Zdraví

Děti a záněty dýchacích cest – neminou je ani letos?

Zdraví v zimních měsících je důležité pro všechny členy rodiny. Chřipky, nachlazení se nevyhnou dospělým, natož dětem, které tráví celé dny v kolektivu. Pokud máte dítě, které chodí do školky nebo do školy, víte, že v období zimy je skutečně problematické udržet dítě zdravé.

Záněty nosohltanu, virózy, angíny, to jsou sice běžná onemocnění, ale některé děti jimi onemocní i několikrát během zimy.  Často se stává, že když dítě onemocnění, rodiče nemohou nechat dítě dlouho doma. Proto jakmile se mu uleví, dobere léky a je ve stavu „zdravých“, nastupuje znovu do dětského kolektivu. Dětská imunita ale v tomto období bývá oslabená. Tak je běžné, že se dítě velmi rychle nakazí nových onemocněním a léčba se opakuje. Někteří rodiče znají situaci, kdy dítě je více doma než ve škole či školce. Teplota, rýma, kašel, bolest v krku tak provázejí oslabený dětský organismus celé období zimy a počátku jara.

bioparox

„Můj syn chodí do třetí třídy. Přes léto a měsíce, kdy je teplo je zdravý a bez problémů. S nástupem října to ale začíná. Dostane rýmu, která mu většinou končí až v březnu, k tomu se s různými časovými prodlevami připojují kašel, bolest v krku. Během zimy má většinou dvě angíny, s rýmou je spojené i píchání uší, díky zánětům středního ucha. Někdy bere i troje antibiotika za zimu. Naštěstí máme babičku, která s ním může být doma. I když se snažíme nemoci dobře doléčit, někdy se stane, že během týdne ve škole ho zase začíná bolet v krku. Přiznám se, že už se vždycky na konci zimy těším na teplé jaro. Je chudák z těch nemocí vyčerpaný, pobledlý.“ – to je příběh maminky Martiny, její syn je přes zimu často nemocný. Možná máte podobnou zkušenost.

Lékaři doporučují přípravky na posílení imunity, multivitaminové preparáty, bohužel ale s často se střídajícími nemocemi je třeba předepsat i opakovaně antibiotika. Jsou ale stavy, kdy je bakteriální infekce teprve v počátku. Tento stav lze léčit přípravky, které obsahují antibiotika, ale působí výhradně místně – léčí postižené sliznice a dítě nebo i dospělí se tak uchrání před „rozjetím“ nemoci.

Jestliže je někdo ve vaší rodině silně nachlazený, má rýmu, kašel, trápí ho bolest v krku, vyzkoušejte Bioparox. Jeho výhodou je, že jej může použít kdokoliv z rodiny, včetně dětí nad 2,5 roku. Je to lék, který je určený pro léčbu lehčích zánětů dýchacích cest. Jeho účinnou látkou je  fusafungin, jedná se o lék ve spreji s protizánětlivými a antibiotickými účinky.

Bioparox, lék ve spreji na záněty dýchacích cest pro celou rodinu

Chceme vám doporučit sprej, který se podává do nosu i do úst, takže jedním lékem je možné léčit různé formy zánětů dýchacích cest – rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, záněty nosohltanu a hltanu. Bioparox snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest. Jeho částice jsou velmi malé a pronikají do všech oblastí dýchacích cest. Bioparox působí pouze místně a je obvykle dobře snášen. V případě potřeby ho mohou po poradě s lékařem či lékárníkem užívat i těhotné ženy. Nezpůsobuje rezistenci (schopnost baktérií přežívat a množit se) ani nejsou známy interakce (vzájemné ovlivnění léků při jejich současném užívání).

Jak se dávkuje?

Dávkování je stejné u všech typů onemocnění. Dospělí a mladiství podávají do nosu 2 vstřiky do každé nosní dírky 4x denně a do úst 4 vstřiky 4x denně.

Dávkování pro děti

bioparoxDěti mohou Bioparox používat od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávání spreje (ne mladší 30 měsíců). Vstřikuje se u nich 1–2x do každé nosní dírky a 2–4x do úst, také 4x denně. Podrobné informace o Bioparoxu a jeho podávání si prosím přečtěte před zahájením léčby v příbalovém letáku. Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu. Je vybaven speciálním aplikátorem pro děti.

Akutní záněty dýchacích cest patří obecně k velmi častým onemocněním všech věkových kategorií. Jsou dobře léčitelné, ale pro možný rozvoj místních a celkových komplikací nesmíme jejich léčbu podcenit. Návštěva lékaře či porada s lékárníkem jsou namístě vždy, když příznaky nereagují na léčbu nebo se zhoršují.

Více najdete na http://www.servier.cz/bioparox, jeho využití je pro celou rodinu

PRAKTICKÉ RADY PRO SPRÁVNÉ PODÁVÁNÍ BIOPAROXU

 • Před podáním se vysmrkejte a odkašlete si.
 • Lahvičku držte při podávání do nosu i do úst svisle. Při stisknutí se nadechněte.
 • Bioparox vstřikujte nejlépe po jídle a bezprostředně po podání nic nepijte, nejezte a necucejte.
 • Léčbu nepřerušujte při prvních známkách zlepšení stavu; obvyklá léčba trvá 8–10 dnů.
 • Až do vypršení doby použitelnosti můžete Bioparox používat opakovaně.
 • Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.
 • Rychlá úleva
 • Antibiotikum bez receptu
 • Do nosu i do úst
   
29.01.2014 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [13] LucillD [*]

  Tak jsem se ještě dívala na stánky www.kaloba.cz a je tam dost zajímavých infromací, takže doporučuju mrknout jestli užíváte, nebo chcete užívat.

  superkarma: 0 26.02.2014, 15:26:00
 2. [12] Klárulina [*]

  Co se nějakých lehčích onemocnění či viroz týče tak u nás preferuji pokud možno bylinky a přírodu, takže Kaloba má u nás v lékárničce své místo :)

  superkarma: 0 21.02.2014, 14:54:09
 3. [11] Klárulina [*]

  Já též preferuji kalobu při zimních obtížích a to proto že je to přírodní produkt a bylinkya já mám ráda :)

  superkarma: 0 21.02.2014, 14:43:28
 4. [10] FranPet [*]

  To jsme na tom stejně Lucil ... Ale tak po shlédnutí aspon vím, že em udělala dobře, když jsem ji začala užívat :)

  superkarma: 0 20.02.2014, 16:00:02
 5. [9] LucillD [*]

  Ne tak to jsem jetše neviděla a to už Kalobu nějakou dobu užívám a po shlednutí vím že budu užívat i nadále :)

  superkarma: 0 19.02.2014, 15:32:56
 6. [8] JanaBlahova [*]

  A když užtuu mluvíte o kalobě holky, viděly jste o ní tohle zajímavý video na youtube? http://www.youtube.com/watch?v=YKqYkptVYn0

  superkarma: 0 18.02.2014, 15:28:52
 7. [7] FranPet [*]

  Moje nejlepší zkušenost s kalobu je,když malého blolí v krku, má to v něm takové zarudlé, ale není to ta klasická angína s povlaky na mandlích...

  superkarma: 0 14.02.2014, 16:32:18
 8. [6] LucillD [*]

  Kalobu znám a používám a když si k tomu ještě dám třeba horký čaj s medem a citronem a zakousnu pemeranč, tak to je zaručený úspěch už :)

  superkarma: 0 13.02.2014, 14:20:47
 9. [5] Markét1 [*]

  Co užíváme Kalobu tak dcera letos nebrala antibiotika ato minlou sezonu je měla snad 4x nebo dokonce 5x, tak bych řekla že nám se to hodně vyplatilo.

  superkarma: 0 12.02.2014, 12:06:04
 10. [4] Stáňa Hrubá [*]

  Já o Kalobě poprvé slyšela od doktorky, ,když sem chtěla doporučit něco přírodního, abych hne dnemusela brát prášky nějaký.. Zkusila jsem jí a úspěch.

  superkarma: 0 10.02.2014, 13:07:00
 11. [3] Janicka06 [*]

  Jáprávě dávám Kalobu dceři, sice se šklebí, když vidí že jí něco kapu ale jelikž jí to pomáhá tak má smůlu a musí :))

  superkarma: 0 07.02.2014, 15:04:54
 12. [2] Zuzka Svetla [*]

  Ty jo hele přesně jak říkáš, neádvno jsem si tu Kalobu brala a do pár dní byl kašel fuč... Sml30Sml59

  superkarma: 0 05.02.2014, 15:54:53
 13. [1] darinka03 [*]

  Já mám teda pro děti vyzkoušené kapky Kaloba, vžycky jim to zabere a do pár dnů se zbavíme, kašle, rýmy, nachlazení a všechn těchhle příznaků nemoci...

  superkarma: 0 04.02.2014, 13:28:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme