Proč dnešní téma rozesmutnilo čtenářku Ulu? Žádnou hračku z dětství schovanou nemá, a moc jí to mrzí. Tak plánuje jednu dětem schovat, aby alespoň ony měly vzpomínkové věci.

Téma dne zní: Co jste si schovaly z dětství.
Následující příspěvek, tak trochu na smutnou nótu, zaslala čtenářka Ula...

Hračky z dětství

Dobrý den,
dnešním tématem jste mě tak trochu píchli u srdce, protože já vlastně z dětství žádnou hračku nemám. Je to škoda. Měla jsem krásnou panenku, tatínek mi jí koupil k Vánocům a já jí uchovávala jako oko v hlavě. Měla krásné dlouhé vlásky, byly kudrnaté, krásné řasy a pěkné oblečení. Jednou k nám zavítala návštěvu starší sestřenice a s panenkou si hrála. Ostříhala jí na kluka, ostříhala i řasy, protože neměla nehty, ustřihla jí šatičky na tričko a vzala propisku a pomalovala jí obličej - aby prý byla ještě hezčí. Vůbec dneska nevím, kde se to v ní vzalo, ale obrečela jsem to hodně. Mamča panenku vyhodila, abych se na to nemusela dívat. Koupili mi novou, ale už nebyla tak pěkná jako ta původní. Dříve totiž se všechny hračky hodně podobaly a tato byla prostě jiná.
Také si vzpomínám na kouli, kterou dostal bráška na vítání občánků. V kouli byla voda a kachničky a my jako děti jsme pozorovali, že ta tekutina časem mizí. Dodnes je mi záhadou, jak se mohla vypařit, když je koule uzavřená. Tu kouli bychom našli možná na půdě, budu si muset udělat chvilku a prohrabat to tam.
Ráda se dívám na pořad Retro, přímo ho miluji, protože mě to svým způsobem vrací do dětství, o kterém si všichni myslíme, že bylo nejkrásnější období. Také na stránkách zmrzliny Míši je retro koutek, tak se kochám tím, co jsme dříve používali.
No a největší moje potěšení v poslední době je pokračování seriálu Vyprávěj, který je opravdu autentický s dobou. Je vidět, že se tvůrci hodně snažili, sháněli po lidech předměty, které se v té době používaly, i oblečení, prostě krása.
Děti mám ještě malé. Až trochu povyrostou, vezmu krabici a hračky, se kterými si nejvíce hrály a měly je rády, schovám. Ať aspoň ony mají na dětství nějakou pěknou památku.

Hezký sluníčkový den.
Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama