Domácnost

Deník Kočky 3 – Přínos domů

Přínos Koťátka domů je velikou záležitostí a událostí. Člověk nemůže dospat, jak se těší.

To je chyba. Vyspěte se lidičky, protože je to na nějaký čas – někdy navždy – poslední noc, kterou budete v klidu a nerušeně spát. Další noci Vás bude budit to vaše rozkošné klubíčko se svými nejrůznějšími přáníčky. Jednou bude chtít podrbat, jindy pohladit, pak zase jen přitulit a spinkat s vámi, v nejhorším případě si bude chtít ve dvě v noci hrát.

Takže si tu „poslední noc“ užijme se vším všudy.

Ráno je fajn mít připraveno vše, co Koťátko potřebuje. Hlavně kočičí WC a vaše nervy. Pelíšek je užitečná věc, nikoli však nutná. Koťátko si velmi rychle zvykne na to, že pelíškem je celý byt, a může se klidně stát, že to, co vy považujete za pelíšek, koťátko vůbec ne, či v lepším případě to bere jako jeden z mnoha svých pelíšků.

 

Výběr jména je záležitostí velice důležitou. Vždyť s tím bude číča žít a nakonec my taky. Vybereme-li osvědčené nebo zvláštní, to už je jedno, mělo by být ale výrazné, aby se zřetelně odlišovalo od běžné mluvy. Prý je i dobré, aby obsahovalo hlásku č.  Ale i na Micku kočky taky velice dobře slyší.

Dobrou věcí je pojmenovat Koťátko podle jeho maminky. To jsme udělali z nouze, protože jsme nemohli vymyslet lepší jméno. Micek a Macků už bylo hodně a pro britskou kočku mi připadalo dost obyčejné.

A tak to šedivé, pardon vlastně modré, klubíčko chlupů dostalo jméno po mamince.

Nevýhoda: Pocit, že nemáte žádnou fantazii.

Výhoda: A to veliká: Kotě na toto jméno slyší od prvního dne, protože ho slýchávalo od prvních chovatelů a velmi lehce si ho spojí se svojí osobou.

 

Připravte se na to, že ač Koťátko vypadá nevinně a je to takový malinký chudáček, který potřebuje vaši něžnou péči, což je pravda, je to částečně i zdání, protože je to osobnost, která má na vás od první chvíle svůj názor. Umí se o sebe postarat, i když v třípokojovém bytě si myš k večeři většinou nechytí, ale hlavně se připravte na to, že se kočka ráda učí. Ráda se učí, ale jen to, co je v její prospěch. To má pamatováka tak jedinečného, že by jí ho mohl závidět leckterý student bojující s maturitními otázkami.

 

Cesta pro Koťátko bude jistě radostná a plna očekávání. A taky klidná. Ta zpáteční už taková nebude. Samozřejmě pro Koťátko jedeme s přepravkou či jinou vhodnou a hlavně bezpečnou „nádobou“. Vybrali jsme to nej,  nej, nej Koťátko, zchudla nám peněženka, ale obohatila domácnost. A my si to klubíčko prohlížíme jako cizího tvorečka, ale velmi brzy si na ten ksichtík zvykneme a nebudeme si bez něj umět představit život. Koťátko může cestou mňoukat, až naříkat, při troše štěstí ho to za chvilku přestane bavit a lehne si a bude jen tiše pozorovat okolí.  Možná, někdy se to ani nemusí stát a celou cestu budete poslouchat kočičí „koncertování“.

 

O to radostnější bude příchod do  nového domova.

Dostali jsme dobrou radu, abychom udělali Koťátku omezený prostor, např. ohrádkou, aby si pomaličku zvykalo. Kočka, tehdy ještě Kotě  – a tehdy se provalila celá její povaha, ale to jsme my ještě zdaleka netušili – proběhla celý byt kosmickou rychlostí, pak po nás mrkla očkem a byla doma. Večer tam už byla doma víc než my, vesele hopsala, hrála si s kdečím, slyšela na jméno, no prostě dokonalost sama.

Zcela určitě je ta věc s ohrádkou užitečná, když je Koťátko vyplašené. Další rada zněla – nesahat na něj, nehladit prvních pár dnů. Ale to si myslím, by nevydržel nikdo.  Neprovozovali jsme ovšem žádné „tahání“, a to ani tehdy, ani teď, protože Kočka je veliká osobnost a prostě dá najevo, že teď teda žádný hlazení. Ani nošení v náručí nemiluje, z výjimkou našeho příchodu domů. To vyžaduje. Vrní a kroutí se kolem našich nohou, a když ji na sebe zvednu, je změklá jak napůl vařená. Usadí se mi v náručí, vrní jak traktor, slastně zavírá oči a sleduje okolí z trochu vyšší perspektivy, než je její obvyklá. Jinak ovšem ZÁSADNĚ NE!!!!

Vůbec, chce-li se Kočka kocat a lísat, pak mám smůlu, musím jí vyhověť, nebo bych si to u ní zavařila na pěkně dlouho.

Chci-li se já s Kočkou kocat a mazlit, pak mám smůlu, jejímu odmítavému postoji musím vyhovět, nebo si to u ní zavařím na pěkně dlouho.

Se sadomasochistickou potěchou sleduju nepoučitelné návštěvy chtivé pohlazení, snažící se Kočku přesvědčit, že ji chtějí „jen“ pohladit. Ocházejí s krvavými šrámy…. Dobře jim tak……!!!!!

   
04.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [24] Odemětobě [*]

  lilithheta: ňuníček Evžen Promiň,představila jsem si jednoho místního týpka,jak honí po ulici kaštany.Zkusím to,večer jdu přes park,snad něco najdu.A na noc je zabavím.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:55:49
 2. avatar
  [23] lilithheta [*]

  Odemětobě: Náš Evžen miluje kaštany. Cokoli jiného kulatého tvaru ho nezajímá, jen kaštany. Kaštany po dlaždicích - pekelný rámus. Ale stejně je to náš mazlíček ňuníček.

  superkarma: 0 05.10.2005, 13:18:35
 3. avatar
  [22] Amálie [*]

  Mým koníčkem je sice kynologie, ale u koček se mi líbí ta jejich OSOBNOST!!! Podobnou má i nuj haf, venku poslouchá na slovo, ale doma, když se mu nechce, na zavolání akorát lehce zavrčí a otočí se znechucem čumákem ke zdi, aby na mně nemusel proboha koukat!!!

  Akorát jak si moc na návštěvách nevšímam, tak mi samy pořád lezou na klín, prý jsou v šoku, že se najde TAK drzá osoba, kterou ani nenapadne se k nim sklonit, natož je chtít pohladit

  superkarma: 0 04.10.2005, 19:32:46
 4. avatar
  [21] Meander [*]

  Odemětobě: Právě že nic, co by už nebylo vymyšleno Název by možná mohl být "přinesení..." Ale i to je poněkud zhůvěřilé.

  superkarma: 0 04.10.2005, 17:04:06
 5. avatar
  [20] Odemětobě [*]

  Meander: a cos vymyslela? Mně ten název češtinářsky taky moc nesedí.

  superkarma: 0 04.10.2005, 16:49:25
 6. avatar
  [19] Meander [*]

  Tak jsem přemýšlela, čím jsou domy přínosné pro kočku

  superkarma: 0 04.10.2005, 14:56:47
 7. avatar
  [16] gullinka [*]

  My mame 4letého kocourka a to je strašný spáč.Jakmile je 19.30 on si vyleze na křeslo a spinká. Ráno kolem pul sedmé když vstávám s dcerou do školy tak si kocourek(Ajsík) zajde na záchod a jde zase spinkat. Ted zrovna zase spí. Ale co má nejraději tak je že když si lehnu na gauč tak mi vleze na prsa a šlape na nich a pak se na mě uvelebí.

  superkarma: 0 04.10.2005, 12:44:33
 8. avatar
  [15] Motty [*]

  Tak to já mám ze 4 koček dvě absolutní mazlidla, který mě nenechají chvilku samotnou, jen dosednu, mám na klíně jednoho a vzápětí mě probodává žárlivej pohled další kočule, takže zaujmu pozici mezi sedem a lehem, aby se na mě mohli usalašit oba. A druhý dvě milujou mazlení jen na zemi, do náruče se nehrnou.

  superkarma: 0 04.10.2005, 12:22:07
 9. avatar
  [14] Odemětobě [*]

  Manx: Jasně,to vybije energii načerpanou spaním a pak v klidu chrní celý den,co jsme v práci.Ta naše potvora v neděli nad ránem někde u kluka vyhrabala skákací kuličku.Tvrdý plast a plovoucí podlaha,to bylo něco.Rachot,že vzbudila i mě za 2 dveřma.Trestám plácnutím přes stehno.Škrábání vyžaduje a zadek mi při tom strčí až pod nos a dere kolena.

  superkarma: 0 04.10.2005, 12:05:16
 10. avatar
  [10] Muška [*]

  lenulilinka: Máš asi vyjímku.Naše mladý mají taky chovací kočule.Já mám 2kominíčky a Matýsek je chovací,jen když sám chce.Mášenka se nechá pomazlit asi jenom minutu,ale hladit a drbat na zemi,abych se k nim ohýbala,to chtějí oba.

  superkarma: 0 04.10.2005, 10:08:23
 11. avatar
  [7] Odemětobě [*]

  tomáš: naši kočku lidské jídlo vůbec neláká,jen když porcuji syrové maso,to je hodně neodbytná.Občas,když jím šunku,tak si ždibínek ochutná,ale většinou znechuceně odchází.

  superkarma: 0 04.10.2005, 08:17:52
 12. avatar
  [6] Odemětobě [*]

  Zrovna v pátek večer jsem naší Sáře promlouvala do duše.Že jsem si ji pořídila na mazlení místo miminka,že ji chci ňuhňat a dlachnit (strašné výrazy,že?)a ona je bestie nekontaktní a jen terorizuje.Sice ležela v náruči jako mimino a kulila oči,ale temně vrčela,pak se napružila a byla fuč.Hrozilo to poškrábaným krkem,raději jsem ustoupila.

  superkarma: 0 04.10.2005, 08:15:51
 13. avatar
  [5] tomáš [*]

  Mazlení dostávám taky na příděl :-), o to víc si ho pak vážím.V pátek jsme byli na "operaci" - uvízlá kost v krčku...Talíř se zbytky pro hafana byl tak lákavý. Tak POZOR!Tímto ještě jednou díky našemu veterináři!

  superkarma: 0 04.10.2005, 08:06:21
 14. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  Vidím,že toto Kotě je stejně nekontaktní element jako ta naše.Ještě nesnáší prudké pohyby a výkřiky,proto nesnáší naši 10ti letou neteř.Včera objevila kouzlo smršťovací fólie-pruh vlající vzduchem ji uchvátil.Pobavila nás.

  superkarma: 0 04.10.2005, 07:38:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme