Rodina

Děti a vnoučata - příbuzenské pijavice!

K dnešnímu tématu bych se chtěla vyjádřit s tím, že starý lidi neokrádají jen neznámí zloději, ale i jejich vlastní děti a vnoučata," píše čtenářka J. L. k dnešnímu tématu: „Podrazy vůči seniorům".

Připadá vám horší, když vás okrade někdo cizí, anebo je vám zle z okrádání příbuzných příbuznými? Instinktivně asi řeknete, že za „B", Čtenářka J. L. si to ale nemyslí, napsala o tom ve svém příspěvku k dnešnímu tématu.


Zdravím do redakce a všechny čtenářky.

K dnešnímu tématu bych se chtěla vyjádřit s tím, že starý lidi neokrádají jen neznámí zloději, ale i jejich vlastní děti a vnoučata.

Osobně jsem se s okrádáním důchodce v kriminální sféře nesetkala. Chtěla bych upozornit na problém, kdy jsou vysáváni, aniž by si to uvědomovali. Každý stařec rád přispěje svým dětem i z toho mála co má, nebo sem tam vnoučatům dá penízek na nějakou tu maličkost.

Ale jsou potomci, co toho využívají. Celý dlouhý měsíc se u rodičů neukážou, ale jak si bába na poště vystojí důchod, tak tam jsou jak na koni a po jejich odchodu je doma i v peněžence staříků jako vymetáno.

Lidi dospělí biologicky, nikoliv však intelektuálně se úderem 18 let odstěhují a svými nezodpovědným chováním nasekají dluhy, pohybují se v pochybné společnosti a pak na tom jsou finančně špatně. A kdo jim v této situaci pomůže? No, rodiče přeci. Místo toho, aby svým rodičům pomáhali a opláceli jejich laskavost za to, že je vychovali a živili, se dále přiživují.

A od takových jedinců to odkoukají jejich děti a následujíce jejich vzoru a využívajíce svých nevinných dětských tvářiček jsou s prarodiči v nevídaně dobrém vztahu.

Žiju v malé obci, kde žijí příbuzní od sebe jen pár domů. Slýchám to každý den, když se procházím po „Obecní magistrále" - směr autobusová zastávka k místní Jednotě. „Jé babi, nemáš stovečku?" A babička vyloví z peněženky stovečku a obdarovává jim svou milovanou žebrající vnučku, aniž by se zeptala, na co to potřebuje. Bába pokračuje na nákup a místo plánovaného točeného koupí gothaje mezitímco vnoučátko se stovečkou běží na trafiku a kupuje si cigarety a vytahuje se před kamarády.

Pak se vás ptám, kdo je horší? Ten cizí zloděj co bábě vytrhne kabelku, nebo pijavice příbuzný?

J. L.

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podrazy na seniory

Stala jste se svědkem bezpráví vůči seniorovi? Popište to!

Stařenka šinoucí se pomalým tempem po chodníku se náhle zamotala, jak kolem ní projel hulvát na motorce a vytrhl jí kabelku. Firma sezvala seniory na prezentaci a vnutila jim zbytečné výrobky za horentní sumy. Důvěřivý důchodce pozval náhodného kolemjdoucího v nouzi do bytu, kde ho ten nenápadně okradl o všechny úspory... Obdobné situace se opakují stále dokola a staly se v mnoha rodinách. Napište mi o bezpráví, kterého jste byly ve svém okolí svědkem vy, milé čtenářky! Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec), můžete získat pěkný dárek, totiž: zelené kostičkované bačkory - důchodky, knížku Zbyňka Siegela: Jak hledat a najít zaměstnání a krém na ruce JUWEA. Očekávám ho dnes (v úterý 9. listopadu 2010) v redakční poště, viz adresa níže...

jak

   
09.11.2010 - Rodina - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [8] tera8 [*]

  Připojuji se k názoru, že horší pijavice jsou příbuzní - znám případ, kde syn bydlí s rodinou ještě u rodičů a když nemají peníze tak neváhají a "půjčí si" . Rodiče vždy vyhoví, jde přeci o jejich syna a vnuka. Vadí mi ale, že půjčené peníze nevracejí. A když rodiče nemají, tak mladí vyhrožují, že jí nepůjčí vnuka. Fakt síla Sml80

  superkarma: 0 23.11.2010, 08:56:55
 2. avatar
  [7] Altamora [*]

  bubidani — #6 Já vím, že to tak je, ale nějak nemůžu tyto lidi litovat. Jde o jejich rozhodnutí. A taky o důsledek jejich výchovy. Třeba mě to taky potká, co já vím. Bude to jen moje chyba.

  superkarma: 1 09.11.2010, 14:07:29
 3. avatar
  [6] bubidani [*]

  Altamora — #5 no viš, ono když je člověku už hodně let, je sám, tak je rád za každou společnost i kdyby by to znamenalo že si tu pozornost jen kupuješ...řeknou si "a co, dyť to jsou moje děti tak co bych jim nepřispěla/nepomohla..."

  1. na komentář reaguje Altamora — #7
  superkarma: 0 09.11.2010, 12:03:24
 4. avatar
  [5] Altamora [*]

  Dobře babičce tak - naučila si je to sama. Vnučka o peníze žebrá, ale to neznamená, že je musí dostat. Čím jsem starší, tím méně mám pochopení pro lidi, kteří se nechají zneužívat a kupují si nanicovatou přízeň svých příbuzných. Až jednou budu mít vnoučata, budou mít pech. Tahle babka jim nedá víc, než sama rozhodneSml24

  1. na komentář reaguje bubidani — #6
  superkarma: 1 09.11.2010, 11:28:18
 5. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Kdysi někdo řekl:

  "Chcete-li vychovat dítě, začněte jeho babičkou."

  superkarma: 0 09.11.2010, 10:57:47
 6. avatar
  [3] enka1 [*]

  Až se tobě třásti ruka bude,

  koryto ti synek udělá         Sml22

  superkarma: 0 09.11.2010, 10:19:02
 7. avatar
  [2] bubidani [*]

  boha ja se zase zapomněla podepsat Sml32 jinak si taky myslím že je horší příbuzný, ale v hlavičce to redakce vyjádřila opačně

  superkarma: 0 09.11.2010, 10:07:12
 8. avatar
  [1] 13042000 [*]

  jednoznačně je horší pijavice příbuzný

  superkarma: 0 09.11.2010, 10:03:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme