Důvodem oslav na pracovišti jsou nejčastěji narozeniny šéfa nebo některého se zaměstnanců, dále pak narození dítěte, rozlučky se svobodou, firemní výročí a úspěchy, anebo třeba také státní a mezinárodní svátky. Anebo, že by už ne? Kde to žiju?

Každopádně v dnešní soutěži si některé státní a také mezinárodní svátky připomeneme. Podle krátkého nápovědního textu mě nezajímá datum vzniku, ale jejich název.

A jak je u mě dobrým zvykem, otázky jsou lehoučké, spíš jen pro dlouhou chvíli (a samozřejmě také o účast ve slosování) 

1.svátek

Jak se jmenuje slavný jarní, mezinárodně uznávaný svátek, stanovený na počátku minulého století původně k výročí stávky newyorských švadlen?

2.svátek

Jak se jmenuje mezinárodní svátek, založený na konci předminulého století na paměť vypuknutí stávky amerických dělníků?

3.svátek

Tento významný den se slaví v jiném datu ve světě a jindy u nás. U nás je spojen se jménem Jan Amos Komenský. Jaký den mám na mysli, který slavíme?

4.svátek

Kdo četl pozorně tematický článek, tak je mu jasné, že další oslavy, které následovaly po oné popisované oslavě, musely být ještě bouřlivější, neboť šlo o den, který se slavil v září, nejsem si jista, zda se ještě slaví, ale je spojen…, no s tím mým prvním zaměstnáním. :) O jaký den jde (šlo)?

5. svátek

A jdeme do anglicky mluvících zemí, kde si každým rokem vydlabou dýně, strčí dovnitř svíčku a slaví velký svátek, který se nazývá jak?

6. svátek

Tak tento významný den jsem měla vždy spojen s číslem 9. a po revoluci se zase musí říkat číslo 8. Potom si vyberte. Každopádně jsme rádi, že k tomuto významnému dnu pro československý lid došlo. Který den mám na mysli?

7. svátek

Jako poslední si připomeneme svátek, který je ovlivněn původními dny Země. Poslední dobou alarmuje zejména na zhoršování a ničení naší planety a životního prostředí. Název se dá odvodit. :)

Názvy všech sedmi významných dnů/svátků, pište prosím v řadě za sebou do odpovědního boxu.

Odpovědní box KLIKNI

Správnou odpověď se dozvíte zítra, v úterý 24. 7. v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

knihaV této hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Tentokrát je to kniha Mystický sex od A do Z autorky Cassandry Lourisové (vydala METAFORA) a krásný balíček kosmetiky AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

anew

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 7. 2012 do 20. 8. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o knihu Mystický sex od A do Z. Pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kosmetický balíček AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

Reklama