Na téma děti a Silvestr se na našich stránkách bavíme každoročně. Zahnat je do postýlek, nebo nechat vzhůru? Odpověď je individuální. Záleží na věku dítěte, na tom, jestli zůstáváme doma, nebo „razíme“ do světa.

Svůj názor už jsem vyjádřila v tomto článku ZDE, tak jsem se zeptala svých kamarádek, které mají děti v různých věkových kategoriích.

nový rok

Andrea: Synové půl roku a tři roky

Kluci z toho ještě nemají rozum, takže pro ně je Silvestr jako každý jiný večer. Starší se už ale začíná zajímat o dění kolem sebe a neuniklo mu, že tatínek něco chystá. Letos jsme nakoupili nějaké rachejtle a prskavky, takže si na zahradě uděláme takový malý soukromý ohňostroj. Venku už je naštěstí brzy tma a on bude mít pocit, že je dlouho vzhůru, i když půjde spát v obvyklou hodinu.

Monika: Dcera 4 roky, syn 7 let

U nás je to boj každý večer. Naše děti jsou noční tvorové a spát nikdy nechtějí. Silvestr nesilvestr. Letos poprvé nebudeme s nimi doma, ale chystáme se strávit Silvestra s přáteli. Tak jsme se domluvili s babičkou na hlídání. Naštěstí bydlí nedaleko, máme velký byt a může u nás přespat. Je nám jasné, že děti budou trávit večer u televize, protože babička se bez ní neobejde a bude přepínat programy. Ale i tak jsme jí vděční, že si můžeme po dlouhé době někam vyrazit.

Jana: Syn 10 let, dcera 12 let.

Každoročně jezdíme s dětmi na chatu na hory. Ještě nemáme vymyšlený program, vždycky tak trochu improvizujeme, ale děti tráví Silvestra s námi a spát je nenutíme. Většinou se všichni sejdeme u známých, kteří mají obrovskou chalupu a děti přibližně ve stejném věku, jako jsou ty naše. „Mládež“ si zaleze do patra a my se bavíme, hrajeme na kytary a zpíváme.

O půlnoci jdeme střílet rachejtle a děti si s námi připijí nealko bublinkami. Pak většinou stejně odpadnou.

Eva: Dcera 16 let

My máme letos také jedno poprvé. Dcera bude trávit Silvestr s kamarádkami. Je mi jasné, že tam budou i kamarádi, ale co nadělám. Když jsem byla v jejím věku, už jsem také mohla vyrazit do světa. Přiznám se, že mám trochu strach, ale nechtěla jsem jí to zakázat. Naštěstí budou tak trochu pod kontrolou, protože její spolužačka je dcera našich známých, kteří na holky prý (nenápadně) dohlédnou. Tak jsem zvědavá. My s manželem budeme doma, pozveme sousedy a Silvestra strávíme asi u televize.

Jak budete trávit Silvestra vy, milé ženy-in? S dětmi, nebo bez nich?

Reklama