„Z vlastní zkušenosti vím, že to není jednoduché zorientovat se v množství her, které se na českém trhu objevují a najít tu pravou. Proto mě těší, že z naší dílny Dino Toys mohu doporučit hned 3 skvělé rodinné hry, které si již oblíbilo nespočet rodin včetně té naší,“ říká Ivana Maršálová marketingová manažerka společnosti Dino Toys. 

Kamionem po Evropě
Rodinná strategická hra Kamionem po Evropě spatřila světlo světa již v 80. letech a v loňském roce se znovu po letech vrátila na český trh se stejným hracím principem a velmi vydařenou novou grafikou. „Hra Kamionem po Evropě je podle mě nadčasová zábava. Díky důmyslné herní strategii, která naučí hráče zacházet s penězi, atraktivnímu designu a zajímavému tématu dokáže oslovit hráče různých věkových kategorií. Začátečníci si vyzkoušejí spanilou jízdu kamionem, těm protřelejším se otevírají bohaté možnosti taktizování. Jak je vidět, stejně jako nás „kamiony“ bavily na přelomu 80. a 90. let, tak v tomto moderním pojetí zaujali i současnou generaci dětí. Svědčí o tom 20 000 prodaných her za necelý rok na trhu.“ uvádí Jan Šlemín, jednatel a výkonný ředitel společnosti Dino Toys.
Cílem hry je získat ve volné soutěži dopravců co nejvíce zakázek, dobře si naplánovat dopravní trasy a dovézt náklad na určené místo co nejrychleji. Při tom je zapotřebí nejen dobře plánovat cesty, ale také zajistit co nejefektivnější dopravu. Karty náhody se postarají o nejedno překvapení na cestách. Hra procvičí kombinační schopnosti, logické uvažování, obchodování i dobré plánování.


 
Dostihy a sázky
Kdo by neznal legendu mezi hrami Dostihy a sázky, které vymyslel zakladatel společnosti Dino Toys, Ladislav Mareš, již v roce 1984. V bývalém režimu to byla opravdu jedinečná hra, která se stala velmi rychle nedostatkovou a velmi oblíbenou a popularita této fenomenální hry trvá až dodnes o čemž napovídá 2,5 mil. prodaných kusů od jejího vzniku.
 
Je tomu již 33 let, kdy malí i velcí kupují své nejoblíbenější koně, tvoří stáje, sázejí na dostihy a riskují tak svou existenci na poli dostihových koní.  Hra plná adrenalinu a napětí kombinuje schopnost taktického uvažování stejně jako obchodních dovedností, což se v praktickém životě vždy hodí. Dostihy a sázky jsou určeny pro starší děti a dospělé. Pravidla jsou velice jednoduchá a kopírují opravdové dostihové klání.
 
Během své existence prošly Dostihy a sázky několika inovacemi. Jak se zlepšovaly výrobní technologie, tak se měnilo grafické zpracování a vybavení hry.
„Zájem o jednoduší verzi pro menší děti byl tak veliký, že jsme se před několika lety rozhodli vyvinout a vydat verzi Dostihy a sázky Junior s podobným principem, kde se místo koní objevují roztomilí poníci, kterým děti mohou pořídit nejrůznější doplňky.  Pravidla jsou přizpůsobena věkové hranici 5+ a od nich se odvíjí i kratší hrací doba,“ říká paní Maršálová.

Cestujeme po hradech a zámcích
Třetím tipem na oblíbenou rodinnou hru, která sklidí pod stromečkem zaručený úspěch je  Cestujeme po hradech a zámcích. Hra je určena dětem již od sedmi let a je to první větší strategická hra, při které děti hospodaří s penězi, učí se poznávat české hrady a zámky a zároveň musí již vymýšlet jednoduchou strategii, aby navštívili co nejvíce památek, uspořili nějaké ty finanční prostředky a vybrali co nejlepší dopravní prostředek, kterým se budou pohybovat po herním plánu. Hra prohlubuje místopisné znalosti a zároveň učí taktizovat i hospodařit s vlastně vydělanými bankovkami.A proč je vlastně hra pro život tak důležitá? Hra naučí děti strategickému myšlení a sblíží rodinu
Podle respektovaného dětského psychologa Václava Mertina má hra Kamionem po Evropě ještě další rozměr. Pomůže dětem s rozvojem trpělivosti, předvídavosti a strategického myšlení. „Dítě si určí, zda je riskér, nebo zůstane tzv. při zdi a nic si nevydělá. Vidí také, že někdy rozhoduje o vítězství nebo prohře náhoda, štěstí nebo smůla. Učí se tak vyhrávat a prohrávat,“ upřesňuje PhDr. Václav Mertin z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
 „Při hře bývá dost smíchu, ale i kontrolovaného napětí. Nikdo při tom neřeší neuklizené oblečení, nenapsané úkoly do školy, pětku v žákovské knížce. Je věcí rodičů, aby děti od mala učili, že i při hře se bojuje ze všech sil. Byť jde jenom o hru,“ uzavírá s úsměvem PhDr. Václav Mertin.

Se zábavnými hrami od Dina máte úspěch i úsměv u vašich dětí zaručen a věřte, že se s nimi budete bavit i vy, ať už vyberete napínavou hru Kamionem po Evropě, legendární Dostihy a sázky, nebo budete  poznávat české památky s Cestujeme po hradech a zámcích.

Mnohem více her objevíte na stránkách českého výrobce www.dinotoys.cz, kde se můžete inspirovat dalšími dárky nejen pod vánoční stromeček.
 

Reklama