Domácnost

Destrukční četa Majda a Molly


Doma máme dva pejsky – psí slečny Majdu a Molly. Majda je 2letý zlatý retrívr a Molly 8měsíční štěně Bernského salašnického psa.
Společně tvoří nerozlučnou dvojku, občas se chovají jako dvojčata a navzájem se od sebe učí zlobit.

I když je Molly velký mazel, je to zároveň i velmi destruktivní pes.

V den, kdy jí byly přesně 4 měsíce a nikdo nebyl doma, rozhodla se, že s Majdou uspořádají „párty“, aby oživily svůj stereotypní život. Jejich párty se skládala z několika fází: roztrhání krabice papírových kapesníků, které následně roznesly po obývacím pokoji, rozkousání palmy na malé lístečky a roztahání hlíny po celém bytě (včetně gauče a postele). A aby toho nebylo málo, tak svoji oslavu završily strženým ubrusem ze stolu, vysypáním cukřenky a rozmačkaným hovínkem v pelíšku, který si stačily z pokoje odtáhnout na balkon (asi aby ho neušpinily hlínou). Ani nemusím zmiňovat, že úklid této „psí oslavy“ trval celý večer a Molly dostala definitivní zákaz vstupu do pokojů, když jsou s Majdou samy doma. Bohužel tento zákaz „schytala“ i Majda, která už ze svého štěněčího zlobení naštěstí vyrostla.

Ale aby Majda nevypadala jako hodný andílek, přidám i jednu perličku, kterou má na svědomí. Při procházce jednoho podzimního večera jsem ji měla na vodítku, když náhle v dálce spatřila nějakého psa. Prudce se rozeběhla, a já nic netušíc uklouzla na mokré rozbahněné trávě a vyválela se blátě a psích výkalech. Dvakrát příjemně mi zrovna nebylo, ale utěšoval mě fakt, že jsem byla nedaleko domu, byla tma a nikdo mě (snad) neviděl.  

I přes občasné zlobení jsou obě dvě našimi miláčky, bez kterých si náš život nedokážeme už představit.

Co na to odborník? Podívejte se ZDE 

   
26.02.2009 - Dům a byt - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] monca13 [*]

    Gratuluji k vyhre.

    superkarma: 0 02.03.2009, 12:00:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme