Styl

Design blok: Móda Jaroslavy Procházkové

Součástí Design bloku, který v těchto dnech probíhá v Praze, jsou samozřejmě i módní show začínajících, ale i renomovaných návrhářů. Mě zaujala podzimní kolekce oděvní designérky Jaroslavy Procházkové.

moda

Proč? Jednak se konala v krásném prostoru pasáže Lucerna, kde má Jaroslava Procházková maličký butik, ale hlavně proto, že její modely předváděly (řečeno slovy návrhářky) ženy z masa a kostí. Herečky, které jsou zároveň jejími kamarádkami i zákaznicemi. Například drobná a křehká Tatiana Vilhelmová, éterická Jana Plocková, šarmantní Světlana Nálepková, její půvabná dcera Josefína, jižansky temperamentní Adriana Sobotová nebo třeba něžná Lenka Vlasáková.

moda

Není to sice žádná novinka, ale v každém případě dobrý nápad. Když vidíte oblečení na dlouhých a hubených modelkách, těžko se s nimi ztotožníte. Když ho předvádí  ženy různého věku a postav, snáze si představíte, jak byste v něm vypadala vy sama. Se vší skromností bych se postavou a hlavně výškou přirovnala třeba k Táně Vilhelmové.

Přišla jsem do Lucerny právě včas.

moda

„Molo“ ze světle šedého koberce už bylo připraveno a po krátkém přivítání začala přehlídka, která měla opravdu šmrnc a úžasnou atmosféru. Diváky se najednou stali nejen pozvaní, ale zastavovali se i náhodní kolemjdoucí a tleskali nápadité podzimní kolekci.

Malý obchůdek byl zároveň maskérnou a šatnou. Herečky z něj vyplouvaly a zase do něj mizely jako apoštolové na orloji. Předváděly s takovou chutí a šarmem, že by se od nich mohly profi modelky učit.

A modely? Převážně úpletové šaty, kostýmky, kabáty, ale i huňaté plyšové kožíšky. Vše v příjemných podzimních barvách čokoládově hnědé, sytě žluté, bordó nebo třeba v tónech šedé a modré .

moda

Všechno úžasně plynulo v takovém tempu, že jsem mnohdy ani nestačila fotit. Naštěstí jsem stála přímo u zdroje proti vchodu do butiku, kde Jaroslava Procházková dávala svým modelkám pokyny a určovala přehlídce rytmus. Občas jsem za závěsem zahlédla cvrkot uvnitř. Rychle převléknout, upravit a honem na plac, řečeno filmovou hantýrkou.

Závěrečné defilé, krásná kytice návrhářce a zasloužený potlesk.

moda

Hudba ještě zněla, a tak si pár diváků vyzkoušelo, jaké to je projít se po přehlídkovém mole.

Příjemnou tečkou na konec bylo moje setkání se Světlanou Nálepkovou. Navrhovala jsem jí několikrát kostýmy pro její koncerty a hodně dlouho jsme se neviděly. Navzdory zprávám o její těžké nemoci vypadala opravdu skvěle a já věřím, že to tak bude i nadále. Více se můžete dozvědět v našem chystaném rozhovoru.

   
11.10.2010 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] mio [*]

  Sonne — #4 těhotná je, čeká své 4. dítěSml16 to asi bulváru (který přinášel světu zprávy o jejím rozchodu s manželem) značně vytřela zrakSml30Sml67

  superkarma: 0 11.10.2010, 15:34:46
 2. avatar
  [4] Sonne [*]

  Není Lenka Vlasáková těhotná? Sml58

  peetrax — #3 Naprosto souhlasím!! Modely jsou fajn, dokonce i modelky Sml59, ale kvalita fotografií to celé trochu (dost) zabíjí... A to je škoda.

  1. na komentář reaguje mio — #5
  superkarma: 0 11.10.2010, 12:12:35
 3. avatar
  [3] peetrax [*]

  Přehlídka možná šmrnc měla, ale modely (aspoň tak, jak jsou zde vyfocené) jej postrádají. Sml80

  1. na komentář reaguje Sonne — #4
  superkarma: 0 11.10.2010, 10:42:37
 4. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Zajímalo by mě, kolik plyšáků muselo umřít na ten zrzavej plyšovej kožich Sml54

  superkarma: 0 11.10.2010, 10:39:50
 5. avatar
  [1] kareta [*]

  Sml67

  superkarma: 0 11.10.2010, 10:25:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme