.

Desatero správného večírkáře aneb Jak přežít na vánoční párty bez ostudy

Novinky

Desatero správného večírkáře aneb Jak přežít na vánoční párty bez ostudy

Blížící se Vánoce nejsou jenom časem klidu, přejídání se a rozbalování dárků. Je to také doba firemních vánočních večírků, kterým se zkrátka ze společenských důvodů nemůžete vyhnout. V lepším případě vás bude čekat jen jeden, ale i tak je třeba jej zvládnout s grácií, bez ztráty dobré pověsti a ideálně také bez zdravotní úhony. Pro všechny, které čeká vymetání firemních večírků, máme deset základních rad, jak tyto aktivity přežít.

 

vecirek

1. Dress code - neboli kodex oblékání určující, jak se na danou událost obléci. Většina firem vnímá dress code jako součást celkové image firmy, takže pokud se převléknete za Ježíška, bude to sice něco málo vypovídat o vaší kreativitě, s největší pravděpodobností však budete za blázna (to v lepším případě, v horším už si rovnou updatujte CV). Zjistěte si tedy, v jakém stylu se vánoční večírek koná, a jaké oblečení bude vhodné zvolit.

2. Nejezte se alespoň trochu předem, ať se pak běsně nevrháte na raut, případně nekradete chlebíčky vaší kolegyni přímo z tácku... Nepřišli jste se přece jenom najíst, ale jste tady kvůli firmě a prohloubení vztahu s kolegy.

3. Alkoholické nápoje pijte střídmě. Není moc příjemné, pokud na vás na firemním intranetu vybafnou fotky polonahého rozcuchaného člověka tancujícího na stole, přičemž ostatní se tváří, že ho nevidí. Vlastně je. Pokud zjistíte, že to jste vy.

4. Přijďte včas. Je zvykem, že na začátku párty má ředitel, či jiný z vedoucích představitelů firmy proslov. Přijít až po něm může ubrat plusové body, zvláště pokud působíte v práci jen krátce.

5. Nekomentujte šéfův proslov, neskákejte mu do řeči a nesnažte se nahazovat mu vtipy. Musíte to vydržet. Pokud víte, že to pro vás bude nadlidský výkon, zapište se cca 3 týdny před večírkem do kurzu meditace, případně ignorujte bod č. 4.

6. Vynechte karaoke. (výjimku můžete udělat, jen pokud jste se drželi bodu č. 3, a zároveň vás v minulosti Jaro Slávik v  pěvecké soutěži pustil do dalšího kola)

7. Usmívejte se. S úsměvem jde všechno líp – toto klišé zkrátka platí. Budete působit mnohem přístupněji, sympaticky a snadno tak navážete kontakt s kolegy, se kterými můžete probrat i jiná, než jen pracovní témata. :-) Zářivý úsměv je zkrátka základ, proto vsaďte na zubní pasty Signal z řady White Now, které zaručí okamžitý bělostný úsměv již po jednom vyčištění jak pro holky, tak pro kluky.

8. Nefoťte šéfa v komických situacích a „nepostujte“ jeho obrázky na Facebook s vtipnými komentáři.

9. svých kolegů. Z nepříjemného pádu by kromě kopce ostudy mohlo vzniknout i nějaké nepříjemné zranění. A pozor na „ploužáky“ – už nejsme na základce, čili není vhodné kolegu či kolegyni nevhodně osahávat (ani pokud dá svolení, jste přece stále všem na očích).

10. Bavte se! I když jsou firemní večírky trochu specifické a díky nepsaným pravidlům se musíte stále trochu hlídat, párty si užijte. Žijeme jen jednou a legrace musí být. I když třeba na váš účet. :-)

 

 

   
11.12.2014 - Redakční novinky - autor: Marta Pušová

Komentáře:

 1. [9] PavlaM [*]

  Dobrý večer můj zážitek se tedy netýká vánočního večírku ale šlo taky o firemní akci. Firma slavila 20 let na trhu a vedení uspořádalo večírek pro zaměstnance a dlouholeté klienty. Konalo se to v Interntionalu takže to bylo na úrovni a udělali veliký dojem na zaměstnance i na klienty. Žádné veliké fopá nevzliklo, snad jen jedna obchodačka mi vykládala, že na ni dělal cukrbliky jeden vážený klient, ale nějak to uhrála do autu a nakonec to bylo vtipné a byla stoho další zakázka...Sml59

  superkarma: 0 27.07.2015, 18:57:32
 2. [8] Karo Líná [*]

  Firemní vánoční večírek mám pro letošek naštěstí už za sebou. Naštěstí píšu proto, že to nemám ráda. Tentokrát se někteří neuhlídali, vypili toho víc než bylo v jejich silách a chovali se tak, že si druhý den radši vzali dovolenou a třetí den chodili po chodbách se sklopenou hlavou Sml30 A ani se jim nedivím, protože někteří povídali takové věci, že bych na jejich místě snad uvažovala i o odchodu Sml52 A jedna kolegyně (která se taky řádně ztrapnila, protože obyčejně nepije, tak není na alkohol zvyklá - např. balila šéfa Sml28) tvrdí, že si od poloviny večera nic nepamatuje a ani neví, jak se dostala domů, jenom jí manžel řekl, že dorazila ve 3 ráno Sml30

  Jsem ráda, že jsem odešla včas a střízlivá a že další firemní večírek je hodně daleko Sml32

  superkarma: 0 11.12.2014, 21:05:58
 3. avatar
  [7] kobližka [*]

  Léthé — #5 Jasně - flamendr,ale ten vyžírkář mě napad s tím slovem večírkář Sml30

  superkarma: 0 11.12.2014, 17:07:17
 4. avatar
  [6] samecka [*]

  Č.9 je špatně zkopírované?

  superkarma: 0 11.12.2014, 17:06:48
 5. avatar
  [5] Léthé [*]

  kobližka — #4 spíš to bude flamendr...tak to znám já.Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #7
  superkarma: 0 11.12.2014, 15:29:27
 6. avatar
  [4] kobližka [*]

  Léthé — #3 A mě teprve teď padlo do oka to "úžasné" slovo večírkář,hmm,asi novotvar.Čte se to skoro stejně jako vyžírkář.A možná je to jedno a to samé Sml16Sml80

  1. na komentář reaguje Léthé — #5
  superkarma: 0 11.12.2014, 15:23:27
 7. avatar
  [3] Léthé [*]

  kobližka — #2 no joSml80...když my se asi hovno poučíme, jen remcáme, tak nám to ještě několikrát do toho Silvestra musí zopáknout.

  A stejně...někdy to sedne, někdy ne. No a co na tom, když se něco přežene ? Naše nejlepší alkoholické dýchánky na které si vzpomeneme třeba i za 15 let byly právě ty, kdy se třeba jelo i na pohotovost (nebylo to jednou) a kde jsem kamarádku fotila i na ošetřovně.Sml30 Jelikož jsme byly oblečené jako čarodějnice...bylo to v dubnu na čarodějnice, tak i personál chirurgie byl velice vstřícný a díky nám se bavila celá čekárna na pohotovosti.Sml30Sml52

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 0 11.12.2014, 15:02:45
 8. avatar
  [2] kobližka [*]

  Já chápu,že někdo jde z večírku do večírku,ale nebylo tohle tady před pár dny? Jen s tím rozdílem,že šlo o večírek firemní...co asi zase nebude tak velký rozdíl.

  Takže rady skutečně hodně potřebné Sml6

  1. na komentář reaguje Léthé — #3
  superkarma: 1 11.12.2014, 11:58:15
 9. avatar
  [1] zlato [*]

  Hlavne vse v pohodeSml16

  superkarma: 0 11.12.2014, 10:12:09

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme