Vaření

Den Sousedů - Burendag se slaví 25. září

coffeeV roce 2006 značka Douwe Egberts přišla s nápadem založit nový svátek - Den Sousedů. Původ tohoto nápadu vznikl v Holandsku. Zde si lidé dopřávají šálek kávy se svými sousedy, vše probíhá v přátelské atmosféře.

Jak jinak si popovídat lépe, než s dobrou kávou, která je pojítkem mnoha příjemných rozhovorů a milých setkání?

Ve městě Utrecht Douwe Egberts pořádá tradičně zajímavé akce: otevírá dveře svým sousedům a zve je na koncerty, reklamní turné a kávové speciality.

Iniciativa vzešla z výsledků veřejného mínění, kde většina Holanďanů uvedla, že by chtěla trávit více času se svými sousedy, ale v každodenním shonu nemá čas, nebo si netroufá je oslovit. Každý, kdo se chce účastnit se přihlásí na webových stránkách a dostane štítek na dveře, aby bylo poznat, které dveře „jsou otevřené". Svátek se rychle šíří i po dalších evropských státech (Francie), i když ne všichni ho slaví ve stejný den.

coffee

http://www.burendag.nl/burendag/ (holandsky)

Evropský den sousedů, což je další významný svátek se slaví druhé úterý v květnu. Města, která se připojí, propagují myšlenku a svých webových stránkách a vývěskách a zorganizují doprovodné akce. Pořadatelé je na oplátku zveřejní na svém webu.

 

   
24.09.2010 - Sezona - autor: (red)

Komentáře:

  1. avatar
    [1] hubajda [*]

    Sml16Sml16Sml16Sml16Sml16

    superkarma: 0 16.11.2012, 00:33:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme