Na populární akci pro milovníky veškerého designu a estetiky letos nebude chybět ani adidas. Tématem, které se bude prolínat celým Designblokem, je sport, a k tomu má adidas rozhodně co říci – představí zde ENERGY RUNNING a konkrétně běžecké boty PureBOOST X. Designblok proběhne 27. - 31. října.

Již na první pohled zaujme adidas expozice. Tu navrhl mladý a talentovaný sklářský výtvarník Lukáš Novák. „Instalace je o důvěrném spojení běžce a města. Pocit nekonečna vyvolaný zrcadly v expozici před Průmyslovým palácem poukazuje na nekonečné možnosti při výběru trasy i pocitu,“ říká výtvarník, který se o fenomén zrcadel dlouhodobě zajímá. „Můžete běžet kamkoliv. Stačí chtít a vyběhnout!“

vyběhnout

Kromě pocitu nekonečna mají zrcadla v instalaci ještě jeden význam. Jedná se o odkaz na populární adidas běžeckou botu PureBOOST X. Ta staví na technologii BOOSTTM, která běžci při odrazu navrací zpět část energie, kterou do ní investoval při dopadu – tedy čím více je do běhu vloženo, tím více podpoří i PureBOOST X. Funguje jako zrcadlo, usmějete se na něj a on úsměv vrátí.

Tyto boty byly navrhnuty přímo pro tvar a specifické potřeby ženské nohy. Právě ženy se adidas snaží dostat k běhu a co nejvíce je podporovat. Kromě technologie tak činí i nečekanými designy a lichotivým tvarem PureBOOST X, které ženy ocení.

Na Designbloku to ale pro adidas instalací zdaleka nekončí. Kromě toho organizuje i skupinové výběhy, které odstartují v sobotu a v neděli v 16:00 od Průmyslového paláce pod vedením zkušených trenérů, kteří poradí s technikou i správnou výživou. Na výběr budou trasy na 3 a 5km a to vše samozřejmě zdarma. Přijďte vyplavit endorfiny společně!

Reklama