Opravdu netradiční noční můrou trpí čtenářka Grda. Zdává se jí o rozbordeleném slepičím kurníku. Důvod je ale jasný, Gerda dvacet let chovala slepice...

Myslíte, že není možné mít noční můru ze slepic? Čtenářka Gerda vás ve svém příspěvku přesvědčí o opaku...


Zdravím spáče, co spí klidným spánkem spravedlivých, ale především ty, co se občas probudí a pak jsou rádi, že jsou vzhůru. Přiznám se, že se mi leta s neúprosnou pravidelností vracejí strašidla, a to rovnou dvě: první je (prosím, nesmějte se, je to vážně tak) slepičí kurník a druhý je voda. Kurník vysvětlím. Víc než dvacet let jsem bydlila v domku a chovali jsme drůbež. Byla za plotem na konci zahrady a zbudovali jsme jí pěkný kurník - když tak vidím bezdomovce, myslím, že by ho brali. Byla to taková zeleně natřená docela vysoká chaloupka a dalo se tam i stát. Starala jsem se o něj svědomitě, pravidelně čistila, pravidelně vybírala vajíčka a slepičkám jsem přála dostatek zrní, všelijakých dobrot z kuchyně a samozřejmě čistou pitnou vodu. A teď k té můře. Stále se opakující strašidelný sen je, že se vracím do toho domu a uvědomuju si, že se na slepice spoustu dní nebyl nikdo ani podívat a jsou tam bez potravy a světla zavřené! Bojím se, co najdu, až otevřu kurník. Pak to pokračuje špinavými, rozbitými vajíčky, slepice jaksi vidět nejsou, ale ten binec je příšerný. A tím to končí... další perpetuum mobile je tekoucí voda. Nejlépe v řece, hluboké a divoké se strmým břehem. Ztrácím rovnováhu a kutálím se k ní, cestou se chytám všeho možného, ale nezadržitelně jedu a vydrápat nahoru se nedaří. Dnes v tom snu byla dokonce voda částečně zamrzlá s pruhy ledu, který sloužil jako cesta. Moc jsem se snažila nedostat se na kraj. Takže můj noční děs jsou SLEPICE, VAJÍČKA, VODA. To jsem zvědavá, jestli se ke mně někdo připojí.
Gerda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

  • Trpíte nočními můrami?
  • Jaká byla ta vaše nejhorší?
  • Přichází vaše noční můry zcela nečekaně, nebo se vám zdají pravidelně při nějaké příležitosti?
  • Už se nějaká vaše noční můra splnila i v reálu?

Své příběhy mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 20. 11. 2012 do 15.00 hodin. Za příspěvek můžete získat dvě zajímavé a tajemné knížky. První z nich je Černá kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a druhá Dänikenův Prorok minulosti (Knižní klub). Abyste ale měla šanci na získání tohoto pěkného dárku, musí být váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

knihakniha

Reklama