Bulvár

Derrick dořešil svůj poslední případ


Ve věku 85 let zemřel v sobotu německý herec Horst Tappert, známý i v Česku jako představitel inspektora Derricka ze stejnojmenného televizního seriálu.

Tappert hrál oblíbeného mnichovského kriminalistu neuvěřitelných 24 let – až do roku 1998, kdy se definitivně s touto postavou rozloučil, protože se už pro ni cítil příliš starý. Do té doby natočil 281 dílů seriálu. 


Německo a Němci truchlí. Nekrolog vydala všechna významná média. Inspektor Derrick byl nejstarším sloužícím televizním policistou.

Zpočátku nebyly kritiky seriálu příliš příznivé. Nakonec si ale hloubavý a rozvážný detektiv získal až kultovní oblibu a jeho představiteli získal dokonce státní vyznamenání Spolkový kříž za zásluhy.

 

Zásluhy Tapperta za šíření dobrého jména německé policie ocenil i odborový Svaz německých kriminalistů (BDK).

„Horst Tappert svým hereckým výkonem a ztvárněním kriminalisty Derricka přispěl ke zvýšení prestiže povolání kriminalisty a celé kriminální policie ve veřejnosti,“ řekl místopředseda BDK Bernd Carstensen.

 

Inspektor Derrick byl pověstný a zřejmě i oblíbený tím, že sázel hlavně na rozum, a ne na pistole. Nikdy nebyl příliš hlučný, ale spíše zdvořilý, šarmantní a slušně oblečený.

 

Přestože byl seriál často kritizován za nedostatek akčnosti, měl fenomenální úspěch nejen u německého publika, ale i v zahraničí. Televize ZDF ho prodala do více než stovky zemí a vysílaly ho i české televize.

 

Zdroj: Tagesspiegel

   
17.12.2008 - Kultura - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] saruz [*]

  dobrý herec to byl, ten seriál se mi líbí

  superkarma: 0 27.12.2012, 23:21:35
 2. avatar
  [1] átéčko [*]

  škoda ho. Moc se mi líbil

  superkarma: 0 17.12.2008, 18:26:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme