Bulvár

Depešáci ve hře pro holky


Počítačová hra Sims se před pěti lety, kdy se začala distribuovat, stala fenoménem popové kultury. Byla přeložena do sedmnácti různých jazyků.

Když se v roce 2004 začala prodávat hra Sims 2, měla okamžitě velký úspěch. Přinesla totiž naprosto nový zážitek z hloubky hry.

 

Simáky hraje ze všech hráčů kolem 70 % žen. „SIMS 2 je životní simulátor v pravém slova smyslu. Ve hře můžete randit, vdát se, založit rodinu, mít děti, podnikat, chodit na večírky, studovat vysokou školu – prostě, co vás napadne. Vyzkoušet si život na nečisto a nebo si prostě jen "splnit" svoje tajná přání. A to myslím mluví za vše,“ říká Rostislav Starý z agentury PR POINT.

 

Věková skupina "hráček" SIMS 2 je velice rozmanitá. Největší část tvoří dívky a ženy ve věku od 12 do 20 let, ale rozhodně nejsou žádnou výjimkou ani ženy nad třicet let. „Tyto ženy hrají průměrně hodinu denně,“ doplňuje Starý.

 

Chceš butik? Máš ho mít!

 

Od začátku března 2006 je v prodeji nová platforma hry Sims 2, která dostala název Ve světě podnikání. Kromě toho, že si díky ní můžete vytvořit jakýkoli typ obchodu, od butiku s módním oblečením až po řetězec restaurací, setkáte se v Sims 2 i se skupinou Depeche Mode.

 

Skupina Depeche Mode, jejíž kariéra trvá již 25 let, totiž nazpívala svůj song Suffer Well a ten byl poté nahrán do rodného jazyka Sims – simštiny (tzv. Simlish).


Simlish – unikátní smyšlený jazyk vytvořil vývojový tým kaustikum Sims na základě experimentů zaměřených na ukrajinštinu a Tagalog, jazyk používaný na Filipínách.
  

„Depeche Mode byli vždy otevřeni novým cestám vedoucím k podělení se o svou hudbu, ale nahrávka verze Suffer Well v jazyce Simlish zněla naprosto bizarně. A právě proto jsme tomu nemohli odolat,“ řekl k projektu David Gahan, zpěvák Depeche Mode.

Na videoklip máte možnost podívat se ZDE.

„Zájemců o nazpívání svého hitu v simštině bylo mnoho, musím zmínit českou zpěvačku Victorii, která nazpívala pro dodatek Noční Život píseň Cry,“ dodává Rostislav Starý.
 

Jak se vám líbil videoklip?
Znáte Sims? Proč je hrajete?
Co vás na této hře nebaví?
Zobrazuje Sims podle vás realitu?
Myslíte, že stačí zvládat situace v Sims a pak už nebudete mít problémy ani v životě?

   
13.03.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. [5] tanecnice [*]

  Popelkaniki: mrknu tam,,,protoze jinak sim jsou nudddnyyyyyy hrozne

  superkarma: 0 15.03.2006, 05:37:24
 2. avatar
  [3] Amélie [*]

  Tuhle hru miluju! Jeden čas jsem jí hrála fakt hodně .Teď už minimálně, nemám ji ve svém počítači , takže jen když jedu navštívit rodinu.

  superkarma: 0 13.03.2006, 14:55:25
 3. avatar
  [2] Vivian [*]

  Sims hraje 70% žen? A není to spíš tak, že 70% hráčů Sims tvoří ženy?

  superkarma: 0 13.03.2006, 13:45:19
 4. avatar
  [1] erKa [*]

  Znám..nehraji..pro mě blbost! Já rači Silent Hill,The Suffering adp.

  superkarma: 0 13.03.2006, 13:19:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme