Po přečtení stěhovacího martyria, navíc pokaždé téměř za asistence porodníka, nezbývá než vítězoslavně konstatovat: Dopadlo to dobře. Více se dozvíte, když kliknete na příspěvek od stěhovací maminky Dessy.

Stěhovala jsem se za život 3x a už o tom nechci ani slyšet! A to jsem si toho „zase tolik“ neprožila, já byla taková  „úniková“.

Inu zkrátka - své první stěhování jsem vyřešila náramně  a nejchytřeji.
Ráno v 5 hodin jsem nahlásila, že je nejvyšší čas jet do porodnice  a nechala jsem se tam odvézt, abych v poledne  vítězoslavně třímala v náruči svého prvního syna !

)Díky mým svrškům a pár krámům, ještě nevybalené nové sedací soupravy v dílně a novorozence (jehož jsem měla u sebe) jsem nic neměla, tudíž stěhování by nebylo tak náročné. Jenže manžel lítal jak pentle ve větru.
Stihl si do toho pořídit od štípance řádný zánět do nohy a denně jezdil na injekci k lékaři.

Stěhování měl pak spíš jako běhavku. Do porodnice 30 km, kde mne odložil a mastil 50 km na injekci, pak 6 km naložit sedačku a mých pár švestek, poté do Kutné Hory, kde jsem v továrně měla podplacenou obývací stěnu - super novinku !!!, v obchodech s nábytkem totiž nic nebylo, takže jsem to vyřešila po svém, no a pádil další 100 km do  nového místa bydliště, tam si koupil nové dvoulůžko, složil stěnu (to bylo horší než celý můj porod), z každé budky mezitím volal, zda je už otcem a bylo přestěhováno.

Já si lebedila v klídku v porodnici a po týdnu k rodičům, kde jsem pobyla měsíc, než to tam trochu pofackoval a odvezl si novou rodinku do nového bytečku.

To byla ještě brnkačka, i pro  něho. Hůř bylo podruhé. Narodilo se totiž dítě č. 2. Po čtyřech měsících jeho života jsme dostali nový byt o poznání větší, neb jsme se rozrůstali, že....

Ajajaj, chybka se vloudila, nějak jsem se nevyhnula, stihla jsem porodit dřív, tentokrát mi to nevyšlo. A na krku dva cipísky, staršímu ještě nebyly ani 2 roky...ouhaaaaááá....

Moje drahá matka se uráčila přijet ku pomoci a dva kolegové jako stěhováci. Idylka !
Pravda, krom dětí, jsme toho v prvním, malém bytě ještě tolik neměli, naštěstí.
Převážel nás taky kolega, ale ten byl platný jen za volant, protože chořel se zády, takový stěhovák je k ničemu.

Matka byla doslova přínos! Radami nešetřila, do toho se mi motala pod nohy s oběma robátky, jedno nosila, druhé se plazilo samo po čtyřech, protože s chozením si dávalo na čas, protože za život se ještě nalítá dost, že jo?
A stěhováci nikde, po zemi se válely krabice, balíky, nevinné starší dítě, rozčilený manžel (ten se neválel, ale vztekle lítal sem tam) a pořád nic. Zbytek prostoru okupovala matinka.

Proto se vypravil do nastávajícího nového bydliště, cože se děje, jeden z kolegů - pomocníků, tam už bydlel.
Ano, také jej našel doma, i s kolegou - druhým pomocníkem !
Byli spokojeni po náramném flámu a vyspávali včerejší opici, přivezl je tedy proto, aby se mi motali pod nohama ještě oni.

Ve stávajícím bytě jsem zůstala tedy čekajíc na manžela, se šoférem, jež už dávno dorazil a matku jsem vyhostila i se sirotami ke kamarádce, jež měla dostatek soucitu, podivně  jí cukaly koutky u úst, ale pak jsem zjistila, že zamáčkla slzu, tedy to bylo litostí nad mou nešťastnou rodinou tč. bez střechy nad hlavou a celé trojice se ujala.
Řidiči jsem nabídla v rozpacích  kávu, jelikož tu bych u sousedky snad ještě uvařila...
Odmítl se slovy, že pokud na ni mám chuť, jen ať si ji v klidu dám, on že bude stěhovat věci k výtahu. Oči mi vylezly z důlků leknutím, že připravím tři malé děti o otce polomrzáka, se zády na dvě věci!

No, dopadlo to tak, že jsme tedy stěhovali spolu. On s nějakým hexenšusem, já 4 měsíce po porodu a váhou 45 kg. Většinu věcí jsme evakuovali společnými silami k výtahu, pár jich dokonce svezli, když dorazil manžel se dvěma „udatnými pomocníky“, jež zajímal  především dostatek piva, aby měli patřičnou sílu.

Dopadlo vše dobře. Lednici , pračku, postel, postýlku, kolébku, sedačku a i stěnu manželem již předem rozmontovanou, nějak přetransportovali,  kamarádka - zkušená matka, se postala o svoje děti, moje děti i babičku, mně podala jeden Diazepam, takže nikdo netrpěl nedostatkem a nedoznal újmy na zdraví.

Šoféra zázrakem přestala i záda bolet, babičku jsme poslali co nejrychleji šupem za dědou, aby bez ní steskem neumřel a vše za provozu v novém bytě dali společně s chotěm do obyvatelného stavu. Krása bytu, jeho polohy a prostoru nám dodala sil a radosti. Těm dvěma hříšníkům, je pozemsky dávno odpuštěno, já si posílila svaly, manžel nervy a žijeme spokojeně všichni dodnes. Bydleli jsme v krásném prostředí.

P.s.: A třešničku na dortíčku vám neopustím, to by bylo ode mne nehezké.
Po čase jsme se skamarádili s několika rodinkami, dětí přiměřeného věku - tedy je jasné, že viníkem bylo pískoviště. Vzájemně jsme se navštěvovali, znali, bylo to moc příjemné. Občas v sobotu večer se sešli, děti uspali, a chodili je pravidelně ve kontrolovat zda v klidu spinkají vedle v bytě, ve kterém jsme zrovna nedleli, bylo to na střídačku, jednou tam, jednou vedle. Hezké časy.

Povídalo se ledacos a jednou kamarád, také šofér z povolání, jen tak povídá: „a teď vám lidi řeknu perlu, co  mi vykládal kolega  z práce, to se zasmějete, všichni se vždycky smíchy třískají o zem“.
A začal: „ to vám si ho známý pozval na stěhování, že mu odveze věci, jeho bolela záda, marodí s nimi. A přišel tam, tam ženská, dvě mrňata, otravná babka a nikde nikdo, tak vám jsem musel s těma zádama.....v tom jsem zbrunátněla, vyskočila, zařvala a ukázala mu na dveře se slovy „a ještě slovo a vedle těch dveří vyrazím ještě jedny - Tebou! To jsme byli my!!! A ještě to dej do Večerní Prahy!!!!!!!!!!“
Blesk tehdy naštěstí ještě neexistoval...

Dessy

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

pohledzloznice

__________________

Přečetla jsem to celé až do konce, opravdu Vás obdivuji )) A třešnička na dortu, ta byla opravdu nejlepší.
Děkuji, že jste se našla čas na sepsání tohoto skvělého stěhovacího příspěvku a také děkuji za fotografii. To je opravdu v Praze?
Pěkný den Vám i manželovi
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

Reklama