Zdraví

Denisa Fuksová: „Za dva roky jsem zhubla 38 kilo a jsem konečně šťastná!“

Domníváte se, že zhubnout z poměrně značné obezity k téměř dokonalým tělesným proporcím se téměř žádné ženě nepodaří? Nenechte se mýlit. My vám přinášíme rozhovor s jednou z vás, která dokázala naprosto od základů změnit svůj život...

Když jsem k Denise Fuksové (41), které se dnes naplno věnuje komplexnímu poradenství v péči o lidské tělo, přišla na masáž, nikdy bych si netipla, že tato usměvavá blondýnka před dvěma lety vážila téměř o 40 kilogramů více. Proto když jsem zjistila, jakou neuvěřitelnou životní změnou si v posledních letech prošla, neváhala jsem a požádala ji, aby se s námi se všemi o svůj příběh podělila…

ddd

Deniso, v posledních dvou letech jste prošla naprosto zásadní fyzickou změnou. Řekněte nám, kolik kilogramů jste zhubla?
V roce 2013, kdy jsem odcházela ze svého minulého zaměstnání, vážila jsem neuvěřitelných 109 kg, dnes mám 71 kilogramů – takže pokud dobře počítám, za dva roky jsem zhubla 38 kg.

To je neuvěřitelné! Gratuluji! Jak jste to dokázala?
Změnila jsem svůj životní styl, začala se jinak stravovat, hýbat se a předně jsem skončila v zaměstnání, kvůli kterému jsem se ke své alarmující váze dopracovala…

Předpokládám tedy, že jste měla sedavé zaměstnání?
Přesně tak. Své minulé práci, kde jsem působila deset let, jsem obětovala prakticky vše – nejen svůj profesní, ale i svůj soukromý život. Pracovala jsem ve středním managementu, kde byl stres na denním pořádku, a samozřejmě jsem se v práci i špatně stravovala – jedla jsem hlavně večer, kdy jsem díky vlčímu hladu vždy vybílila lednici. Nebylo tedy divu, že kila šla nahoru.

Vše se ale změnilo před dvěma lety. Co vás vedlo k tak odvážnému životnímu kroku?
Už delší dobu jsem pociťovala únavu. Práce mne sice bavila, kolem sebe jsem měla i fajn lidi. Jenomže každý den byl stejný, honíte se jenom za termíny a čas utíká. K mé váze se navíc přidaly i zdravotní komplikace. Tělo mi dávalo jasné signály, že jestli něco nezměním, bude zle. A tak jsem využila změn ve firmě, dohodla jsem se na ukončení pracovního poměru a dala si pauzu.

vvvv

A pak vám začal nový život?
Přesně tak! Najednou jsem zjistila, že venku je život (smích). První dny byly velmi zajímavé, měla jsem neustálé výčitky, že jsem někde měla být a něco jsem promeškala, ale to se velmi rychle srovnalo. Začala jsem si užívat života, chodit ven, vídat své staré přátelé, a plánovala jsem si další aktivity – začala jsem chodit na španělštinu, na jógu, kurzy tanců, kurz psaní, malování. Můj diář se zase začal plnit. I cvičit jsem se přinutila, přestože jsem sport vždy nenáviděla. Do fitka by mě ale nikdo nedostal, tak jsem cvičila doma s x-boxem. Konečně jsem začala investovat do sebe a svého zdraví a váha šla rychle dolů.

Deniso, jak zásadně se liší váš současný jídelníček od toho před dvěma lety?
Hlavně v pravidelnosti. Nyní si jídlo opravdu vychutnávám a jím pravidelně. Užívám si například vydatných a teplých snídaní, které pro mě byly dříve nemyslitelné, a hlavně se opravdu snažím svému tělu dodávat vše, co potřebuje.

Dáte si někdy svíčkovou se šesti?
Jistě, moc ráda, ale jen občas. Zhubnout neznamená držet dietu, ale změnit životní styl, přemýšlet o tom, co jíme. Já si třeba oblíbila pohanku, ovesnou kaši a jím více luštěnin. Důležité je nenechat naše tělo hlavně hladovět, jinak si ukládá do zásoby a člověk tloustne.

Jak na tuto změnu reagoval váš manžel?
Nemám manžela ani děti, svůj čas jsem trávila s kamarádkami s podobným pracovním nasazením a osudem. A ty, co byly vdané, se teď rozvádějí. Jsme taková zvláštní partička.

ddd

Mrzí vás to, co vše jste své bývalé profesi obětovala?
Jistě. Kdybych mohla vrátit čas, udělala bych spoustu věcí jinak. Jenomže já žiju teď a tady. Je jaro a já si jako svobodná ženská hodlám užívat randění. Tentokrát si nehodlám nechat práci přerůst přes hlavu. Ale je to těžké, má nová práce mne baví a já jsem zvyklá dělat věci naplno. Pracuji teď na třech místech a kolem mám spoustu aktivit. Naučila jsem se ale poslouchat své tělo. Když jsem unavená, jdu dřív spát. Když mám ráno volno, jdu si zaběhat a je mi jedno, jestli zrovna prší. Své tělesné schránce dlužím hodně a starám se o ni s pokorou.

Co byste poradila ženám, které jsou na tom podobně jako před dvěma lety vy?
Aby se naučily poslouchat své tělo, zbavily se stresu a víc jedly. Zjistila jsem totiž, že většina lidí z kanceláří jí opravdu málo a navíc s nevyváženým obsahem živin. Rozhodně by proto měly navštívit výživového poradce, který jim zkontroluje energetický příjem a výdej a sestaví jídelníček přímo na míru. To je velmi důležité. A pokud nemají možnost jíst v zaměstnání pestrou stravu, měly by se naučit jídlo připravovat doma. Mezi surovinami, které máme k dispozici ve firemní kantýně, a těmi, které si doma připravíme, je zásadní rozdíl v kvalitě. A také samozřejmě to, aby do svého života přidaly pohyb. Protože jedině tak zůstanou zdravé a nezadělají si na cukrovku nebo vysoký krevní tlak. Sama bych nevěřila, že toto řeknu. Sport mi naprosto nic před dvěma lety neříkal, ale dnes běhám svých pět kilometrů dvakrát i třikrát do týdne, a to je co říct (smích). Jsem na sebe pyšná a měly by být i vaše čtenářky. Své tělo, ať už je jakékoliv, nesmíme nenávidět, ale milovat. Pokud k němu budeme přistupovat s péčí a láskou, odmění se nám…

vvv

Deniso, děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!

Chcete-li se o Denise dozvědět více, navštivte její stránky http://www.masazealinie.cz

Čtěte také:

   
24.04.2015 - Efektivní hubnutí - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. avatar
  [29] navia [*]

  Já zhubla samovolně, kolem rozvodu cca 15-16 kg. Pak jsem se trochu zklidnila a asi 5 zase nabrala, ale to pořád šlo. Pak jsem musela na operaci nádoru na mozku, musela jsem užívat kortikoidy a nabrala neuvěřitelně... skoro 20 kg. Všichni doktoři furt tvrdili, že to je jen zadržená voda, která se ztratí až ty kortikoidy vysadím... Prd. Něco se sice ztratilo, ale jsem zase na stejné váze jako před rozvodem, jídelníček jsem si sestavit dala, ale to bych nesměla chodit na obědy ve školní jídelně. A vařit si denně doma a ještě si to tahat s sebou se mi fakt nechce. Takže si za to můžu sama.

  superkarma: 0 23.09.2015, 12:43:52
 2. avatar
  [28] řeřicha [*]

  paráda Sml67

  superkarma: 0 29.04.2015, 07:49:33
 3. avatar
  [27] kuželka [*]

  Matinea — #24 Souhlasím. Před časem jsem zhubla 25 kilo. Oblečená jsem začala vypadat úžasně. Ale kůže už neměla šanci se stáhnout na původní velikost... Takže plavky vcelku super, bikiny NEEEEEEE!!!!

  Nicméně stejně je to povznášející pocit být zase štíhlá Sml59

  superkarma: 0 27.04.2015, 11:38:09
 4. avatar
  [26] Prskoletka [*]

  Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 26.04.2015, 17:13:57
 5. [25] verka semecka [*]

  Sml79Sml67

  superkarma: 0 25.04.2015, 10:45:22
 6. avatar
  [24] Matinea [*]

  margot — #7 Ne, do plavek raději ne!!! Přesto, že paní Denisa nyní po snížení váhy vypadá skutečně velmi dobře Sml67, tak v plavkách to nebude asi nic moc. Úbytek váhy téměř o 40 kg se jistě na postavě podepsal a na promenadu v plavkách už to holt nebude.

  1. na komentář reaguje kuželka — #27
  superkarma: 0 24.04.2015, 23:49:11
 7. [23] Karo Líná [*]

  Závidím, sedavým zaměstnáním jsem si taky vysloužila pěkných pár kil nahoru. Bohužel jako návod mi rozhovor neposloužil - moje práce mě velmi baví, takže ji dobrovolně neopustím, a navíc když kolem sebe vidím ty hromady dlouhodobě nezaměstnaných, co se jim nedaří nic najít, nebudu se do takových dobrodružství pouštět už tuplem - úspory by mi dlouho nevydržely Sml32 Ale věřím, že to funguje. Ostatně stačí mi k tomu delší dovolená - když vyrazím na měsíc na cesty, vždy se vracím tenčí a v kondici Sml22 Jenže pak zas nastoupím do pracovního procesu a je to brzy zpátky.

  Vloni jsem změnila způsob stravování a zhubla jsem. Zaradovala jsem se, u změněného způsobu zůstala - a kila naskákala zpět Sml68 Tělo si asi zvyklo Sml80 Lepší figura mi vydržela zhruba rok. Paní v článku taky není zhubnutá moc dlouho, tak jí přeju, ať se jí to nevrátí. To je totiž vždycky nejtěžší.

  superkarma: 0 24.04.2015, 18:48:14
 8. avatar
  [22] Májík [*]

  Gratuluji,to je uzasny uspech. No a k tomu,ze prestala na nejaky cas chodit do prace. Tipla bych,ze kdyn nema deti ani manzela a pracovala v managementu,tak za prve mela asi pekny plat a za druhe ho nemela za co moc utrácet, takze nejspis za tu dobu neco usetrila a mohla si tudiz na čas dovolit nepracovat. Pise,ze ted uz zas pracuje.

  superkarma: 0 24.04.2015, 14:27:11
 9. avatar
  [21] gerda [*]

  margot — #7ne, stačilo by být oblečená jak na první fotceSml58

  superkarma: 0 24.04.2015, 14:04:42
 10. avatar
  [20] Léthé [*]

  Sml59tak tomu říkám hubnutí....a to dokonce bez ketodietySml30Sml52

  GratulujiSml67, rozdíl je markantní a mám pocit že i trvalý.

  margot — #5omyl....některé práce ti ta kila navíc doslova přibetonují. Já nikdy neměla problémy s váhou, až po té, když jsem po zrušení původní rok a půl musela změnit práci a v ní SEDĚT 12 hodin. Nosila jsem si do práce svoje zdravá málo kalorická jídla, kolem mě smíchy váleli co jím, ale stejně jsem z váhou nehnula, spíš naopak lezla neúprosně nahoru a nahoru....

  Až po té, co jsem skončila s touto sedavou prací a začala jíst víc a častěji. A hlavně žít a nestresovat se. Takže ano, jsou práce, které vám mohou způsobit přibývání na váze. Žerete často hlavně večer, zajídáte stres a vůbec....Denisa je toho příkladem.

  superkarma: 0 24.04.2015, 13:41:58
 11. [19] spavec [*]

  To je opravdu úspěch. Zhubnout 38 kg! To chtělo určitě komplet nový šatník Sml16Sml67 Denise to moc sluší.

  superkarma: 0 24.04.2015, 13:40:02
 12. [18] FAXÍK [*]

  Tak to je super změna Sml67

  superkarma: 0 24.04.2015, 13:31:47
 13. avatar
  [17] AnteaX [*]

  Šikulka s pevnou vůlíSml16Přeji jí, ať se jí daříSml67

  superkarma: 0 24.04.2015, 13:28:24
 14. avatar
  [16] kamarád [*]

  malenina — #14 No,vždyť ano.Asi jste špatně pochopila můj komentář,já přece říkám,že to není pro všechny a paní,která zhubla,naopak chválím.

  superkarma: 0 24.04.2015, 13:03:18
 15. [15] leidemannova [*]

  velký obdiv

  superkarma: 0 24.04.2015, 12:44:17
 16. avatar
  [14] malenina [*]

  kamarád — #13Třeba proto, že je to zde dáno jako návod a vzor, jak zhubnout. Proto to není pro každého Sml79

  1. na komentář reaguje kamarád — #16
  superkarma: 0 24.04.2015, 12:38:58
 17. avatar
  [13] kamarád [*]

  Rikina — #11 Proč by všechno mělo být pro každého? To je asi stejné,jako že bohatý prostě nemůže být každý.Třeba vy osobně hubnout nepotřebujete,tudíž nemá smysl se tím zabývat.To,že si paní dala jakousi pracovní pauzu a zjistila,že život je i venku mimo její kancelář neznamená,že jí to stojí statisíce.Takhle žije plno jiných lidí - chodí do přírody,jezdí na výlety,chodí do jazykových kurzů,setkávájí se s přáteli...co já vím,co ještě podnikají.A neruinuje je to.To už by ten život neměl žádný smysl,kdyby se jeden ráno probudil,šel do práce a večer se z ní vracel.A tak to dělal od pondělí do pátku,případně do soboty,a užil si jen o víkendu.

  Osobně paní gratuluju,je z ní kočka Sml67

  1. na komentář reaguje malenina — #14
  superkarma: 6 24.04.2015, 12:02:57
 18. [12] dadma [*]

  Denisa má můj obdiv. Vím co by se mělo dělat a co ne ,ale stejně jedu ve starých kolejích.

  superkarma: 0 24.04.2015, 10:47:28
 19. [11] Rikina [*]

  No jo, to by se mi taky líbilo, ukončit pracovní poměr, dát si pauzu, užívat života, chodit ven, trávit čas s přáteli, chodit na kurzy... akorát nevím, kdo by mi to všechno platil, a z čeho bych byla živa, poněvadž jaksi ta práce a mzda za ni je pro mě jediným zdrojem příjmů. Sml80 Čili tento způsob změny patrně nebude vhodný pro každého.

  1. na komentář reaguje kamarád — #13
  superkarma: 6 24.04.2015, 10:43:31
 20. avatar
  [10] denkas [*]

  vladka321 — #8Na nohy,na ruce,... Rozdíl je vidět. Já gratuluju Sml59

  superkarma: 0 24.04.2015, 10:19:43
 21. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Klobouk dolů Sml67

  superkarma: 0 24.04.2015, 10:15:46
 22. avatar
  [8] vladka321 [*]

  margot — #7Stejně tak podívám-li se na nohy!!! Já vidím rozdíl jednoznačně markantní Sml67

  1. na komentář reaguje denkas — #10
  superkarma: 0 24.04.2015, 10:06:14
 23. avatar
  [7] margot [*]

  se má jako paní svlíknout do plavek?Sml57 rozdíl mezi 1. a 3. fotografií rozeznám na první pohled i já jakožto naprostý ignorantSml24

  1. na komentář reaguje vladka321 — #8
  2. na komentář reaguje gerda — #21
  3. na komentář reaguje Matinea — #24
  superkarma: 1 24.04.2015, 09:53:20
 24. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Prima úspěch! Jen bych se, jako gerda, přimlouvala za to, aby nám slečna ukázala svou novou postavu, na těch fotkách to není vůbec vidět.

  superkarma: 2 24.04.2015, 09:46:10
 25. avatar
  [5] margot [*]

  gratuluji k úspěchu. jen si myslím, že za kila navíc nikdy nemůže práce, partner, co dobře vaří a všechny ty další užívané výmluvy - ale vždy jen a pouze dotyčný svojí nedisciplinovaností a neschopností si svoje stravování ohlídatSml80

  btw 2. fotka se mi zdá jako pohled z vyhlídky na Řípu

  1. na komentář reaguje Léthé — #20
  superkarma: 2 24.04.2015, 09:42:53
 26. [4] ZdenaZ [*]

  gratuluji k bezva výsledkům,Sml67

  superkarma: 0 24.04.2015, 07:52:01
 27. avatar
  [3] datura [*]

  To se jí to hubne, když nemá ani manžela ani děti a nemusí denně vyvařovat a 3x do týdně péct, jako já. To se pak dieta drží těžko. Sml80 Ale povedlo se jí to náramně Sml59

  superkarma: 2 24.04.2015, 06:45:29
 28. avatar
  [2] gerda [*]

  Pěkný výsledekSml67 Jen se mi moc nelíbí fotky po zhubnutí. Jsou jakési málo zřetelné a zpovídaná slečna se na nich navíc halí, tak je pendrek poznat, jakou teď postavu vůbec má.

  superkarma: 3 24.04.2015, 05:29:16
 29. avatar
  [1] danca79 [*]

  Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67

  Klobouk dolu. Jak je videt, kdyz se chce, tak to jde! Sml16

  superkarma: 0 24.04.2015, 04:20:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme