro ně připravily také děti - z různých míst naší země, s pomocí rodičů nebo učitelů.

Zapojily se školky, školy, občanská sdružení nebo mateřská centra. Třetí ročník projektu „Krabice od bot aneb Dětidarují dětem“ proběhl pod záštitou Diakonie ČCE, Českobratrské církve evangelické a přinesl záblesk radosti i do míst, kde se jí mnohdy nedostává.

„Obstarej si prázdnou krabici od bot, rozmysli si, pro koho bude určena, naplň ji hezkými věcmi, které by i tebe potěšily, a zabalenou ji odnes na některé ze sběrných míst. Tvoji krabici dostane chudé dítě a určitě mu udělá velkou radost. Možná nedostane žádné jiné dárky...“ Tak znělo doporučení pro děti, které měly chuť se k projektu připojit. Krabice se pak shromažďovaly na sedmi sběrných místech napříč republikou, odkud je organizátoři před Vánoci dopravili dětem do vytipovaných lokalit, předem konzultovaných s odbornými sociálními pracovníky.

Dárky z Prahy tak cestovaly do severních Čech, jiné byly distribuovány přímo v místě sběru, například na Berounsku, Strakonicku, Královéhradecku nebo na Vsetínsku.

Celkem organizátoři napočítali téměř 1500 krabic.

A pak už se nadělovalo: během vánočních besídek, klubových setkání, v azylových domech nebo v kostele při bohoslužbách. Všechny dárky našly své dětské adresáty a přinesly radost.“Byli jsme promrzlí a unavení, ale zároveň šťastní z toho, že se nám podařilo navázat s dětmi komunikaci, hrát si s nimi a zažít s nimi Vánoce. Uprostřed chudoby a vyloučení si rozdávat dárky,“ vzpomíná Magdaléna Živná, jedna z dobrovolnic, která několik dnů před Vánocemi zorganizovala dětský den v Předlicích na Ústecku.

„Děti, jež krabice připravují, taková akce učí myslet sociálně - že jinde na světě jsou děti, které si také rády hrají, ale přitom jsou mnohem chudší, než ony, a že jim mohou pomoci,“ uvažuje hlavní organizátor, evangelický farář Mikuláš Vymětal. „Děti obdarované zase zakusí, že někde na světě, třeba i nedaleko, jsou děti, které na ně myslí. To je důležité zvláště v době rostoucího napětí ve společnosti vůči některým skupinám obyvatel,“ dodává.

   
17.01.2014 - Společnost - autor: red

Komentáře:

 1. avatar
  [4] streamline [*]

  Barbucháč — #2 Krabice od bot se dá krásně zabalit vánočním papírem a nejspíše jí i každý má doma :-) Já když jsem se před Vánoci o této akci dozvěděla, tak jsem shromáždila doma všechny krabice od bot, které jsem našla (6) a pak je začala plnit;-)

  superkarma: 0 27.01.2014, 12:53:46
 2. avatar
  [3] Alka1 [*]

  "Naše země nevzkvétá", kdopak a při jaké příležitosti tohle řekl? Je zarážející, že výrok VH je pravdivý zvláště teď, po téměř čtvrt století budování kapitalismu...Sml68

  superkarma: 0 18.01.2014, 10:05:23
 3. avatar
  [2] Barbucháč [*]

  Myšlenka jako taková se mi líbí. Vůbec mi ale nesedí ta krabice od botSml23 asi nad tím zbytečně přemýšlím.

  Přijde mi to asi jako kdyby se polévka servírovala bezdomovcům v psích miskách.Sml80

  1. na komentář reaguje streamline — #4
  superkarma: 0 18.01.2014, 08:48:06
 4. avatar
  [1] kqkkatka [*]

  Sml59Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 17.01.2014, 15:19:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme