Zdraví

Dětem s ekzémem hrozí hyperaktivita


Atopický ekzém, zarudlá a svědící pokožka, je častým projevem alergie u malých dětí. Přestože s přibývajícím věkem většinou mizí, ukázalo se, že děti, které jím trpěly, jsou častěji postiženy lehkou mozkovou dysfunkcí než děti zdravé.

Ekzém bývá signálem, že dítě bude později trpět sennou rýmou nebo bude astmatické.

Němečtí vědci sledovali 1436 ekzematických dětí a adolescentů od 6 do 17 let a stejný počet dětí zdravých. Zjistili, že alergici mají také o 54 procent vyšší pravděpodobnost, že budou postiženi lehkou mozkovou dysfunkcí.

„U malých pacientů, kteří k nám přicházejí kvůli ekzému, hrozí zvýšené riziko, že budou trpět například poruchou pozornosti a hyperaktivitou. Atopický ekzém je velmi nepříjemný a negativně ovlivňuje kvalitu života. Náš předpoklad, že s ním mohou souviset i potíže psychiatrického rázu, tedy nebyl od věci,“  říká spoluautor studie Jochen Schmidt z Technické univerzity v Drážďanech.

Jeho kolega psychiatr Marcel Romanos dodává: „Výsledky našeho výzkumu ale neznamenají, že mozkovou dysfunkcí musí trpět všechny ekzematické děti.“

Podle lékařů je pravděpodobné, že mechanismus, jakým reaguje imunitní systém při alergii, zpožďuje přenos neurosignálů a mozkové funkce.

   
23.02.2009 - Zdraví - autor: Korzo

Komentáře:

 1. [4] SOJA [*]

  Jitulinko, vydrž. Já bych mohla o své alergii povídat.Ale jedno Ti poradím, dej si do hledáčku internetu slovo tchýně a uč se.Já to udělala pozdě, ale přeci. Nikdy se s jejím nastěhováním k nám nesmířím a kdybych mohla vrátit čas , nikdy bych to nedopustila. Vydíráním syna to docílila. Je u nás šestým rokem , je jí 84let.Je alkoholička. HOROR.

  superkarma: 0 23.02.2009, 21:58:25
 2. avatar
  [3] Tulinka [*]

  Netrpím sennou rýmou,nejsem astmatik ale alergii mám a velkou na tchyni

  superkarma: 0 23.02.2009, 19:58:10
 3. avatar
  [2] shb [*]

  Solei, mindulinko! Kde jste? Napište sem něco!

  superkarma: 0 23.02.2009, 12:59:48
 4. avatar
  [1] shb [*]


  aneb dnešní vydání o mě jdu se někam zabít

  superkarma: 0 23.02.2009, 12:58:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme