Rodina

Děti a nudapláž. Ano, nebo ne?

Začíná doba dovolených a mnohé z vás se chystají s dětmi k moři. Vzala byste je i na nudistickou pláž? Je to přirozené, jak tvrdí moje kamarádka Kristýna, nebo nevhodné, jak říkám já?   

naked

Jedna moje kamarádka je svérázná osůbka. Já o ní v žertu říkám, že je zelená. No posuďte sami: ekoložka, vegetariánka, ochránkyně přírody. A s tím souvisí i její přístup k výchově. Přirozené výchově, pochopitelně. Své děti nosila v šátku, kojila do dvou let a všude je tahala s sebou. To všechno je krásné, pozitivní a zdravé, řeknete si. Svým způsobem ji obdivuji, jak to všechno zvládá lehce, s úsměvem a v klídku. Se svým manželem hodně cestuje. Děti berou s sebou, jak jinak, takže už jsou otrkané a zvyklé na ledacos. Letos se s nimi chystají k moři. Ale pozor, žádný hotel ani „textilní“ pláž. Chtějí kemp, stan a nudu. Ne nudu jako nudu, ale nudu jako nudistickou pláž!

„Takhle malé děti chceš brát na nudu?“
„A proč ne, ony vědí, jak vypadá nahé dospělé tělo. My před nimi nic neskrýváme. Tak ať se podívají, jak vypadají ostatní nahatí, na tom nevidím nic špatného,“
ohradila se a odmítla další diskuzi.

Vždyť jsem vám říkala, že je svérázná. Každá jsme jiná. Já bych své děti takovému „traumatu“ z cizích naháčů určitě nevystavila. Však ony by se také nedaly. Vzpomněla si na dobu, když byly moje dcery ve věku jejích dětí.

Ani jako malé holčičky se nechtěly koupat bez plavek. A nejraději byly nadité v těch jednodílných. Čím víc zakrytého těla, tím lépe, a nepomohly ani moje oprávněné a logické argumenty, že v mokrých plavkách jim bude zima a snadno nastydnou. Nic naplat. To radši promodralé zimou drkotaly zuby, než aby odhalily svá nahatá tělíčka.

Vzala byste své děti na nudistickou pláž?

Možnost%
Ano59
Ne41

Čtěte také čtenářské příběhy, které jste nám poslaly vy:

   
27.06.2011 - Děti - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [14] Rapunzela [*]

  Rozhodně ano. Já jsem byla vychovávána puritánsky, pamatuji si, jaké byly problémy na dovolené v jednom pokojíku se umýt a převléct. Dodneška se stydím a na nahatou pláž bych nešla, což mě mrzí. Děti už jsme vychovávali svobodomyslně, koupali jsme se v jedné vaně a nezamykali se při převlékání, dcerka chodila s tatínkem do sauny, dokud to dohližitelka nezatrhla - že by mohla mít újmu z pohledu  na nahé muže - pochybuji, že by jí byli připadali jiní než tatínek. U větších dětí už je třeba dát na jejich názor, v období kolem puberty se asi nechtějí ukazovat nahatí, ale rychle to přejde.

  superkarma: 0 31.08.2011, 13:21:40
 2. avatar
  [13] zuki.ez [*]

  Já můžu přidat příspěvek jako "traumatizované" dítě. Doma se nikdo před nikým neschovával, to že se jeden před druhým převlékáme beru jako samozřejmost. Také jsme jezdili do nuda kempů do Chorvatska, které jsme si extra proto vybírali (přeci jen člověk vypadá lépe celý pěkně opálený než se dvěma bílými pruhy). Rozhodně to bylo v tom vedru příjemné, pamatuju si jen jediný rok, kdy jsem byla lehce na rozpacích (asi počátek měnícího se těla v pubertě). Dnes jsem za tyto zkušenosti ráda, ráda si zajdu do společné sauny a nemusím se stydět, když se mám před partnerem svlékat..Takže děkuji mým rodičům za tuto výchovu!

  superkarma: 0 27.06.2011, 23:20:57
 3. avatar
  [12] kobližka [*]

  Bohužel,naši rodiče velmi přísně dbali na to,abychom ani jednoho z nich nezahlédli svlečeného.Nechtěla jsem udělat tutéž chybu a tak naše dcery odmalička viděly jak mě,tak i tátu třeba při koupání a musím říct,že se nikdy neptaly,proč kluci mají něco jiného než holčičky,netrpěly zbytečným studem a přišlo jim to normální.Samozřejmě,že je něco jiného jít se čtyřletým,nebo pětiletým dítětem na nudistickou pláž,ale jakmile se třeba z malé holčičky začne "klubat" mladá slečna,začnou jí růst prsa a chloupky,pravděpodobně se nebude chtít ukazovat nahatá. 

  superkarma: 0 27.06.2011, 21:35:02
 4. avatar
  [11] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  4letá kentánová malá ví, že holky maj pulinu a kluci puliňáka, sama si to tak u kluků nazvala, byla zvyklá na "opucujeme pulinu"...nakrémujeme pulinu atd.

   Na nudošku se podíváme již tuto neděliSml57

  superkarma: 0 27.06.2011, 19:48:58
 5. [10] Rikina [*]

  Jakému traumatu? Sml80 My chodili s dětma na pískovnu, a tam sice nebyla oficiálně vyhlášená nudapláž, ale kdo chtěl, tak konal. Sml57 Do nějakých cca 10 - 12 let to synkům vůbec nepřišlo, jestli je někdo nahej a jinej v plavkách. Později podle nálady - někdy byli ochotní jít mezi naháče, jindy zas radši na klasické koupaliště. Osobně chodím na nudistickou pláž, teda na několik různých, podle příležitosti, a děti všeho věku tam běžně jsou, od mimin až po puboše. Nemyslím, že by to nutně byly všecko děti ekologických aktivistek.

  superkarma: 0 27.06.2011, 16:56:13
 6. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Jasně, že chodíme. Občas v létě na nuda písák a děti to berou naprosto přirozeně. Sml80

  superkarma: 0 27.06.2011, 13:47:37
 7. avatar
  [8] delfi.na [*]

  Pentlička — #5 přesně tak Sml16

  superkarma: 0 27.06.2011, 13:01:49
 8. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Mně to divné nepřijdeSml80 Sama jsem vyrůstala pečlicě oděna do plavek, ale moji rodiče už léta jezdí do Itálie do nuda kempu. Můj muž taky miluje nahotu, takže na dovolené běhají jeho děti nahaté, on, jakmile to jde a já se přidávám u vody automaticky.

  superkarma: 0 27.06.2011, 10:53:52
 9. avatar
  [6] Klára Wimmerová [*]

  Docela mě zajímá výsledek ankety. U nás doma to probíhalo „tradičně“ a puritánsky, rodiče jsem nikdy nahé neviděla a dnes se učím se tak strašně nestydět, ale stejně je mi nepříjemné se třeba převlékat v šatně s ostatními (ženami), o nějaké sauně s opačným pohlavím vůbec nemluvě. Nahoře bez bych se v životě neopalovala. A to už jsem udělala obrovský pokrok, protože v rodině se traduje, že děděček babičku nahou neviděl nikdy... a taky žili. :)

  Jestli ale někdo chodí s dětmi na nudapláž, je mi úplně jedno. Když to nikomu z nich nevadí, proč se nad tím pozastavovat.

  superkarma: 0 27.06.2011, 10:33:28
 10. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Malé děti ve věku do 6-7 let většinou nahotu neřeší a určitě je jim líp u moře nahatým, než se tísnit v mokrých plavkách. Pak už to záleží na jednotlivých dětech, řekla bych, že pokud jsou zvyklé na nahotu, tak problém není. V pubertě to už je horší, začínají růst prsa, chloupky, tělo se mění a puberťáci se většinou stydí. Takže bych malé děti určitě vzala, u starších bych dala na jejich názor. Pokud by nechtěly, nelámal bych to přes koleno.

  1. na komentář reaguje delfi.na — #8
  superkarma: 0 27.06.2011, 10:21:46
 11. [4] Anime Otaku [*]

  Myslím, že to že se vaše dcery styděly bez plavek pouze odráží přístup k nahotě v rodině. Já jsem se například dost dlouho učila nestydět se nahá před svým partnerem, protože u nás doma se vždycky všichni zamykali a schovávali aby je náhodou někdo neviděl. Teď když jsem starší, mi přestala odhalená těla ve vhodných situacích vadit. Klidně se převléknu i se spodním prádlem ve společné šatně, pokud je třeba a nevidím na tom nic špatného. Pouze je mi líto, že přístup mojí rodiny k lidskému tělu poznamelnal moje dětství zbytečným starchem, že někdo "něco" uvidí.

  superkarma: 1 27.06.2011, 10:10:56
 12. [3] jastura [*]

  řekla bych, že malým dětem je celkem jedno, jestli jsou na nuda pláži nebo na jiné, hlavně když se nenudíSml80

  superkarma: 1 27.06.2011, 09:50:02
 13. avatar
  [2] átéčko [*]

  Moje děti od mala znaly, jak vypadá tělo dospělých a ani je to moc nezajímalo. Jenžejakmoje se babička zamkla v koupelně, nakukovaly klíčovou dírkou. vysvětlovala jsem jí, že ne proto, aby viděly, jak vypadá, ale CO TAM DĚLÁ TAJEMNÉHO, že se potřebuje zamknout. Syna, postiženého Vládíka jsem vzala na takovou společnou plážičku. mohl být oblečený a plavky si nechal. Nemluvil o těch naturistech, co se těl týče, ale jedna paní ho velice zaujala. Říkal, že měla kůži jako tatínkova peněženka...paní byla krásně dohněda opálenáSml30(bylo jí asi 75let)

  superkarma: 2 27.06.2011, 08:45:05
 14. avatar
  [1] Alenka0010 [*]

  Tak my se doma jeden před druhým taky nestydíme a děti vždy věděly, jak vypadá nahé tělo dospělého, ale na nuda pláž bych je nevzala, nechodím tam ani já a ani nechci.

  superkarma: 1 27.06.2011, 08:24:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme