Dnešní článek do rubriky Tělo nebude až tak o tom tělesnu, ale „duševnu“. Zítra je 1. dubna, tedy apríla.

 

Těšíte se? Děláte přípravy na všelijaké žertíky, recese, blázniviny, šprýmy a mystifikace?

 

Pátrali jste někdo po faktu, proč blázníme a vyvádíme ostatní z míry na prvního dubna?

 

Všechny zdroje se shodují ve faktu, že 1. duben se stal prvním dnem  v roce díky reformě kalendáře (v roce 46 př. n. l. ji zavedl Julius Caesar - například ZDE). A jak to tak chodí, první den v roce  neboli na „Nový rok“ lidé juchají, veselí se. Webové stránky jisté černovlásky mimo jiné uvádí, že: „...i další vysvětlení se opírá o římskou reformu kalendáře. Podle něj je důvodem k bláznivému pojetí aprílu skutečnost, že k měsíci, který měl původně pouze 29 dní, přibyl jeden den.“ Koho by to nepobláznilo, kdyby musel pracovat o jeden den déle. :-)

 

Jaké vylomeniny provádíte právě vy? Bylo vašemu tělu ublíženo, protože jste někoho nachytali? Prozraďte nám, čím jste vytočili své blízké. Nebo jste jim snad po dlouhé době vyloudili úsměv na tváří a skočili vám radostí kolem krku, že se už tak dlouho nezasmáli?

 

Mažete pastou kliky, posíláte děti pro neexistující věci, přetáčíte ručičky hodin na nesmyslné časy, nebo jste rafinovanější? Našla jsem jeden francouzský web (ostatní jazykozpytci mne omluví), který zdarma nabízí svým návštěvníkům rozesílání vtipných textů (každý z nás považuje za vtipné něco jiného) s mystifikací o různých výhrách, předplatných, kladných odpovědí týkající se pracovního místa, atd.

 

A čtete vůbec na apríla noviny a díváte se na televizi? Nachytala vás média zaručenými tiskovými zprávami?

 

Máte nějakou "tutovku", kterou nikdo neodhalí?

 

Reklama