Každý máme nějakou vůni, která se nám už od dětství pojí s Vánocemi. Pro někoho je to vůně vánočního smrku, pro někoho tradiční purpura a pro dalšího vůně perníků a vánočního cukroví. Ať už si chcete dát práci s pečením, anebo chcete ošálit své blízké vůní maminčina koláče z vonných svíček Air Wick, pojďte se s námi podívat na 10 rad, jak si provonět domov o Vánocích, a vytvořit tak pro sebe i své blízké tu pravou vánoční pohodu.

1. Užijte si vůni jehličí

Živý vánoční stromeček a smrkové chvojí různě po domě dokáže provonět domácnost nenápadnou vůní, která patří k Vánocům jako k zimě Ladovy obrázky. Pokud máte doma umělý vánoční stromeček a nechcete mít na svědomí pokácení toho živého, můžete si dát jen několik větviček na stůl, anebo koupit stromeček v květináči.

2. Mámo, tys nás ale přepekla…

Když maminka dopeče vánoční cukroví, a z právě otevřené trouby se vyhrne voňavý horký vzduch, rozzáří se oči každému dítěti. Dlouho ve vzduchu zůstává hlavně vůně oblíbených vanilkových rohlíčků. Ty z nás, které letos pečení nemají v plánu, mohou ale stejnou vůni vykouzlit i s pomocí svíčky s vůní vanilkové pečiva od značky Air Wick. Zklidňující vůně cupcaků, šlehačky a jahodového džemu navodí v bytě náladu Vánoc i těm, kteří ještě nestihli zadělat těsto na cukroví.

3. Dopřejte si voňavé nicnedělání!

Nečekejte s dárky na Ježíška, a odměňte se po skončení velkého vánočního úklidu sama! Napusťte si až po okraj horkou vanu a blízko ní dejte několik vonných svíček z vašich nejoblíbenějších vůní. Uvolnění těla i duše je pak zaručené!

4. Purpura na plotně

K tradičním českým Vánocům patří i purpura na plotně, o které se zpívá i ve známé písni Jiřího Šlitra. Aroma ze směsi koření, smolných pilin a vonných bylin, navodí tu pravou vánoční atmosféru.

5. Když tají vosky...

Některé ženy chytají při představě hořících vonných svíček úzkosti. Otevřený oheň není pro každého, malé děti a domácí zvířátka před nimi totiž zdaleka nemají takový respekt, a nikdo z nás určitě nechce, aby se chvilka relaxace změnila v bojovku s hasiči. I ti, kteří si netroufnou na svíčky, mohou ale bez obav provonět svůj domov pomocí elektronického ohřívače vosku Wax Melts od značky Air Wick. K času Vánoc se pak nejlépe hodí aroma „Vůně maminčina koláče“.

6. Kyselý jak citron? Voňavý jak citrus!

Hlavně lidem, kteří vyrůstali za socialismu, se pojí Vánoce také s tehdy vzácnými mandarinkami, pomeranči a grepy. Aroma citrusů umí obecně povzbudit mysl, osvěžuje vzduch a v pošmourném počasí zlepšuje náladu.

7. Voňavé dálky volají…

Někdo nejraději na všechen shon Vánoc zapomněl a odjel někam hodně daleko za sluníčkem a teplem. Ne každý si bohužel vánoční výlet do exotických krajin může dovolit. Každý si ale může přitáhnout vůni exotických dálek rovnou do domu. Ohřívač vosku Wax Melts s vůní „Radostné léto“ totiž přináší v koncentrované podobě vůně ovoce a čerstvých květin, které vám navodí atmosféru léta a tepla raz dva.

8. Perník od srdce

Napečte malé perníčky a nezapomeňte na koření: skořice, badyán, anýz, hřebíček a vanilkový lusk dohromady dokonale provoní vaši domácnost. Perníčky můžete potom s dětmi zdobit a pověsit je i jako dekoraci na vánoční stromeček.

9. Máme rádi svařák

Svařené víno si můžete užít nejen na Vánočních trzích, ale také u sebe doma. Receptů je celá řada, ale pokud nemáte chuť svařáku v lásce, můžete si užít aspoň jeho vůni. Aroma „Svařené víno u krbu“ má totiž i vosková náplň elektronického tavícího kotlíku na vosk Wax Melts.

10. Vánoční zamyšlení

Lidé, kteří se věnují meditaci, doporučují často pro lepší uvolnění zapalovat vonné svíčky s kadidlem, myrhou, cedrem nebo s vůní santalového dřeva. Nemusíte se nutně začít učit meditovat. Každá z nás by si ale měla v tom shonu během vánočních svátků najít čas na to se zastavit, a zamyslet se. Kam se můj život ubírá? Co jsem v tomto roce zažila? A co bych ráda podnikla v tom příštím? To jsou možná otázky, které si kladete. Jakákoliv příjemná a nevtíravá vůně nám přitom může při tomto malém vánočním zamyšlení pomoct.

 

AIR WICK® WAX MELTS elektrický ohřívač vosku a voskové náplně

Provoňte váš domov bohatou, rozptýlenou vůní Air Wick® Wax Melts. Nechte dlouhotrvající vůni nenápadně a airpomalu prostoupit vaší domácností.

  • Life Scents™ je první neustále se měnící vůně, která vytváří skutečný životní zážitek.
  • Ideální do ložnice, obývacího pokoje a dalších obytných místností.
  • Každé voskové náplně vydrží až 20 hodin.

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena: 299 Kč

 

AIR WICK® WAX MELTS voskové náplně

  • Svařené víno u krbuair
  • Vůně maminčina koláče
  • Radostné léto

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena : 124,9 Kč

Reklama