Máte rádi napínavé příběhy? Přinášíme vám horké tipy od Knižního klubu www.knizniweb.cz

knihaDick Francis: Střepy

Když žokej Martin Stukely nešťastnou náhodou zahyne při dostihu, jeho nejlepšímu příteli Gerardu Loganovi se do rukou dostane záhadná videokazeta s neznámým obsahem. Ještě než se na ni stačí podívat, kazetu kdosi ukradne a několik dní nato ho přepadne skupinka maskovaných mužů, odhodlaná z něj videokazetu dostat jakýmkoliv způsobem. Gerard se rozhodne začít pátrat, kdo za tím vším vězí a jaký obsah vlastně dotyčná videokazeta skrývá.

knihaPATRICIA CORNWELLOVÁ: Scarpettová

Kay Scarpettová odjíždí do New Yorku, aby vyšetřila jednoho zraněného pacienta na psychiatrickém vězeňském oddělení v nemocnici Bellevue. Spoutaný Oscar Bane si vyžádal osobně ji. Sotva se ho dotkla, začal mluvit - a vyprávěl jí jeden z nejbizarnějších příběhů, jaké kdy slyšela. Ke zraněním přišel za večera vraždy..., kterou nespáchal. A brzy následují další úmrtí. Ať má tyto zlločiny na svědomí kdokoli, ví naprosto přesně, kde se jeho oběti nacházejí každičkou minutou. Je to jeden člověk? Je to vláda? A spojuje oběti vůbec něco?

PATRICIA CORNWELLOVÁ je v současné době jednou z nejznámějších amerických spisovatelek kriminálních thrillerů, které jsou zaměřeny na využití forenzních vyšetřovacích metod. Její romány, jejichž hlavní hrdinkou je soudní patoložka Kay Scarpettová (v detektivních novelách pak policejní vyšetřovatel Win Garano), se staly světovými bestsellery a získaly si četná ocenění nejen ve Spojených státech, ale také ve Francii nebo Velké Británii

knihaHARLAN COBEN: Schůzka v Paříži

Sportovního agenta a příležitostného vyšetřovatele Myrona Bolitara (čeští čtenáři se s ním mohli seznámit v románu Podrazák, KK 2004) kontaktuje jeho bývalá přítelkyně Terese Collinsová, momentálně žijící v Paříži, s neodkladnou prosbou. Krátce poté, co Bolitar přilétá do Francie, je Teresin manžel nalezen mrtvý. Bolitar je přinucen spolupracovat s francouzskou policií, vraha vystopuje, ale po přestřelce s ním Bolitara někdo unese a případ je ututlán. Bolitar se rozhodne dál pátrat na vlastní pěst - tím spíš, že vše nějak souvisí s dávnou smrtí Teresiny jediné dcery. Další vynikající thriller z pera brilantního tvůrce neotřelých zápletek, vtipných dialogů, vyhrocených akčních scén a nečekaných dějových zvratů.

HARLAN COBEN (* 1962) je celosvětově uznávaným a oblíbeným autorem sedmnácti kriminálně laděných knih, jež vyšly ve čtyřicítce jazyků; jedna z nich (Tell No One, 2001) se v roce 2006 dočkala i filmového zpracování. Za svou literární tvorbu obdržel několik ocenění, v roce 1997 získal mimo jiné i prestižního Edgara, udělovaného každoročně na počest Edgara Allana Poea nejlepším detektivním dílům. Žije s manželkou a čtyřmi dětmi v New Jersey.

Knižní klub vydal jeho romány Nikomu ani slovo (2002), Teď, nebo nikdy (2003), Nadobro ztracený (2003), Podrazák (2005), Mrtvá z Nevady (2006), Temné lesy (2008) a Drž se (2009).

knihaSam Bourne: Konečné zúčtování

V newyorské budově OSN byl zastřelen více než sedmdesátiletý muž, pokládaný za teroristu. Aby nedošlo k velké aféře, najímá organizace právníka, kterého vysílá do Londýna vyhledat pozůstalé a pokusit se vyjednat mírové rozřešení situace. Tom Byrne v Londýně kontaktuje dceru zastřeleného muže a společně se pouštějí po stopách oběti. Historie, která se před nimi odkrývá, začíná za války v Litvě v kovenském ghettu a sleduje osudy skupiny Židů, která se vzbouřila proti nacistické zvůli a po skončení války začala plánovat odplatu. A ta míří až na nejvyšší místa...

Také ve svém třetím románu (po 36 spravedlivých a Testamentu) sáhl Sam Bourne po židovské tématice, jen místo dávných legend biblických časů zvolil tragické období druhé světové války a poválečných let. Jeho Konečné zúčtování přináší znovu výborně vystavěný a zručně napsaný akční thriller, který tentokrát zaujme i propracovaným historickým pozadím.

Sam Bourne (* 1967, vlastním jménem Jonathan Saul Freedland) je uznávaný britský novinář a rozhlasový reportér. Ústřední témata své publicistické práce - střety odlišných kultur a náboženských přesvědčení - úspěšně přetavil do trojice akčních thrillerů. Zatímco první z nich, Třicet šest spravedlivých (2006, česky 2007), přinesl příběh jedince nedobrovolně vtaženého do aktivit tajemné sekty mystických vykladačů dávných židovských proroctví, Testament (2007, česky 2008) a Konečné zúčtování (2008) propojují nečekaným a zároveň originálním způsobem citlivá místa starověkých i moderních dějin židovského národa se současným politickým děním.

Reklama