Bulvár

Detektivky, které by ve vaší knihovně neměly chybět

Ráda čtete? Milujete napětí? Milujete detektivky? Tak právě pro vás tu máme několik tipů od Knižního Klubu.

knihaCaroline Grahamová: Midsomerské vraždy: Věrnost až za hrob

Obyvatelé vesnice Fawcett Green zneklidní zmizení Simone Hollingsworthové a podivné chování jejího manžela Alana – ten se uzavřel ve Slavičím domě, luxusní vile, kterou Hollingsworthovi obývají, a odmítá komunikovat s okolím. Dohady na sebe nenechají dlouho čekat. Je Simone naživu? Nebo svého muže opustila? Někteří sousedé se rozhodnou konat, ať oficiálně, když osloví místní policii, či tajně – ze soukromých pohnutek. Čím dál podivnější situaci přijede prozkoumat i šéfinspektor Barnaby a seržant Troy, avšak pozdě: zločin už byl spáchán a všechny překvapí, kdo se stal jeho obětí...

Cena: 329 Kč 

knihaCarlos Ruiz Zafón: Andělská hra

Nový román nejprodávanějšího španělského prozaika současnosti. Rozvětvený příběh odehrávající se v Barceloně v 1. polovině 20. století navazuje na autorův předchozí bestseller Stín větru. Mladý novinář a spisovatel David Martin přijme nabídku záhadného vydavatele a rozhodně se pro něj napsat knihu, jakou ještě nikdy nikdo nenapsal. Uprostřed města, které prochází modernistickým přerodem, přesto si však zachovává svá tajemná zákoutí a stíny minulosti, se rodí variace na faustovský motiv o pokušení a touze po nesmrtelnosti. 

Cena: 359 Kč 

knihaAgatha Christie: Sešli se v Bagdádu

V Bagdádu se chystá tajná schůzka zástupců světových velmocí. Bohužel ne až tak tajná, jak původně měla být, a jistá zákeřná mezinárodní organizace je pevně rozhodnuta využít připravovaných rozhovorů ve svůj prospěch. Do Bagdádu má namířeno kdekdo - ať už otevřeně, či potají. Mezi jinými i slečna Victoria Jonesová, která se vydává za neteř známého archeologa, jen aby se do Bagdádu dostala a mohla tu pátrat po mladíkovi, do nějž se v Londýně bezhlavě zamilovala. A právě ona se dostane na stopu mezinárodního spiknutí, když do jejího hotelového pokoje vpadne raněný agent a těsně před smrtí jí stačí šeptem sdělit tři tajemná slova: "Basra... Lucifer... Lefarge..."

Cena: 219 Kč

Více na www.knizniweb.cz

   
25.02.2010 - Kultura - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Dimsy [*]

  Detektivková moc nejsem, jediné které mě zaujaly byly od Simmela. Ale to zas tak úplně detektivky nejsou i když je tam taky vždycky nějaká kriminální zápletka.

  superkarma: 0 25.02.2010, 12:54:37
 2. [6] sludka [*]

  Detektivky moc ráda nečtu, spíše je mám ráda zfilmované. Četla jsem ale nějaké od našich spisovatelů a ty se mi líbily.

  superkarma: 0 25.02.2010, 10:27:00
 3. avatar
  [5] maje [*]

  wich — #4 válku s mloky jsem přečetla asi půl roku po maturitě. ale pak mě dostal e.m.remargue. ten je taky dobrý. teď spíš ty thrillery, já u nich svým způsobem relaxuji a baví mě dedukcí hledat vrahaSml24

  superkarma: 0 25.02.2010, 10:01:39
 4. avatar
  [4] wich [*]

  Agathu čtu moc ráda Sml67 Už dlouho jsem žádnou detektivku nečetla. Teď mám rozečtenou Válku s mloky a pak se hodlám pustit do Connellyho.

  1. na komentář reaguje maje — #5
  superkarma: 0 25.02.2010, 09:58:16
 5. avatar
  [3] ahoi [*]

  Mě tihle moc nesedli, i když je má v oblibě hodně čtenářů. Detektivky když už, tak Ed McBain. Možná tomu žánru jen nerozumím :-)

  superkarma: 0 25.02.2010, 08:38:40
 6. avatar
  [2] delfi.na [*]

  Jo nebo Dick Francis. Ten taky uměl krásně psát.

  superkarma: 0 25.02.2010, 08:35:37
 7. avatar
  [1] maje [*]

  pro mě je úžasný např. james patterson, jeffrey deaver apod.

  superkarma: 0 25.02.2010, 08:02:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme